Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Microsoft zablokuje stare „nielegalne” procesory w systemie Windows 11

Microsoft zablokuje stare „nielegalne” procesory w systemie Windows 11

Od premiery Windows 11 w 2021 roku Microsoft narzucił dokładne specyfikacje sprzętowe procesorowi, jednak część użytkowników oszukuje, instalując system na „starych” komputerach. Rzeczywiście Microsoft oficjalnie narzuca Core ósmej generacji (2017) lub Ryzen drugiej generacji (Zain+(2018), ale do tej pory można było zainstalować system na dowolnym komputerze z procesorem 64-bitowym (lub prawie) oszukując, np. Rufus.

Jednak w obliczu przewidywanej premiery 1124H2 na początku roku szkolnego to się zmieni według XDA : Microsoft odłoży na bok wiele (starych) komputerów. Powód jest prosty: system zostanie skompilowany z nowszą wersją zestawu instrukcji x86 i precyzyjnymi instrukcjami (POPCNT) staną się obowiązkowe. Nie jest to sztuczne ograniczenie: pierwsze komentarze na temat bety pokazują, że wiele sterowników (i jąder) korzysta z tych instrukcji, co może przyspieszyć niektóre przetwarzanie.

W praktyce, jeśli granica formalna pozostaje taka sama, granica nieformalna ewoluuje. W AMD będziesz potrzebować co najmniej K10 (tj. z Phenoma i jego rozwiązań, gamy sięgającej 2007 roku). W Intelu pojawiła się instrukcja Nehalima, czyli pierwsza generacja (2008 rok). Zatem głównymi wyjątkami są wszystkie urządzenia oparte na Core 2 (Duo lub Quad), a także różne rozwinięcia Atoma.

Możliwy wynik bez niezbędnych instrukcji.

Oczywiście problem ten dotknie głównie tych, którzy będą próbowali przekroczyć granice Microsoftu (bez względu na powód), a prawdopodobnie nie stanowią oni większości, biorąc pod uwagę obecne udziały Windows 11 w rynku. Możemy mieć tylko nadzieję, że system sprawdzi obecność instrukcje Awangarda Aby przeprowadzić aktualizację, aby uniknąć blokowania starych komputerów. Na koniec pamiętajmy, że procesor nie jest jedynym wymaganym komponentem: Windows 11 wymaga również układu TPM i (ponownie) można go ominąć… na razie.

READ  Nadzwyczajne całkowite zaćmienie Księżyca 16 maja: Jak i kiedy jest obserwowane?