Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Michelin restrukturyzuje swoją działalność w Niemczech na rzecz Polski

Michelin restrukturyzuje swoją działalność w Niemczech na rzecz Polski

(AOF) – Michelin ogłasza wycofywanie produkcji w swoich niemieckich zakładach w Karlsruhe i Trewirze oraz produkcję nowych opon i półproduktów w Homburgu. Producent opon przeniesie do Polski także swoje centrum obsługi klienta w Karlsruhe. Łącznie działaniami, które mają zakończyć się do końca 2025 roku, objętych jest 1532 pracowników Grupy. Michelin powołuje się na rosnącą konkurencję ze strony tanich opon do samochodów ciężarowych i spadek konkurencyjności swojej niemieckiej działalności do końca 2025 roku. 'Eksport.

Michelin ogłasza, że ​​wniesie do swoich skonsolidowanych wyników finansowych za rok 2023 około 425 mln euro.

Już w 2019 roku grupa podjęła decyzję o zamknięciu fabryki w Bambergu, utworzonej w 1971 roku i zatrudniającej 858 pracowników produkującej głównie opony klasy premium do 16-calowych samochodów osobowych, „segmentu rynku charakteryzującego się gwałtownym spadkiem ogólnego popytu. Oraz bardzo silna konkurencja ze strony producentów azjatyckich” – wyjaśnił Michelin.

© AOF

Informacje AOF reprodukowane na Capital.fr pochodzą z serwisu informacyjnego AOF. Informacje te są chronione prawami własności intelektualnej przysługującymi OPTION FINANCE SAS, wydawcy serwisu informacji giełdowych AOF w czasie rzeczywistym i jego współautorom. W związku z tym wszelkie powielanie, kopiowanie, powielanie, modyfikacja, transmisja, ponowna emisja, tłumaczenie, wykorzystanie komercyjne lub inne, utworzenie łącza hipertekstowego lub ponowne wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób podlega wcześniejszej pisemnej zgodzie OPTION FINANCE SAS i jej współpracowników. . Z firmą AOF można się skontaktować pod adresem [email protected] OPTION FINANCE SAS gromadzi dane ze źródeł, które uważa za bezpieczne. Jednakże, z zastrzeżeniem ścisłego zaniedbania, OPTION FINANCES SAS I JEJ WSPÓŁPRACOWNICY NIE GWARANTUJĄ W ŻADEN SPOSÓB BRAKU BŁĘDÓW I WAD, NAWET UKRYTYCH ANI KOMPLETNOŚCI LUB ZGODNOŚCI JAKIEGOKOLWIEK WYKORZYSTANIA TYCH DANYCH I OPTION FINANCE SAS. Jeden z autorów nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia lub przerwy, które mogą mieć wpływ na dostęp do tego ostatniego. Użytkownik usługi OPTION FINANCE SAS będzie korzystał z danych AOF na własne ryzyko i zabezpieczy OPTION FINANCE SAS i jej współpracowników przed wszelkimi roszczeniami wynikającymi z takiego wykorzystania.

READ  Blues bez niczego przeciwko Polsce