Mathilde Mouroux i francuska drużyna juniorów wygrywają w Polsce

To właśnie w Sosnowcu na jednym z etapów Pucharu Świata rywalizowała mistrzyni świata francuskiej drużyny juniorek w szabli.

Francuzi w pełni zaakceptowali swój status faworytów, eliminując Niemców w ćwierćfinale i Włochów w półfinale, zanim w finale spotkali się z Węgrami. Finał, który wygląda jak zemsta za mistrzostwo świata. Tym razem Mathilde i jej towarzysze Cyrielle Girardin, Toscane Tori i Lola Tranquille wygrali 45/40.

W konkursie indywidualnym młoda Tarbaise Roxane Chabrol, która debiutowała w tej kategorii w swoim pierwszym roku, zajęła 13. miejsce, by w 1/8 finału przegrać z Japonką Yuiną Kaneko. Mathilde Mouroux zakończyła zawody na 19. miejscu po tym, jak w poprzedniej rundzie zdominowała ją Amerykanka Skarbonkiewicz.

Axel Pogu i Jéremy Custine, wybrani przez ATE chłopcy, zajęli odpowiednio 30. i 50. miejsce na 178 uczestników z całego świata.

Tymczasem w Saint-Jean-de-la-Ruelle kadeci Tarbes (M17) grali w turnieju krajowym ze swoimi trenerami Ericem Maumusem i Nicolasem Lópezem.

Zapamiętamy znakomite 2. miejsce Benoit Risch-Riffert, który w końcu pokazał wszystkie swoje walory. W ćwierćfinale i półfinale dwaj zwycięzcy Orléanais, Benoît Palois, musieli ukłonić się Rodrigo Bérardini. Jean Capas (wyeliminowany przez Benoit) i Matthias Cellier zajęli 12. i 15. miejsce w wyścigu.

Wśród dziewcząt Melissa Laurielle zajęła 10. miejsce w repasażach, a Clemence Dignan 16. miejsce.

Jeśli chodzi o drużynę, kobiety Clemence Dignan, Celine Girard, Melissa Laurielle i Lou Ruggle zajęły 4. miejsce. W finale Jean Gabas, Alban Lienhard, Antony Makhoul i Benoît Risch-Riffarth przegrali w finale z Division Palois. Jednak ATE wystawiało w klubie tylko w pełni wyszkolonych szermierzy, co staje się rzadkością wśród najlepszych drużyn na torze krajowym.

READ  Zdrowie, elektryfikacja, motoryzacja: Molex zwiększa swoje moce produkcyjne w Polsce