Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mathieu Bock-Côté szturmuje CNews na początku roku szkolnego

Socjolog i eseista, felietonista Le Figaro, rozpocznie w środę 25 sierpnia w „La matinale”, by następnie zająć się grupami „L’Heure des Pros” i „Punchline”, a następnie rozpocznie swoje cotygodniowe spotkanie: „Musimy porozmawiaj o tym.” “.

Powrót do szkoły jest coraz bliżej, a na antenie pojawiają się nowe twarze. Tak jest w przypadku CWiadomości Z socjologiem i pisarzem Mathieu Bockiem Cottierem, który dołączył do kanału od końca sierpnia. Nowicjusz, który mówi mocnym językiem i który natychmiast weźmie udział w różnych talk-show – tylko po to, aby zostać przedstawionym i otrzymać swoje oceny – przed rozpoczęciem nowego cotygodniowego spotkania w weekend.

Specjalista socjologii politycznej

Quebecer Mathieu Bock-Côté (41 lat) jest socjologiem specjalizującym się w socjologii politycznej. Autor kilku książek, felietonista w figaro Gazeta Montrealska. Aby rozpocząć program telewizyjny, Bock-Côté zaprezentuje swój pierwszy program w środę, 25 sierpnia od 6:50 w CNews Matinale, prezentowanym przez dziennikarza Romaina Desarbresa. Na początku dnia nowicjusz usiądzie przy stole „L’Heure des pro” w obecności gospodarza, Pascala Prouda. Następnego dnia Mathieu Bock Cote będzie na planie obok Lawrence Ferrari w „Punchline”, przedstawiając się tym, którzy nie zawiodą w zbieraniu jego pomysłów przez cały rok w serii.

W ten weekend, w sobotę 28 sierpnia, socjolog i eseista ostro rozpocznie swoje cotygodniowe spotkanie o godzinie 20:00: „Musimy o tym porozmawiać”, zaprezentowane przez Thomasa Lequertiera. Co tydzień przez godzinę Bock-Côté i jego goście będą prezentować odszyfrowujące wiadomości wraz z kluczowymi zagadnieniami.

» Czytaj także – Mathieu Bock-Cotte: „Afganistan, koniec wielkiego złudzenia”

Poprzez analizy, artykuły redakcyjne i wywiady, on tłumaczy, Zapożyczyć formułę Raymonda Aarona, pomyśleć o stworzonej historii i poza chaosem wydarzeń i mgłą sztucznych kontrowersji odsłonić prawdziwą stawkę, tak często fragmentaryczną w widzu. życie. Wchodzimy w nową epokę: będzie to kwestia nazwania jej, abyśmy nauczyli się tam stawiać, z dala od nakazowych ideologii i politycznej poprawności, które tłumią życie idei jako życia miasta”.

READ  Szanse na znalezienie ocalałych są „bliskie zeru”

Od niedzieli, 29 sierpnia, Mathieu Bock-Coté będzie także uczestniczył w programie „Le Grand Rendez-Vous” Soni Mabrouk, który jest nadawany wspólnie przez CNews i Europe1.

» Śledź wszystkie wiadomości z magazynu telewizyjnego na Portal społecznościowy Facebook I Świergot .