Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Marine Le Pen odwiedzi Polskę

To jest informacja RMC: Marine Le Pen jest oczekiwana w Polsce. Pośród kryzysu imigracyjnego na Białorusi, u bram Europy, kandydat na prezydenta RN Odbywa dwudniową wycieczkę 3 i 4 grudnia.

Emmanuel Macron ogłosił w środę podróż zaledwie kilka godzin po tym, jak potwierdził swoją „jedność” z Warszawą, mówiąc, że cierpiał na jej granicy z Białorusią, gdzie tysiące imigrantów boryka się z „niestabilnością”, a ostatecznie spotkaniem z polskim premierem Mathewsem Moraviciem. , Obecnie koncertuje w kilku krajach Europy.

3 i 4 grudnia nie są normalne: na początku przyszłego tygodnia Eric Jemmur będzie musiał sformalizować swoją kandydaturę na prezydenta przed pierwszym spotkaniem wyborczym 5 grudnia w Paryżu.

Na początku europejskiego składu wywiezionego pod koniec października do Budapesztu Marine Le Pen spotkała się już z polskim premierem, a później potwierdziła swoje poparcie dla szefa polskiego rządu w jego stanowisku w sprawie niepodległości. Podstawowy w sądownictwie i prawie europejskim.

21 listopada Jordan Bertella, lider Zlotu Narodowego, powiedział BFMTV na granicy, że „Polska musi być wspierana w budowie muru”.

Kryzys na Białorusi

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko został oskarżony o organizowanie emigracji. Bruksela była oskarżana o to, że od 1994 r. rządzi Białorusią żelazną pięścią, przyciągając od lata kilka tysięcy imigrantów do swojego kraju, zanim w odwecie udała się na wschodnią granicę UE. Bariery zachodnie.

W ostatnich tygodniach Polska stanęła w obliczu dużego napływu ludzi ze swojej granicy z Białorusią, głównie z krajów Bliskiego Wschodu. Warszawa wielokrotnie potępiała „wojnę hybrydową” w Mińsku. Chociaż Białoruś obiecała im łatwy dostęp do Europy, kandydaci do deportacji znaleźli się na granicy w trudnych warunkach, z których wielu obozowało w dżungli w mrozie.

READ  W Polsce, Meksyku i Izraelu restauracje budzą odrazę

Według polskich mediów od lata na pograniczu zginęło co najmniej 11 migrantów.