Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mgławice płomień i głowa konia zostały oczyszczone przez ESO

Oszałamiający pokaz sztucznych ogni noworocznych zaprezentowany przez ESO. Nie martw się, kultowa konstelacja Oriona nie eksploduje ani nie płonie. „Ogień”, który widzisz na tej pocztówce, to słynna Mgławica Płomień i jej otoczenie uchwycone tutaj przez fale radiowe.

Będziesz również zainteresowany

To zdjęcie pochodzi z mgławica Z niedawno wydanego Flame’a – a w nim poznajemy ikonkę Mgławica Koński Łeb – na podstawie obserwacji dokonanych przez poprzednie astronom Z’ten który Thomas Stank i jego zespół kilka lat temu. Bardzo podekscytowany testowaniem instrumentu SuperKamera, który właśnie został zainstalowany punkt kulminacyjny (Atacama Pathfinder — doświadczenie), ogólnie odnoszą się do Gwiazdozbiór Doriana. „Jak lubią mawiać astronomowie, gdy pojawi się nowy teleskop Albo nowa maszyna, zobacz Orion: Zawsze będzie coś nowego i ekscytującego do odkrycia.”Thomas Stank wyjaśnia. Po kilku latach i wielu późniejszych obserwacjach zespół uznał, że ich wyniki mogą zostać opublikowane w czasopiśmie. Astronomia i astrofizyka.

Orion, jeden z najbardziej znanych regionów nieba, jest domem dla chmury Gigant molekuł najbliżej Soleil Ogromne ciała kosmiczne składają się głównie zwodórgdzie powstaje? Nowe gwiazdy i planety. Te chmury leżą między 1300 a 1600 lata świetlne z planety Ziemia i jest domem dla najaktywniejszego gwiezdnego żłobka w okolicy Układ SłonecznyPodobnie jak Mgławica Płomień widoczna na tym zdjęciu. Ta mgławica „in epizod Zawiera w swoim centrum zgromadzenie młodych ludzi gwiazdy emitujące wysokie promieniowanie energia, nadając jej blask Gaz prawie obszary.

Zanurz się w Mgławicy Płomień, w pobliżu gwiazdy Alnitak, w pasie Oriona. © ESO

Odkrywanie mgławicy Krowa

Przy tak ekscytującym golu drużynie nie groziło rozczarowanie. Oprócz Mgławicy Płomień i jej otoczenia, Thomas Stank i jego współpracownicy mogli cieszyć się mnóstwem innych wspaniałych rzeczy. Należą do nich mgławice refleksyjne Messiera 78 i NGC 2071 zaciągać gaz i pył międzygwiezdny Uważa się, że odbija światło pobliskich gwiazd. Zespół odkrył nową mgławicę, mały obiekt, wyróżniający się niemal całkowicie okrągłym wyglądem, który nazwali mgławicą Krowa.

READ  Odkrycie dużych ilości wody pod największą doliną w Układzie Słonecznym

Obserwacje poczyniono w ramach ankiety alkoholowej (Skanuj Apex Large CO Heterodyna Orion Legacy) kto był zainteresowany surfingiem radio wydane przez Tlenek węgla (CO) w potężnych chmurach. Użyj tego pogarszać Głównym celem jest eksploracja dużych obszarów nieba SuperKamera, ponieważ pozwala astronomom na mapowanie dużych obłoków gazu, z których powstają nowe gwiazdy. Wbrew temu, co sugerowałby „ogień” na tym zdjęciu, te chmury są rzeczywiście zimne, a temperatury sięgają zaledwie kilkudziesięciu stopni nad powierzchnią Ziemi. zero absolutne.

Ze względu na wiele tajemnic, które może ujawnić, ten obszar nieba był w przeszłości wielokrotnie skanowany przy różnych długościach fal, przy czym każdy zakres długości fal ujawnia inne i unikalne właściwości obłoków molekularnych Oriona. Chmura molekularna Oriona). Uwagi Podczerwień Zrobione przez widok (teleskop skaningowy w zakresie widzialnym i podczerwieni dla astronomii) z ESO do Obserwatorium Paranal w Chile, które zapewnia spokojniejsze tło dla obrazu Mgławicy Płomień i jej otoczenia, jest tego przykładem. W przeciwieństwie do światła widzialnego fale podczerwone przechodzą przez gęste obłoki międzygwiazdowego pyłu, pozwalając astronomom dostrzec gwiazdy i inne obiekty, które w przeciwnym razie pozostałyby ukryte. To są długości fal, na których jest nowe teleskop przestrzenny Z NASA, Webb, zacznie działać za kilka miesięcy.

Również w tym świątecznym sezonie wprowadzicie nowy rok dzięki temu oszałamiającemu pokazowi fajerwerków na różnych długościach fal, zaprezentowanemu przez Mgławicę Płomień Oriona, zaprezentowaną przez ESO!

Teleskop Apex bada pył Oriona

Artykuł OAMP opublikowany 3 maja 2012 r.

Nowe zdjęcie oceanu otaczającego mgławicę refleksyjną Messier 78, znajdującą się na północ od pasa Oriona, ukazuje obłoki kosmicznego pyłu „zawieszone” w mgławicy jak sznur pereł. Obserwacje wykonano za pomocą teleskopu Apex.Atacama Pathfinder — doświadczenie), Użyj promienie cieplne Ziarna pyłu międzygwiazdowego, aby pokazać astronomom, gdzie powstają nowe gwiazdy.

READ  Czy naprawdę powinniśmy obawiać się piątej fali Covid-19 tej jesieni? Zachodnia Francja Wieczorna Edycja

Kurz może wydawać się nudny i mało inspirujący – brudna powierzchnia przesłania piękno przedmiotu. Jednak ten nowy obraz Messiera 78 w Gwiazdozbiór Doriana i jego otoczenie, wykrywając promieniowanie submilimetrowe z granulek kurz w kosmosiepokazuje, że kurz może oślepiać. To naprawdę ważne, aby Astronomowie, bo gęste chmury gazu i pyłu są miejscem narodzin nowe gwiazdy.

Pośrodku tego obrazu (na dole artykułu) widzimy Messiera 78, zwanego także NGC 2068. Obserwowany w świetle widzialnym obszar ten jest mgławicą refleksyjną, co oznacza, że ​​widzimy słabe niebieskie promieniowanie od odbicia światła gwiazd, które wyłącza chmury kurzu. Uwagipunkt kulminacyjny, submilimetrowy teleskop odten który, nałożony na obraz w świetle widzialnym i pokazany tutaj w kolorze pomarańczowym. Obserwacje te, wykonane przy dłuższych falach, ujawniają niewielkie promieniowanie gęstych i zimnych skupisk pyłu, z których niektóre mogą osiągać temperatury do -250 stopni Celsjusza. W świetle widzialnym pył ten jest ciemny i rozmyty, dlatego teleskopy takie jak Apex są tak ważne w badaniu obłoków pyłowych, jak gwiazdy są urodzone.

Narodziła się żywa gwiazda

Wątki oznaczone przez punkt kulminacyjny Pojawia się w świetle widzialnym jako pas ciemnego pyłu przechodzący przez Messiera 78. Wskazuje to, że niezwykle gęsty pył znajduje się przed mgławicą dzięki odbiciu, zasłaniając jej niebieskawe światło. Inny godny uwagi obszar jasnego pyłu obserwowany przez Apex interferuje ze światłem widzialnym z Messiera 78 na jego dolnej krawędzi. Brak odpowiedniego ciemnego pasma pyłu na obrazie w świetle widzialnym mówi nam, że ten gęsty obszar pyłu powinien znajdować się z tyłu mgławica.

Obserwacje gazu w tych chmurach ujawniają znaczny przepływ gazu Prędkość dla niektórych paczka Z Temat bardzo gęsty. Strumienie te są wyrzucane przez młode gwiazdy wciąż formujące się w otaczającym obłoku. Tak więc ich obecność wyraźnie wskazuje, że te wiązki są aktywnie zaangażowane w formowanie się gwiazd. NGC 2071, kolejna mgławica refleksyjna, znajduje się u góry zdjęcia. Podczas gdy regiony poniżej tego zdjęcia zawierają tylko młode gwiazdy o małej masie, NGC 2071 zawiera masywniejszą młodą gwiazdę, której masa została oszacowana na pięć razy większą od masy gwiazdy. Soleil Znajduje się w najjaśniejszym punkcie, jaki widzimy w notatkach Apex.

READ  Civilians in Space – Specjalna misja wylądowała po ponad dwóch tygodniach na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Notatki wierzchołkowe użyte na tym obrazie zostały wykonane przez Thomasa Stanke (ten który), Tom Meggeth (Uniwersytet w Toledo, Stany Zjednoczone) i Amy Stutz (powyższe deska Instytut AstronomiiHeidelberg, Niemcy).

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?