Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Messi, Benzema, 3 najlepszych graczy… Zaufanie Mbappe do Złotej Piłki!

Jedyny ocalały z Ligue 1 między 30 nominowanych do Złotej Piłki 2022Kylian Mbappe nie stanął na prestiżowym podium indywidualnym, mimo czterech kolejnych nominacji (siódma w 2017, czwarta w 2018, szósta w 2019 i dziewiąta w 2021).

Podczas gdy kolega z drużyny PSG i zwycięzca Lionel Messi nie został wybrany, francuski napastnik udzielił wywiadu Francja piłka nożna, który ufa swojemu związkowi ze Złotą Piłką. Jeśli jasne jest, że Kylian Mbappe przywołuje swoje marzenie o zdobyciu tego trofeum pewnego dnia, nie zapomina zadzwonić do swojego rodaka z Realu Madryt, Karima Benzemy, który normalnie powinien wygrać edycję Złotej Piłki 2022.

Jego pierwsze wspomnienie z Ballon d’Or

„Dla obojga z mojego pokolenia Złota Piłka jest nieodzownie związana z walką Leo (Messi) i Cristiano (Ronaldo). Zagłębiając się w pamięć, trochę też pamiętam Ronaldinho (zwycięzcę z 2005 roku). Ale szczerze mówiąc, wszystko zostało zmiażdżone przez dwie żarłoczne osoby, które tak długo dzieliły nagrodę. Każdego roku, jak wszyscy inni, zastanawiałam się, kto ją dostanie. Kiedy pomyślisz o tym ponownie, Manu Manu było całkiem szalone. W świąteczne dni było to Zabawne obserwowanie ich, gdy byli obok siebie. I próbując odgadnąć, z ich twarzy, który z nich wyglądał na Lepszy. Bardziej zły lub zdenerwowany, ponieważ wiedział, że nie wygrał”.

Jak zostać „nadmuchiwanym”?

Musisz być zawodnikiem kompletnym i kompletnym. Który wyróżnia się nie tylko swoimi statystykami. Niekoniecznie jesteś najlepszym graczem na świecie, ponieważ strzeliłeś 60 bramek w jednym sezonie. To pomaga, ale to nie wystarczy. moim zdaniem musisz udowodnić, że jesteś w stanie zrobić wiele rzeczy, w wielu różnych sytuacjach. Jest wielu świetnych graczy, bardzo mocnych w jednym obszarze. Ale „Bulky” to dla mnie coś więcej niż świetny gracz. Musi mieć dość szeroki zakres. Musi być decydujący, nawet gdy jego drużyna jest mniej dobra. Zwłaszcza, gdy jest mniej dobra. Mecz jest prawie sam. Dlatego też słono im zapłaciliśmy. ( Uśmiecha się.) Czołowy zawodnik musi też dać rozpęd całej grupie, sprawić, że fani wstaną. Właściwie to powinna być Złota Piłka Ona jest prototypem najlepszego zawodnika, który chce, aby jak najwięcej dzieci go poznało, bo on jest silny wszędzie. Prawie. Przez rok będzie reprezentował piłkarzy na całym świecie. Więc ten znak musi być nieodwołalny, bez żadnych słabości.

READ  Lekcje historii Kylian Mbappe

Jego pierwsza nominacja w 2017 roku

„Szczerze, byłem bardzo dumny. Ledwo stary, byłem już przywiązany do tych „wielkich nazwisk”. Może to zabrzmieć narracją, ale dla mnie to była poważna sprawa. Prawdziwy ruch. Wysłane na środek piłki nożnej: „Ok, Teraz jestem tutaj.'” Jestem lepsza. „Dostałem świetny certyfikat gracza. To był oficjalny. Wszedłem do pierwszej klasy: tych, którzy kiedyś byli częścią trzydziestu najlepszych graczy na świecie. Zaczyna być poważna. Należysz do elity, do klasy. Są ci, którzy są częścią tego i inni. Część tego, a ja mam osiemnaście lat”.

Nieobecność na podium

„Uważam, że okres 18-21 lat pozwolił mi zadomowić się w pierwszej dziesiątce. Nie byłem wystarczająco „imponującym” graczem. Z drugiej strony, przez dwa lata myślę, że skończyłem z rozliczeniami, stanem bardziej asertywnym na boisku, lepiej radzę sobie w meczach dominacji. Krótko mówiąc, jestem bardziej wiarygodnym, poważniejszym kandydatem. Wcześniej byłam ciekawa, a moje miejsce w pierwszej dziesiątce było premią. Teraz oczywiście chcę więcej. To długi proces. Myślę, że teraz jestem jednym z czterech lub pięciu, które pojawiają się regularnie”.

Gracze zaginieni z listy Ballon d’Or

„Xavi i Iniesta, to tak, jakby wygrali, gdy Leo przejął ich obu. Pamiętam potrójne podium (w 2010 r.) i czułem, że Złotą Piłkę był częścią tej trójki, w rzeczywistości byli nierozłączni w tym sukcesie , to był Thierry Henry z Arsenalu Zasługuje na tyle władzy. Nie zaszedł daleko w 2003 roku (drugi, za Nedvedem. Bardzo różnił się od innych…”

Rozmawiałeś już o Złotej Piłce z Messim?

– Tak, w poranek ostatniej imprezy. Był tak zdenerwowany, kiedy kilka godzin później poszedł po swoją siódmą szklankę. Można by pomyśleć, że był do tego przyzwyczajony i że był spokojny przed takim wieczorem. Ale nie on. Być może. Myślał, co powie, jak podniesie kieliszek. Powiedziałem. On: „Ale to niemożliwe! Ja, po sześciu zwycięstwach, przyszedłem na wieczór z cygarem. „To dowodzi, że zachował duszę tego dziecka i że zbliżanie się do tego przeciwnika wciąż go podnieca. Nie jest wyczerpany.”

READ  Pochettino ma nadzieję, że Ramos ponownie zagra w 2021 r.

Czy w jego kontrakcie z Paris Saint-Germain wynegocjowano nagrodę Złotej Piłki?

„Oczywiście, dla wszystkich graczy, którzy według klubu mają szansę na zdobycie jednego. Dodajemy dla ciebie marchewkę. Ale szczerze mówiąc, jeśli pewnego dnia wygram Złotą Piłkę, byłaby to ostatnia rzecz, o której bym pomyślał ”.

Jego 3 najlepszych graczy 2022

„(Myślałem, że dawno temu.) Benzema, ja i Mane powiemy”.

Karim Benzema, zdobywca nagrody w 2022 roku?

Oczywiście. Ma 34 lata, właśnie przeżył sezon swojego życia, wygrywając nową Ligę Mistrzów, częściej decydując… Zamiast Karima, jeśli tam nie wygram, przestanę na zawsze myśleć o roli piłki (śmiech)”