Miami: Burel spada do Kvitovej, przyszłego rozstawionego nr 1 Świątka, a Mertens nokautuje 16-latka, Sakkari na dywanie

Aurélie SACCHELLI, Media365, opublikowana w sobotę 26 marca 2022 r. o 8:40.

Dzięki udanemu startowi w wyścigu Iga Świątek zapewnia, że ​​w przyszłości będzie numerem jeden na świecie. Zajmująca 20 miejsce w Miami, Elise Mertens została wyeliminowana przez 16-letnią Czeszkę Lindę Frohvertovą. Zdały Paula Padusa, Coco Gauff, Jessica Pegula i Elena Rybakina, a pokonane zostały Maria Sakkari i Jelena Ostapenko. Ostatnia Francuzka w wyścigu Clara Borrell przegrała w trzech setach z Petrą Kvitovą.

W Miami nie ma już Francuzek. Ostatnia tricolorka w biegu, Clara Borrell (82), przedarła się przez prawo Petry Kvitovej (32) z wynikiem 6-1, 3-6, 6-3 w ciągu 1 godziny 46. Britton, która w czwartek obchodziła swoje 21. urodziny, przegrała pierwszego seta i dwukrotnie przegrała, ale w drugim secie dobrze wróciła. Przełamując wynik 3-2 i remisując w jednym secie na swoim pierwszym punkcie. Miała wtedy dwa punkty przerwy w trzecim secie, ale Czeszka je uratowała, a Kvitova po raz ostatni zdołała zaserwować Borrella z wynikiem 3-2, aby wygrać bez zbytniego wstrząsania.

Świątek zasiądzie na tronie

Iga Świątek musiała z powodzeniem wystartować w wyścigu w Miami o objęcie tronu. co udało mi się zrobić. Polak, druga zawodniczka na świecie i zajmująca drugie miejsce w rankingu, bez problemu pokonała 42. zawodniczkę świata Szwajcarkę Victorię Golubic w dwóch setach (6-2, 6-0), 1 godzina i 14 godzin gry. Pierwsza grupa była szczególnie kontrowersyjna, z breakpointami we wszystkich meczach poza pierwszymi. Spraw, by Polacy przerwali wpis. Po zaoszczędzeniu ośmiu punktów przełamania na swoich następnych dwóch serwach i pominięciu kolejnej przerwy między tymi dwoma, Iga Sweetek zakończył kolejny serw od swojego przeciwnika, przy swojej drugiej szansie, przy 4-1, zanim stracił krok. Ale to była tylko chwila wytchnienia, więc skończyło się wkrótce po nowej przerwie (6-2). Wreszcie druga i ostatnia runda zamieniła się w koło rowerowe dla drugiego gracza na świecie, z trzema przerwami, w tym ostatnią białą, za cztery zdobyte piłki (6-0). Zakwalifikował się także do białoruskiej zawodniczki Victorii Azarenki, szesnastej zawodniczki na świecie i zajmującej 12. miejsce, przeciwko Rosjance Jekaterinie Aleksandrowej, 54. zawodniczce na świecie (6-4, 2-6, 7-6 (5). ) i 2h49 meczu). Amerykanka Madison Keys, 26. zawodniczka na świecie, 26. miejsce, pokonana przez Ukrainkę Anilinę Kalininę, 51. zawodniczka na świecie (3-6, 6-3, 6-4 i 1 godzina) już się skończyła. 59 gry).

READ  Kerley, Duplantis, Van Niekerk, Przewiduj najważniejsze wydarzenia w Chorzo

Zmysł Fruhvirtova, Sakkari spada z góry

Czy Linda Frohvitova będzie nową gwiazdą kobiecego tenisa? Przyszłość pokaże, ale faktem pozostaje, że 16-letnia Czeszka na zaproszenie organizatorów zadała cios, eliminując rozstawioną z numerem 20 Elise Mertens. Zwycięzca Petits As Championship w 2019 roku (rok przed siostrą Brendą), Rezydent Akademii Muratoglu wygrał 7-5, 2-6, 6-1, zdobywając cztery break pointy na cztery. W tym samym ósmym stole Paula Padusa, jedna z 10 najlepszych zawodniczek w rozgrywkach, pokonała Marię Pozkovą 7:5, 7:5 w 2:05, w meczu, który przełamała 5-5 w pierwszym wówczas secie. Jechał 5-1 na sekundę, zanim zobaczył, jak Czesi wracają do 5-5, a następnie włamał się do kasy. Drugą wielką niespodzianką tego dnia była eliminacja Marii Scari, która w ubiegłą niedzielę dotarła do finału w Indian Wells, po Beatrice Haddad Maia (62. miejsce). Brazylijczyk wygrał 4-6, 6-1, 6-2 w godzinę i 58 minut, serwując Grekowi pięć razy. Drugie ziarno padło, w osobie Jeleny Ostapenko (nr 10), i zostało przegrane 6-3, 7-6 przez Shelby Rogers, autorkę 15 asów, która przed wygrywając go w Dogrywka (7-0). Sorana Kirstia (nr 24) również została wyeliminowana przez Chinkę Shuai Zhang, która pozostawiła jej tylko dwa mecze (6-1, 6-1 w 54 minuty). Ludmiła Samsonowa (nr 29) odniosła amerykańskie prawo Madison Pringle, zwycięsko 6:4, 6:0 w 1:09.

Joff i Pegula na spotkaniu

Kilka nasion jest nadal przekazywanych na początku dnia w Miami. Coco Gauff (nr 14) pokonał Qiang Wang 7:5, 6:4 w meczu z ośmioma przerwami. Rodaczka Jessica Pegola (nr 16) pokonała inną Amerykankę, Sloane Stephens, 6-1, 6-4 w ciągu 1 godziny 17 minut, wygrywając swoje cztery ostatnie mecze. Kazachanka Elena Rybakina (nr 17) wyeliminowała Rumunkę Elenę Ross 6-4, 7-5 w 10-meczowym meczu, przegrywając 3-0 na początku drugiego seta. Rosjanka Veronika Kudermetova (nr 21) spędziła na boisku zaledwie 37 minut, czas na wykorzystanie oddania Dalmy Gilfi z wynikiem 5:1.

READ  Philippe Diallo wyznacza bramkę dla Bluesa na Mistrzostwach Europy 2024

MIAMI (USA, WTA 1000, silne za granicą, 77 60759)
Obrońca tytułu: Ashley Barty (Australia).

trzecia runda
Peugeot (ROU) – Sasnowicz (BIE)
Pensik (SUI, nr 22) — Watson (Wielka Brytania)
Sinyakova (RTC) – Savile (Australia, WC)
Bronzetti (Włochy, LP) – Kalinskaya (Rosja, Q)

Lee (USA) – RISC (USA)
Machuva (RTC) – Osaka (Japonia)
Collins (USA, nr 9) – Zvonareva (Rosja, Q)
Kanepi (EST) – Jabeur (TUN, nr 8)

Padusa (Hiszpania, nr 5) – Putintseva (Kazachstan)
Fruhvirtova (RTC, WC) – Azarenka (BIE, nr 12)
Pegula (USA, nr 16) – Rybakina (KAZ, nr 17)
Kalinina (Wielka Brytania) – Mourning Maya (BRE)

Davis (USA, Q) – Kvitova (RTC, nr 28)
Kudermetova (Rosja, nr 21) – Rogers (USA)
Gauff (USA, nr 14) – Chang (CHN)
Pringle (USA) – Świątek (Polska, nr 2)

druga runda
Peugeot (ROU) Beats Sabalenka (BIE, nr 1): 6-4, 6-4
Sasnowicz (BIE) Bija Kasatkina (Rosja, nr 25): 7-6 (5), 6-4
Pensik (SUI, nr 22) – Beats Kostyuk (Wielka Brytania): 6-3, 6-1
Watson (Wielka Brytania) Beats Svitolina (Wielka Brytania, nr 15): 4-6, 6-3, 7-6 (4)

Synyakowa (RTC) Beats Raducanu (GBR, nr 11): 3-6, 6-4, 7-5
Savile (Australia, WC) Beats Tan (Francja, LP): 6-4, 6-2
Bronzeit (ITA, LL) Pokonany Voegele (SUI, LL): 6-2, 6-1
Kalińska (Rosja, x) Bije Ka.Pliskovą (RTC, nr 6): 6-3, 6-3

Lee (USA) Bije Kontavit (EST, nr 3): 6-0, 3-6, 6-4
RYZYKO (USA) Cornet Beats (FRA, nr 31): 6-2, 6-2
Mochowa (RTC) Beats Fernandez (Kanada, nr 18): 6-4, 7-6 (3)
Osaka (Japonia) Uderzenia Kerbera (przekładnia, nr 13): 6-2, 6-3

Collins (USA, nr 9) Bije Bondara (Hoon): 6-3, 3-6, 6-4
Zvonareva (Rosja, Q) Beats Zidansek (SLO, nr 19): 6-3, 6-2
Kanebe (EST) Beats Sorribes Tormo (ESP, nr 32): 3-6, 7-5, 6-0
Jaber (TUN, nr 8) Beats Linnett (Polska): 7-6 (1), 6-2

READ  Arsenal-Liverpool: Arsenal wygrywa w szalonym meczu i wyprzedza Manchester City

Badusa (ESP, nr 5) Bity Bozkovej (RTC, Q): 7-5, 7-5
Putincewa (Kazachstan) Beats Tsurenko (Wielka Brytania, LP): 6-3, 4-6, 7-5
Frühvirtova (RTC, WC) Beats Mertens (Bell, nr 20): 7-5, 2-6, 6-1
Azarenka (BIE, nr 12) pokonaj Aleksandrową (Rosja): 6-4, 2-6, 7-6 (5)

Pegula (USA, nr 16) – Beats Stephens (USA): 6-1, 6-4
Rybakina (KAZ, nr 17) pokonanie Rossa (ROU): 6-4, 7-5
Kalinina (Wielka Brytania) Beats Keys (USA, nr 26): 3-6, 6-3, 6-4
kowal majów Straszne uderzenia (GRE, #4): 4-6, 6-1, 6-2