Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Michał Probers nowym trenerem reprezentacji Polski

Michał Probers nowym trenerem reprezentacji Polski

polska gwiazda Robert Lewandowski.
GB Autisser / GB Autisser / Panoramiczny

Trener Polski Michał Probers, dotychczas prowadzący kadrę narodową U-21, zastąpi Portugalczyka Fernando Santosa w trenowaniu polskiej kadry narodowej.

Informację tę ogłosił w środę Polski Związek Piłki Nożnej. Nominacja Probiers następuje tydzień po zwolnieniu Fernando Santosa, który w styczniu ubiegłego roku został powołany na stanowisko szefa polskiej kadry, której kampania eliminacyjna do Euro 2024 była bardzo rozczarowująca.

„Michael Probers został trenerem reprezentacji Polski. To był najlepszy możliwy wybór. Życzę mu powodzenia.”O decyzji poinformował wcześniej na Twitterze prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kuleza.

Portugalczyk prowadził drużynę Roberta Lewandowskiego w sześciu meczach, w tym w towarzyskim meczu z Niemcami, który Polska wygrała 1:0, ale media i kibice krytykowali go za to, że nie zaszczepił ducha walki w przeżywającym głęboki kryzys składzie.

Jeśli chodzi o kwalifikacje do Euro 2024, zanotowała dwa zwycięstwa i trzy porażki, co plasuje Polskę na czwartym miejscu w grupie E z sześcioma punktami, dwa punkty za drugą Czechami i pozostawiając jej niewielką przewagę do bezpośredniej kwalifikacji.

Michal Probers, lat 50, były defensywny pomocnik, który większość swojej kariery spędził w swoim kraju, przed Espoors był trenerem kilku polskich klubów, w tym Wisły Kraków i Arisa Saloniki w Grecji.

READ  Studnie indyjskie | Leylah Fernandez s'incline au 4e . tour