Marsylia, Rennes i Tuluza w eliminacjach Ligi Europy

Trzy sekundy, ale szanse są różne: po porażce w Brighton (1:0) i meczu z Villarreal (3:2) w czwartek 14 grudnia Marsylia i Rennes straciły pierwsze miejsce w grupie i będą musiały przejść przez kwalifikacje aby dołączyć do drugiej ligi. Ósme miejsce w Lidze Europy (C3), podobnie jak Tuluza, jest szczęśliwsze w meczu z Linz szóstego dnia. Lille zdołało jedynie zająć pierwsze miejsce w swojej grupie i kontynuować podróż w Lidze Europy (C4) dzięki zwycięstwu 3:0 nad Klaksvik.

Marsylia przegrała swój pierwszy mecz w sezonie w Europie w czwartkowy wieczór, a pod koniec meczu w Anglii uległa Brighton, które na początku meczu było drugie w grupie B. Joao Pedro uderzył na stadion Valmer w 88. minucie strzałem, który trafił w przeciwległy róg Pau Lopeza. Marsylia z 11 punktami będzie więc musiała przejść przez baraż po porażce w Lidze Mistrzów. W poniedziałek poznają swojego przeciwnika. Trzecie miejsce w grupie równoznacznej z Ligą Europy zajął Ajax Amsterdam.

Wcześniej wieczorem ten sam los spotkał Rennes, przegrywając bezpośrednie kwalifikacje w 1/8 finału na rzecz Villarreal (3-2), który zajął pierwsze miejsce w grupie F. Rennes wydawało się, że niespodziewanie doprowadziło do wyrównania w doliczonym czasie gry, ale bramka Laurensa Assignona została ostatecznie nieuznana po interwencji VAR. Na początku meczu Enzo Lo Feh odzyskał piłkę po bezpośrednim rzucie wolnym, który uderzył w poprzeczkę, co jest zabronione zgodnie z przepisami. Assenion mógł okazać się bohaterem wieczoru. 23-letni obrońca pozwolił Bretończykom wyrównać już w pierwszej połowie pięknym golem, podczas gdy Villarreal właśnie otworzył wynik po rzucie karnym wykonanym przez Gerarda Moreno (37). Następnie podopieczni Marcelino ponownie objęli prowadzenie po bramce Ilyasa Akhoumasha (62). Rennes, które przez cały mecz goniło za wynikiem, ponownie wyrównało dzięki Ludovicowi Blasowi (79 min). Jednak już po minucie Rennes zostało zaskoczone i Daniel Parejo dał gościom zwycięstwo.

READ  Les Bleus poprosił sędziego, aby nie dyskwalifikował Neco Williamsa / Amical / France-Walia (3-0) / SOFOOT.com
George Bello (po lewej) z Linz ASK i Aron Dunum z Tuluzy podczas meczu Ligi Europy w Linz (Austria), 14 grudnia 2023 r.
Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów Piłka nożna: Paris Saint-Germain wkrótce zakwalifikuje się do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Tuluza, niezadowolona z ligi francuskiej, ładuje akumulatory w Europie

Jeśli chodzi o austriacką drużynę Linz, Toulouse, niezadowolona w lidze francuskiej (osiem meczów bez powodzenia), zakończyła w dobrym stylu, na drugim miejscu w swojej grupie za Liverpoolem, pierwszą część sezonu na europejskiej scenie. Hiszpan Cesar Gilabert, który był widoczny w pierwszej połowie, dobrze spisał się z Theisem Dalingą, strzelając czwartego gola w Lidze Europy w tym sezonie (53. miejsce). Pomimo wyrównania, które kilka minut później zdobył Ljubicic (61), Toulouse wywalczyło zwycięstwo na koniec meczu dzięki Gabrielowi Suazo (83). Po raz pierwszy w swojej historii zakwalifikowali się do fazy grupowej rozgrywek kontynentalnych.

W pozostałych grupach C3 do play-offów zakwalifikują się Qarabag (grupa H), Roma (grupa G), Freiburg (A) i Sparta Praga (C), natomiast Slavia Praga (G), West Ham (A) i Rangers (C). ) przejdzie do play-offów Ósme miejsce. W Lidze Europy Lille zapewniło sobie pierwsze miejsce w grupie A, pokonując Klaksvik 3:0 na Stade Pierre Maurois dzięki trzem rzutom karnym Jazisiego (29.), Gomeza (86.) i Jegrovej (90+6). Klaksvik zakończył mecz z dziewięcioma zawodnikami.

Przeczytaj także: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów John Textor: „Zrobiłem wspaniałe rzeczy dla OL, ale to wszystko nie ma znaczenia, ponieważ zespół nie wygrywa”.