Masters 1000 Monte Carlo: Stefanos Tsitsipas Masters Alexander Zverev (6-4, 6-2) i awansuje do finału

Lepszego scenariusza nie mógł sobie wymarzyć. Wracając znikąd w piątek wieczorem w ćwierćfinale przeciwko Diego Schwartzmanowi, Stefanos Tsitsipas spisał się w sobotę prawie perfekcyjnie i zdobył swój drugi z rzędu finał na The Rock. W dzisiejszym starciu z numerem 3 świata, Alexandrem Zverevem, Grek miał pełną kontrolę, szczególnie taktycznie, wygrywając proste sety (6-4, 6-2) i 1 godzinę 15 gry na trzecim korcie Rainiera. W niedzielę spróbuje zostać pierwszym zawodnikiem, który utrzyma tytuł w Monte Carlo od czasu Rafaela Nadala w 2018 roku.

Zasubskrybuj Eurosport, aby nadrobić zaległości w tenisie przez cały rok!

ATP Monte Carlo

Tsitsipas zakwalifikował się do drugiego finału z rzędu: „Nie jestem jeszcze szefem w Monte Carlo”

41 minut temu

I pomyśleć, że mógł w piątek zostawić kamień na dnie wiadra. Alternatywnie Stefanos Tsitsipas mógłby odejść w niedzielę z podwójnym uderzeniem i pompą. Wygrywając sześć ostatnich meczów ćwierćfinałowych z Diego Schwartzmanem, Grek nie tylko wyszedł ze złej sytuacji, ale także w pełni odzyskał pewność siebie. W sobotę Aleksander Zverev zapłacił cenę w jednokierunkowym meczu półfinałowym lub prawie.

Różnice Tsitsipas wystawiają Zvereva na próbę

Aby oddać sprawiedliwość niemieckiemu mistrzowi olimpijskiemu, nadal trwała walka, przynajmniej w pierwszym secie. Dwukrotnie wielki „Sasha” wybuchł, gdy zobaczył, jak Tsitsipas kradnie jego zaangażowanie. Ze swoją siłą w odwrotnym ukośniku, ten ostatni wydawał się również zdolny do odepchnięcia Greka i wykorzystania jego względnej słabości po tej stronie. Był jednak tak niekonsekwentny, że ta strategia się opłaciła, szczególnie ujawniając trudności w poruszaniu się na swojej przedniej stronie. Wygrywając drugą połowę, wyprowadził do przodu obrońców tytułu (6-4).

Świetna obrona i błąd Zvereva na zakończenie meczu, Tsitsipas dociera do finału

Po tym nie zostawił sterów. A przy stanie 2:2 w drugiej kwarcie Grek zdecydowanie wystartował. Potrafił świetnie wykorzystać geometrię boiska dzięki zakrzywionym i krótkim torom krzyżowym, zmuszając przeciwnika do jazdy bokiem, robiąc to, co najlepsze w wyścigu. Odebrało także Zverevowi stabilne tempo, które tak bardzo kocha, przez wielokrotne wciąganie go do sieci, obszaru, w którym Niemiec poniósł męczeństwo. Łącząc szacunki w locie, prawie metodycznie go krzyżowano, kiedy tam zapuszczał się.

READ  ATP - Gaston jest w słabej formie w połowie wyścigu po przegranej z Mussettim (4-3, 4-3, 2-4, 3-4, 4-2).

Zverev, który zmagał się z udem podczas piątkowych ćwierćfinałów, najwyraźniej nie miał sił na prawdziwą walkę i zrezygnował z ostatnich czterech meczów. Potwierdza to jego bardzo wysoki średni wskaźnik sukcesu za pierwszą piłką (tylko 53%), jedną z jego wspaniałych broni. Po drugiej stronie siatki Tsitsipas wydawał się przelatywać przez boisko, co było rozbieżnością podsumowaną przez punkt meczowy, którego bronił tak zaciekle, że Zverev nie był w stanie dokończyć meczu. Grek nie może liczyć na to, że zbliży się do finału w lepszych warunkach.