Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Objawy we Francji Dlaczego ta nazwa?

Tajemniczy wirus grypy pomidorowej (gorączka pomidorowa lub grypa pomidorowa) zaraził ponad 80 niemowląt w Indiach. Ten wirus, który jest wysoce zaraźliwy, może powodować okrągłe i czerwone pęcherze, takie jak zespół stóp, dłoni i jamy ustnej. Dlaczego ta nazwa? Jakie są objawy? przypadki we Francji?

za miesiąc W maju 2022 r. kilka indyjskich mediów zgłosiło przypadki „grypy pomidorowej”. Ta nowa epidemia jest również nazywana Gorączka Pomidory”, on jest choroba związana z tajemniczy wirus kto w nim panuje? Indie Co wpłynęłoby na małe dzieci. Od 6 maja 2022 r. ta nowa choroba wirusowa mogła zainfekować ponad 82 dzieci z Keralistan w południowych Indiach, donosi media Indie dzisiaj 26 maja 2022 r. Ten wirus, wysoce zaraźliwa ale nie „śmiertelny”doprowadziłoby do Czerwona, okrągła wysypka (pęcherze) (stąd określenie „pomidor”) bardzo irytujące i bolesne, przypominające nam Zespół stóp, dłoni i ust Zgodnie z hipotezą wynikającą z pierwszych obserwacji naukowych. Co wiemy o tym nowym wirusie? Jakie są objawy Czy ćwiczą? Czy powinniśmy się martwić we Francji? Dlaczego ta nazwa? dotychczasowa wiedza.

Pochodzenie: Co to jest pomidorowa grypa?

Ta choroba wirusowa może powodować małą czerwoną wysypkę, która wygląda jak pomidor.

„Grypa pomidorowa” (lub „gorączka pomidorowa”, lubgrypa pomidorowa„) że to nowa choroba Z powodu wirusa zaobserwowanego w południowe indie (region Kerala) przez kilka tygodni, głównie w Dzieci poniżej 5 roku życia. Teraz będzie pomidorowa grypa osada w kerali Jego dokładna przyczyna nie jest jeszcze znana. Naukowcy wciąż badają organizm odpowiedzialny za grypę pomidorową. Wśród proponowanych alejek wyglądNowa lub zmieniona postać łagodnej wirusowej choroby rąk, pryszczycy i jamy ustnejbardzo powszechne wśród małych dzieci (m.in. we Francji).

Skąd ta nazwa grypy pomidorowej?

Grypa pomidorowa to choroba wirusowa (obecnie niewyjaśniona), która może powodować łagodną chorobę Wysypka na skórze Czerwone i kuliste, przypominające małe pomidory. To będą pęcherze Bardzo bolesne i zaraźliwe. Dlatego choroba ta nie ma nic wspólnego ze spożywaniem pomidorów (owoców).

READ  Obraz teleskopu Jamesa Webba ukrywa wirusa!

Sprawa we Francji: Czy powinniśmy się martwić grypą pomidorową?

Do tej pory wirus grypy pomidora został podobno wykryty tylko w Kerali w Indiach. Tak więc nie ma się co martwić we Francji w dzisiejszych czasach. „Wygląda jak Coxsackie, łagodny wirus niemowlęcy, który powoduje zespół stopy ręce usta Dr Benjamin Rossi, lekarz chorób zakaźnych w szpitalu Roberta Ballangera (Olne sous Bois) uspokoił Informacje o TF1. Sam wirus mógł nie zostać zsekwencjonowany kilka miesięcy temu. To jest kontekst Według tego lekarza. przeciwkojak to wygląda ospa małpMusieli zrobić testy, zanim dowiedzieli się, że dzieci są negatywne. „

Jakie są objawy grypy pomidorowej?

Grypa pomidorowa może powodować:

 • Okrągła czerwona wysypkaBalsam w kształcie pomidora, silny i bolesny świąd stóp, dłoni i ust
 • wysoka gorączka
 • Ból stawów (obrzęk i ból stawów)
 • podrzędny mdłości wymioty
 • poważne odwodnienie
 • Wyczerpanie
 • Czasami skurcze żołądka
 • a Biegunka
 • Kaszel
 • kichanie
 • W niektórych przypadkach może zmienić się kolor nóg i dłoni.

Objawy te mogą być podobne do objawów gorączka denga i chikungunya, ale również Zespół dłoni, pryszczycy i małpiej ospyraportowanie do pracowników służby zdrowia wIndian Express Indie dzisiaj.

Objawy dłoni, stóp i ust sugerujące grypę pomidorową © kisada – stock.adobe.com / Magazyn Zdrowia Kobiet

Ile przypadków grypy pomidorowej jest w Indiach?

Od 6 maja 2022 r. 82 dziecko Według indyjskiej prasy zostali zarażeni wirusem grypy pomidorów. Władze zdrowia mogły szybko zareagować na tę epidemię. W tym kontekście obszary przygranicznych miast Karnataka zostałyby umieszczone w stanie wysokiej gotowości i Egzamin obowiązkowy Miała zostać zorganizowana w Tamil Nadu dla dzieci poniżej piątego roku życia, które miały wjechać do stanu. W Kerali podobno zrobiły to lokalne władze Czyszczenie zbiorników wodnych Wezwał ludzi do większej czujności w kwestii higieny osobistej i warunków sanitarnych w pomieszczeniach mieszkalnych, aby kontrolować rozprzestrzenianie się wirusa. Ponadto indyjskie Ministerstwo Zdrowia poinformuje w tej sprawie i będzie regularnie informować o rozprzestrzenianiu się choroby.

READ  Spojrzenie wstecz na niesamowitą misję Artemis po 25 dniach w kosmosie

Jak przenoszona jest grypa pomidorowa?

Grypa pomidorowa zostanie przeniesiona Poprzez bezpośredni kontakt między zarażonymi dziećmi. Poszkodowanego należy umieścić w izolacji Aby nie ryzykować zarażania innych. „To nie jest śmiertelna chorobaale jest zaraźliwa i może przenosić się z osoby na osobę, chociaż prawdziwe sposoby rozprzestrzeniania się infekcji wciąż są badaneZgodnie ze słowami dr Subhasha Chandry, profesora nadzwyczajnego medycyny wewnętrznej w szpitalu Amrita w Kochi, o których donosiły dziś indyjskie media.

Czy choroba pomidora jest zaraźliwa?

tak. Grypa pomidorowa to choroba zakaźna przenoszona przez bezpośredni kontakt. Mówi się, że wirus ten częściej występuje u dzieci w wieku szkolnym z powodu złej higieny i częstego wkładania rąk do ust. „Czynniki zakaźne mogą pozostawać w organizmie dziecka przez kilka tygodni po ustąpieniu infekcji, co czyni je korzystnymi nosicielami„, Mówi Witryna internetowa poświęcona zdrowiu Narayanaduża sieć indyjskich szpitali.

Nie ma lekarstwa na grypę pomidorową

Jak leczy się grypę pomidorową?

Obecnie nie będzie lekarstwa na grypę pomidorową. Nie ma szczepionki chroniącej przed tym. pozostaje leczeniem Objawy, podobnie jak w przypadku stopy, dłoni i ust, w zależności od potrzeb dziecka (Leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe). Grypa pomidorowa to samoograniczająca się choroba zakaźna, w której oznaki i objawy ustępują po kilku dniach. „Pacjenci z gorączką pomidorową powinni pić dużo wody I odpoczynek w łóżku, tak jak jest zalecany w przypadku innych gorączek wirusowych, aby utrzymać ciało w dobrym nawodnieniu i wypoczęciuWreszcie naczynia, odzież i inne przedmioty używane przez zarażonych ludzi powinny być oczyszczony Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

Źródła: India Today / Public Health Corporation of India (PFHI) / Indian Express