Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wciąż jest zagrożona szczątkami po wystrzeleniu rosyjskiej rakiety 7 miesięcy później

Nadal konieczne jest manewrowanie Międzynarodową Stacją Kosmiczną, aby uniknąć kosmicznych śmieci. Miesiące po przetestowaniu rosyjskiego pocisku antysatelitarnego fragmenty te nadal stanowią zagrożenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna wciąż musi Zmień kurs, aby uniknąć kosmicznych śmieci. Manewr unikowy miał miejsce 16 czerwca 2022 r. i został wykryty przestrzeń 19 czerwca. Gruz, który stanowił zagrożenie, pochodził z rosyjskiego testu rakiet antysatelitarnych, który wcześniej budził obawy.

To jest test rosyjskiej rakiety antysatelitarnej 15 listopada 2021 r. Wycelował w byłego sowieckiego satelitę Kosmos 1408, który został uruchomiony w 1982 roku i nie jest już eksploatowany. Wystrzelenie w listopadzie zniszczyło tego satelitę, tworząc Ogromna chmura gruzu, w tym 1500 sztuk wystarczająco dużych, aby je wyśledzić. Oprócz tego, że już wtedy doprowadził do manewru uniku, wymusił wypadek Astronauci na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej mają się okopać z powodu kosmicznych śmieci.

Rosja uznaje wrak za swój własny

Nowy manewr unikowy został wykonany 16 czerwca z Progress 81, rosyjskim statkiem kosmicznym z zaopatrzeniem, zadokowanym na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Film pokazujący, jak korzystać ze statku kosmicznego, nakręcony przez kosmonautę Siergieja Korsakowa (który przebywa na stacji od marca), wspólny Na telegramie Dmitrija Rogozina, dyrektora generalnego Roskosmosu. Rosyjska Agencja Kosmiczna twierdzi również, że niebezpieczne odpady kosmiczne są rzeczywiście jej własnym śmieciem, co jest dość niezwykłe. W listopadzie 2021 r. armia rosyjska milczała na jeden dzieńPrzed przyznaniem się do przeprowadzenia testu rakiet przeciwsatelitarnych.

Manewr unikowy z użyciem rosyjskiego statku. // źródło : Zrzut ekranu przez Telegram РОГОZИН

Silniki statków kosmicznych Progress 81 Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystrzeliwane na 4 minuty i 34 sekundy w ramach wcześniej wybranego manewru, aby uniknąć szczątków NASA mówi w Post na blogu. Podczas manewrowania stacja nabrała nieco wysokości. Agencja kosmiczna dodaje, że Załodze nigdy nie groziło niebezpieczeństwo, a manewr nie miał wpływu na pracę stacji Gdyby ten manewr unikania nie został wykonany, NASA szacuje, że śmieci kosmiczne przeleciałyby w odległości około 800 metrów od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

READ  Covid: 16 000 zmarłych z powodu hydroksychlorochiny? „Ludzie, którzy myśleli, że są chronieni, mogli pozbawić nas szczęścia” — ubolewa profesor Fontanet

Kilka miesięcy po wystrzeleniu 15 listopada, ten nowy manewr unikania przeprowadzony przez Międzynarodową Stację Kosmiczną podkreśla, że: Rosyjskie szczątki rakiet to długoterminowe zagrożenie. globalnie, Kosmiczne śmieci rozrzucone po orbicie Ziemi stanowić zagrożenie dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Ryzykują zranienie członka załogi podczas spaceru kosmicznego lub uszkodzenie jednostek stacji.

Zobacz świat zprzestrzeń kosmiczna