Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mikołajów, Charków i Zaporoże ponownie pod ostrzałem rosyjskim

Mikołajów, Charków i Zaporoże ponownie pod ostrzałem rosyjskim

Afryka prosi swoich partnerów i Niemcy o wsparcie ich w radzeniu sobie ze skutkami wojny na Ukrainie

Obecny prezydent Unii Afrykańskiej Senegal Macky Sall zwrócił się w niedzielę do kanclerza Niemiec Olafa Schulza o pomoc jego krajowi w radzeniu sobie ze skutkami wojny na Ukrainie na kontynencie.

Schulze, który dopiero sześć miesięcy po objęciu urzędu rozpoczynał swoją pierwszą wizytę w Afryce jako kanclerz, powiedział senegalskiej głowie państwa, że ​​rosnące ceny żywności i paliw oraz groźba głodu nie pozostawiły ludzi Zachodu obojętnymi, obiecując, że zrobią wszystko, aby pomóc. Na kontynent przybyła kanclerz Niemiec, której wizyty w Senegalu, Nigrze, a następnie RPA do wtorku zapowiadały się pod sztandarem wojny na Ukrainie. „Bardzo podzielone” W tej sprawie słowami p. Sal.

Spierać się „dotyka nas” ale rozwiń „na innym kontynencie”Pan Sal powiedział. „Dla Afryki chcemy pokoju”on dodał. „Chcemy pokoju, nawet jeśli potępimy inwazję”Powiedział bardziej szczerze niż w przeszłości, „Pracujemy nad deeskalacją”. Wezwał do zawieszenia broni, dialogu i „Sprawiedliwy pokój dla Ukrainy, także dla Rosji”.

Wojna mocno uderza w gospodarki afrykańskie. Społeczność międzynarodowa jest zaniepokojona zagrożeniem głodem. Senegal, podobnie jak inne kraje afrykańskie, jest silnie uzależniony od importu pszenicy z Ukrainy i Rosji.

„Jako obecny przewodniczący Unii Afrykańskiej wyraziłem wobec kanclerz nasze poważne obawy dotyczące wpływu wojny na nasze kraje afrykańskie oraz powszechnych podwyżek i niedoborów cen”.Pan Sal powiedział. „Apeluję… aby nasi partnerzy dwu- i wielostronni towarzyszyli nam”Powiedział.

READ  Sprawiedliwość uznaje czternastu działaczy prodemokratycznych za „winnych” sabotażu