Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Milion „nowoczesnych niewolników” w służbie europejskich konsumentów

Współcześni niewolnicy „W służbie europejskich konsumentów” src=”https://news.google.com/__i/rss/rd/articles/local/cache-vignettes/L720xH480/arton26966-c9e41.jpg?1669190196″ width=”720″ wysokość= „480”/>

Październik 2022. Kopalnia kobaltu w Chabara, 50 kilometrów od miasta Kolwezi (DRK).

Jak wynika z niepublikowanych badań, co roku szaleńcza konsumpcja Europejczyków jest powiązana z 1,2 milionami przypadków współczesnego niewolnictwa i 4200 zgonów. Ten silny popyt, zwłaszcza na minerały, niszczy ludzi i planetę.

Przygotuj się na przeceny… przestań ? Dwa dni przed Czarnym Piątkiem zgromadziło się wielu konsumentów, m.in Niepublikowane badanie Przychodzi, aby udokumentować ukrytą – i nieco ciemną – stronę naszych zakupów. Smartfon, samochód, sprzęt AGD… wszystkie te przedmioty codziennego użytku to małe klimatyczne i ludzkie bomby.

Każdego roku konsumpcja Europejczyków jest powiązana z 1,2 milionami przypadków współczesnego niewolnictwa i 4200 śmiertelnymi wypadkami przy pracy na całym świecie. I prawie 40 % całkowitej emisji gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej występuje poza naszymi granicami.

Emisje generowane poza naszymi granicami w celu zaspokojenia potrzeb europejskich konsumentów stanowią bardzo dużą część naszych emisji, Zwraca uwagę na Guillaume’a Lafortune’a z Sieci Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych (SDSN), w oryginalnym raporcie. Nie możemy tego zignorować tylko dlatego, że stało się gdzie indziej. » [1] Tak więc nasze szaleństwo konsumenckie powoduje 4,7 gigaton emisji gazów cieplarnianych każdego roku poza Europą, 11 razy więcej niż we Francji.

Reporter. Subskrypcja
READ  Aresztowanie Francuza niosącego duży arsenał