Martin Jaeger odkłada łyżwy i karabin – Informacje sportowe – Skate

Narciarstwo biegowe i sportowcy

W swojej długiej karierze 34-letni Martin Jäger brał udział w sumie w pięciu mistrzostwach świata (dwóch w biegach narciarskich i trzech w biathlonie).

Jako narciarz biegowy trzykrotnie zajął miejsce w pierwszej dziesiątce wyścigu Pucharu Świata.

W 2011 roku osiągnął swój najlepszy wynik, zajmując 4 miejsce w Rybińsku (Rosja). Rok temu Jäger zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Świata U-23 w Hinterzarten.

W 2014 roku St. Welchmann przeszedł z narciarstwa biegowego na biathlon, jego początki były oczywiście skomplikowane, ale nigdy się nie poddał i został ostatecznie nagrodzony w zeszłym roku złotym medalem, ku zaskoczeniu wszystkich, podczas Mistrzostw Europy z Dusznik-Zdroju.

Martin Jagger wywalczył kolejny medal tej zimy, ponownie w Mistrzostwach Europy, tym razem zajmując trzecie miejsce w sztafecie mieszanej. Na mundialu raz znalazł się w pierwszej piętnastce i trzy razy w pierwszej trzydziestce.

„W ostatnich tygodniach podjąłem wraz z rodziną decyzję o zamknięciu klasy sportowej na wysokim poziomie i otwarciu nowej. Zapamiętam wiele niezapomnianych przeżyć na torach i poza nimi oraz będę mógł spojrzeć wstecz na moją karierę zawodową”– powiedział Jagger.

„Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi i wspierali mnie w mojej długiej podróży jako narciarz biegowy i sportowiec”.

W przyszłości Martin Jäger będzie pracował jako strażnik graniczny w Federalnym Urzędzie Celnym i Ochrony Granic, gdzie pracował już jako starszy łyżwiarz.

READ  Wiele sportów. Kolejny rok dla Davida Zetelliego, galerie zdjęć i program telewizyjny... Rozmawiamy o tym w Sports Café!