Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Metaverse, autonomiczne pojazdy, połączone zdrowie… Kluczowe trendy pokazu w Las Vegas

Po hipotetycznym wydaniu z 2021 r. Elektroniczny pokaz konsumencki W tym tygodniu powrócił osobiście do Las Vegas. A raczej spróbuj, z falą Omicron napędzającą Meta (Facebook), Google, Twitter, Microsoft i wiele innych – w tym 20 minut – pozostawanie w domu. W rozproszonych pasach nie da się uciec Do wirtualnej rzeczywistości i metaverse.

Wszyscy stawiają na metaverse, bo wszyscy stawiają na metaverse

Każda edycja CES ma swoje własne „buzzwords”, które z pewnością zmiecie świat. Po telewizorach 3D lub podłączonym domu, oto metaverse. A raczej „alternatywy” w tym momencie. Ponieważ w ślad za Markiem Zuckerbergiem, który marzy o spędzeniu godzin w Matrixie, wszyscy ustawiają się, nie będąc w stanie wyjaśnić, dlaczego. Zasadniczo, aby nie przegapić pocisku, jeśli wystartuje.

Samsung zaprezentował My House, platformę do ozdabiania swojego wirtualnego domu gadżetami południowokoreańskiej marki. Wypełnione kolorowymi animacjami i awatarami doświadczenie ma na celu wzmocnienie „Millennialsów i Powiększenie wyrażać tożsamość odmienną od rzeczywistości”. Hyundai, który mocno stawia na robotykę, kupując Boston Dynamics za 1 miliard dolarów, przedstawił swoją wizję „metamobilności”. Ten ruch bez przejścia od rzeczywistości do rzeczywistości, na przykład do realizować przyszłe ruchy Odkryj psa robota w jaskiniach na Marsie, poprzez partnerstwo z NASA.

Ktokolwiek mówi zanurzenie, mówi uczucia. Wiele akcesoriów ma na celu sprawić, że poczujemy i dotkniemy wirtualnej rzeczywistości. PebbleFeel, de ShiftallPasek noszony na plecach pozwala poczuć zarówno ciepło, jak i zimno. Technologia OVR dodaje zapachu do wirtualnej rzeczywistości, z dziewięcioma wkładami zapachowymi odtwarzającymi dziesiątki zapachów, takich jak spalanie drewna czy pieczone pianki. French Electronica wystartuje w marcu na Kickstarterze, Kurtka dotykowa kinetyczna Dzięki dwudziestu małym silnikom obiecuje symulować efekt kul lub kropli deszczu. Nawet Hiszpanie w Owie kopiują uściski z różną intensywnością. Zapewnienie bezpiecznych doświadczeń wciąż zależy od Meta (Facebook), Apple, Google, Microsoft i wszystkich innych :hZginanie i napaść na tle seksualnym nie czekały Aby podbić tę nową granicę.

READ  Trzy pytania dotyczące możliwego „upadku” Międzynarodowej Stacji Kosmicznej postawione przez Rosję

Mnóstwo pojazdów elektrycznych i samojezdnych

Poszukiwania Tesli trwają. Toyota ogłosiła, że ​​jej marka Lexus będzie w pełni elektryczna do 2035 roku na całym świecie, a do 2030 roku w Ameryce Północnej. Kto mówi lepiej? Chrysler, który planuje pożegnać się z silnikiem spalinowym w 2028 r. – ambitny harmonogram z pierwszym samochodem elektrycznym spodziewanym dopiero w 2025 r. Ten segment zaostrza apetyt u wszystkich producentów i nie tylko: Sony planuje uruchomić swoją spółkę zależną Sony Mobility na wiosnę zamówienie na sprzedaż siedmiomiejscowego SUV-a na podstawie nieokreślonej daty Syn prototypu Vision-S02. Który oczywiście ma PlayStation. Czekając, aby zobaczyć, nad czym Apple pracuje od lat.

W 100% autonomiczne samochody są nadal od dawna spóźnione. Ale dzięki Ultra Cruise, wprowadzonemu na rynek w przyszłym roku wraz z Cadillakiem Celestiq, Chevrolet obiecuje pomoc kierowcy, która może obejść się bez 95% czasu, w tym w mieście. Racing pracuje dla producenta chipów Nvidii, który podpisał umowy partnerskie z Mercedesem, Volvo, Audio i Hyundaiem. Wreszcie, pod koniec 2022 r. firma John Deere wprowadzi na rynek w 100% niezależny traktor, zdolny do samodzielnej orki i zbioru, jak duży traktor. O nową rewolucję rolniczą, 12 000 lat po rewolucji neolitycznej.

Zdrowie związane z ludźmi i zwierzętami

Sukces Peletonu podczas pandemii daje konkurencji pewien wgląd. Wioślarz Hydrow i 22-calowy ekran oferują lekcje na żywo lub nagrane, przenosząc Cię do Jeziora Czterech Kantonów lub turkusowych wód Miami.

Dzięki połączonej wadze do skanowania ciała i akcesoriom Francuz z Withings obiecuje prawdziwą „połączoną stację zdrowia”. Sprzedawany pod koniec roku za 299 euro, oferuje dokładniejszy elektrokardiogram niż zegarki, a jego elektrody pozwalają dokładnie obliczyć ilość tkanki tłuszczowej. Dzięki bezpiecznemu linkowi możliwe będzie udostępnienie Twoich danych lekarzowi.

Ludzie nie mają monopolu na zdrowie. naszyjnik indeks Działaj jako monitor aktywności kota. I prawdopodobnie po prostu potwierdzisz, że Kitty to wielki próżniak, który śpi 18 godzin dziennie. Co ciekawsze, psia wersja Invoxia mierzy tętno i częstość oddechów twojego towarzysza, a francuski startup obiecuje wykryć problem, zanim będzie za późno. W każdym razie, żeby sprawdzić, co o niej mówią weterynarze.

READ  Xbox Game Pass Ultimate i PC: Outriders już jutro! | Xbox One