Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

MHSC VB: Mistrzowie Francji wracają na treningi w Castelnau-le-Lez

MHSC VB: Mistrzowie Francji wracają na treningi w Castelnau-le-Lez

Gracze MHSC VB odzyskali zdrowie w zeszłym tygodniu. Z prawie kompletnym składem i jego rekrutami, zespół Oliviera Lecata przygotowuje się na nowe wyzwania.

Halo w maju ubiegłego roku z tytułem mistrza Francji, MHSC VB wznowiło tor treningowy w zeszłym tygodniu. Olivier Likat już teraz może polegać na prawie kompletnej sile roboczej.

Brakuje tylko trzech zawodników: Nicholasa Logova (Francja), Ezequiela Palaciosa (Argentyna) i Danny’ego Demyanenko (Kanada) przygotowujących się do Mistrzostw Świata (26 sierpnia-11 września w Słowenii i Polsce). „To początek przepisu kulinarnego, Wyobraź sobie trenera Montpellier. Mamy składniki i pracujemy z grupą 13 graczy, to luksus. Chodzi o to, aby rozpocząć nowy cykl z nową grupą. I walczy o chwile takie jak te, które miała w zeszłym sezonie. »

W oczekiwaniu na odkrycie kalendarza (czytaj niżej) zawodnicy przygotowują się pod okiem sztabu trenerskiego iw rękach trenera fizycznego klubu Edwarda Carnetta. Na siłowni panuje dobra atmosfera. Już w pracy poznajemy nowe twarze. „Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki przybysze są asymilowani, Olivier Licat kontynuuje. Jest dużo słuchania, dużo szacunku dla tego, co się tutaj robi. To są ludzie, którzy radzą sobie bardzo dobrze z profesjonalnym podejściem na bardzo wysokim poziomie. Ale musimy zobaczyć z czasem. Silni mężczyźni to ci, którzy są tam, kiedy pada i kiedy wszystko idzie dobrze. »

Turniej zostanie wznowiony na początku października

Zespół Héraulta ma osiem tygodni na przygotowania. Nie ma zbyt wiele do zrestartowania maszyny i stworzenia konkurencyjnej grupy. Z ambicją utrzymania tytułu i dobrego występu w Lidze Mistrzów. „Siatkówka to jeden z niewielu sportów o niskiej zdolności do rywalizacji, Lubi wyjaśnia. Gramy we wszystko przez kilka miesięcy. Po zakończeniu sezonu każdy ma prawo wyjechać na dwa i pół miesiąca bez aktywności w klubie. Idealną opcją byłoby rozpoczęcie wcześnie, wykonanie pierwszego rdzenia i zrobienie sobie przerwy przed zakończeniem konfiguracji i rozpoczęciem od nowa. »

READ  Michel Platini przerywa ciszę

Lecat: „Lubimy dostosowywać się do tego, co widzimy”

Od teraz do wznowienia Pierwszej Dywizji, w pierwszy weekend października, mieszkańcy Montpellier nabiorą rozpędu. Po tygodniu aklimatyzacji zawodnicy rozpoczęli treningi na siłowni w Jacques Chaban-Delmas Sports Palace. „Celem jest praca fizyczna i wznowienie gry w siatkówkę przy żonglowaniu piłką, Szczegóły technika Herault. Stopniowo będziemy integrować skoki i plany gry. Mamy gotowy plan, ale lubimy dostosowywać się do tego, co widzimy. Tworzymy atmosferę pracy wokół przygotowania fizycznego i niewidocznej pracy przez trzy tygodnie. Następnie podejdziemy do organizacji i zasad gry wokół tego, co widzimy graczy, tego, co czytamy o nowych graczach i ich zdolności do bycia komplementami. Zawsze mamy ramy, ale dostosowujemy się w czasie rzeczywistym. »

Pod koniec lata wszystko będzie ugotowane i podane na ciepło. Zwolennicy MHSC VB mają nadzieję, że przepyszna eksplozja smaków sprawi, że będziesz chciał znowu służyć sobie.