Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Menedżer ds. Zatrudnienia zawieszony po tysiącach fałszywych połączeń

W poniedziałek 2 października lokalny urzędnik poinformował, że szef rekrutacji wojskowej w rosyjskim regionie Dalekiego Wschodu został zawieszony w obowiązkach po niesłusznym wezwaniu tysięcy ludzi do walki na Ukrainie.

Zobacz też – Mobilizacja w Rosji: Putin chce naprawić „błędy”, bo niektórzy rekruci się nie nadają

Komisarz wojskowy obwodu Chabarowskiego Jurij Łajko został zawieszony na swoich stanowiskach. Nie będzie to miało żadnego wpływu na cel, jaki wyznaczył nam PrezydentGubernator Michaił Degtyarow powiedział w klipie wideo na Telegramie. Nie podał dokładnego powodu tego komentarza, ale sugerował, że było to związane z kilkoma błędami.

W ciągu dziesięciu dni kilka tysięcy naszych rodaków otrzymało wezwania i udało się na komisariaty żandarmerii wojskowej. Około połowy z nich odesłaliśmy do domu, ponieważ nie spełniali kryteriów doboru do wojska.– powiedział gubernator.

Częściowa mobilizacja dotyczy tylko kategorii wskazanych przez Departament Obrony i Prezydenta. Wszelkie nadużycia muszą być stłumione„, on dodał.

21 września Władimir Putin zarządził mobilizację „częściowyWalczyć na Ukrainie, gdzie walczy armia rosyjska. Oficjalnie powinno zainteresować 300 tysięcy rezerwistów doświadczeniem wojskowym lub przydatnymi umiejętnościami.

Jednak odnotowano liczne przypadki mobilizacji osób starszych, studentów, pacjentów czy poborowych bez doświadczenia wojskowego, co wywołało niechęć i reakcję władz. W zeszłym tygodniu Władimir Putin zażądał, aby „Poprawiać błędyW tłumie, co również doprowadziło do demonstracji w Rosji i ucieczki tysięcy mężczyzn za granicę.

Zobacz też – „Nie jesteśmy niebezpieczni”: reakcja tych, którzy uciekają przed mobilizacją na restrykcje w Finlandii

READ  O czym pamiętać od 7 stycznia