Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Mały, wielcy bracia z miasta zabrali mnie na castingi

Odkąd przez 17 lat stał się znany na M6 „Nouvelle Star”, Amel Bent ma na swoim koncie szereg sukcesów. Wyszkolona w „The Voice”, będąca w ciąży z trzecim dzieckiem iz udanym albumem, została schwytana w Manu Kachi. Jej kariera, kariera, wspomnienia z dzieciństwa, córki, jej związek z islamem i rasizm, którego doświadczyła poprzez włączenie słynnego czerwonego fotela, a także jej lęki i bóle: Amal urodziła dziewczynę z pasją i oddaniem Jedynemu. Który przez prawie 20 lat kształtował jego los. (Pełny wywiad znajdziesz na końcu artykułu)

„Mam tylko jedną filozofię, akceptować taką, jaką jestem”. jeszcze 15 lat po wydaniu pierwszego singla moja filozofiaAmal Bint niewiele się zmienił. Zachowała ten sam uśmiech, tę samą wolę, te same wartości, które nosiła od początku swojej kariery, a nawet wcześniej. Po raz pierwszy pojawił się w audycji Tele-Hook na M6 w 2004 roku. w serialu bez twarzy kachiI Staje twarzą w twarz z Manu Kachi, byłym sędzią w Nowa gwiazda Kto dał jej szansę tyle lat temu, szczęśliwie i introspektywnie wrócił na ścieżkę, którą przeszła.

Dzieciństwo bez ojca… lub prawie

Amal Bent urodził się we Francji, w słynnym Cité des 4000, w La Courneuve, w regionie paryskim, któryDorastała razem z matką. Jego ojciec był nieobecny, chociaż nadal był obecny. „Niepokoiło mnie wtedy to, że nic nie wiedziałam o moim ojcu. Nie było nic do poznania. Wiedziałam, co robi, gdzie jest, i byliśmy prawie sąsiadami, ale mój ojciec jest wyjątkowy” – powiedziała Manu. Katche. „Jest osobą bolesną i żałującą i przypuszczam, że nie był gotowy, by się podnieść. Chciałbym móc go nienawidzić. Nienawidzę go, ponieważ widziałem, jak kocha inną osobę, żonę lub inne dzieci, ale tak było Nie tak. Był przede mną bezradny, dzieciaku. Kiedy go spotkałem w mieście, trochę podsłuchiwał i nagle pomyślałem sobie: „Si to dziwna sytuacja. Nie zrozumiałem.”

Blisko matki piosenkarka nie dorastała z nią sama. „Miałem ojczyma bardzo szybko, pochodzę z mieszanej rodziny. W wieku ośmiu lat miałem młodszą siostrę ze strony matki, a potem młodszego brata, który miał 12 lat. Mój ojczym jest z pochodzenia Benin”. jego młodszy brat i siostra czasami zwracają na siebie uwagę: „W mieście 4000Jedyne, o czym trochę słyszałem, to moi bracia. Powiedziano mi „Czy są czarne?” To nie było dla mnie. Jedyne ataki dyskryminacyjne, jakie czułem dorastając, były związane z moim stanem cywilnym. To był fakt bycia przedmieściem, z La Courneuve. Zaczęło się od tego, że taksówki nie chciały mnie zawieźć do domu pod pretekstem „szumowiny”. Kiedy jesteś Courneuviène, koniecznie jesteś córką kupca lub młodszą siostrą, odbywa się fuzja. Doprowadzało mnie to do szału, bo to nie było moje codzienne życie. To, co widziałem, to ludzie, wielcy bracia, którzy nas chronili”.

READ  Alain Finkielkraut zaczyna wierzyć, że jest z powietrza przeciwko Pascalowi Praudowi

Wielcy bracia miasta są jego aniołami stróżami

Tłumacz moja filozofia Wciąż pamięta: „Chłopaki z miasta, które nazywaliśmy szumowinami, są tacy fajni! To starsi bracia, których nie mieliśmy, ojcowie, którzy się o nas nie troszczyli. To oni zabrali mnie do obsada, ponieważ moja matka pracowała”. Jednak od samego początku jego kariery dziennikarze o złych intencjach próbowali narobić zamieszania, zmuszając go do złego opowiadania o swoim mieście. „Kiedy rozpoczęły się wywiady, bardzo chcieli, aby im powiedziano, że ucieknę z punktu krytycznego lub że zostałam znieważona za noszenie spódnic. Przepraszam, nie zaprzeczam. Nie fakty, wiem, że istnieją, ale ich nie doświadczyłem”.

Miasto 4000, Amal Bent przylgnęło do niego przez długi czas. Nawet po zhakowaniu Nowa gwiazda. „Spóźniłem się z miasta. Zrobiłem Nouvelle Star i wydałem swój pierwszy album, gdy miałem 19 lat, a wyszedłem w wieku 22 lat. Kupiłem dom dla mamy, ale zatrzymałem mieszkanie, w którym byliśmy. Nie chciałem wyjeżdżać z miasta, bałem się zmian, wykorzenienia się. „Co więcej, po raz kolejny zaufała matce, że będzie stąpać twardo po ziemi”. Moja mama, jedyne, o co go prosiłam, to to, że zawsze musisz być referencją. Powiedziałem jej, że chcę, aby zawsze mówiła mi prawdę. Zależy mi na tym, żeby ludzie mówili mi prawdę, bo słyszałem tę wielkogłową miejską legendę. Nie wiesz, co to jest, mówisz sobie: „Jeśli tak jest, mam to, ale nie zdaję sobie z tego sprawy”. Często badałem swoje reakcje i zachowanie i nigdy nie chciałem być lekceważony. Obserwowałam innych artystów, żeby zobaczyć, kim chciałam się stać, a kim nie powinnam, kim powinnam być, a zwłaszcza kim nie powinnam się stać. Po raz pierwszy spotkałem Jean-Jacques Goldman, powiedziałem: „OK, chcę być tym facetem”. Niekoniecznie z powodu jego kariery, nawet jeśli nie odmówiłem, ale z powodu jego zachowania. Co za przysięga! Jaka pokora! Chociaż są inni, nie chcę wymieniać nazwisk, ale nie chciałem nimi zostać”.

READ  „Dlatego nigdy nie należy osądzać ludzi bez ich wiedzy”, męka restauratora denerwuje sieć

„W szkole moi przyjaciele płakali, kiedy śpiewałem”

Niewiele, Amal Bent nie potrzebował nikogo, by uświadomić sobie, że ma talent. „Sama zdałem sobie sprawę, że potrafię śpiewać. Śpiewałem na taśmach i zdałem sobie sprawę, że jestem w stanie odtworzyć to, co usłyszałem. Potem zacząłem śpiewać innym, moim koleżankom w szkole. Płakałem. To mnie motywowało, a nie fakt postrzegania dźwięku czy techniki .To cud, jak to, co wyjdzie z moich ust, sprawi, że będziesz płakać.”

Nowa wizja gwiazdy

W 2004, Pojawił się przy wyborze Nouvelle StarWspomina to ciepło przed swoim byłym sędzią. „Kiedy zobaczyłem ławę przysięgłych w Nowa gwiazda, był stres i zmęczenie… Nigdy nie brałem narkotyków, ale wyobrażam sobie, że musiały mieć trochę podobny efekt. Byłem trochę poza ciałem. Nigdy nie widziałem kamery, projektorów. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale kiedy przyjeżdżasz ze swojego małego miasteczka… i wtedy patrzę na ciebie, a ty nie patrzysz na człowieka, jest mały skrawek ziemi. Tak, Dov Atiyah nie był fanem, powiedział mi Andrei Manoukian i przemówiła do mnie bardzo monotonnym tonem. Jeśli usuniesz słowa, czuję, że mówisz mi „nie”. Tak, była bardzo agresywna. Cóż, nie agresywny, ale zdeterminowany, jak nie ”.

„Idź do The Voice w Algierze”

Po 17 latach nadal zajmuje się tą dziedziną i doskonale zdaje sobie z tego sprawę: nie wszystkim się to podoba. „Czasami mam wrażenie, że moja jedyna obecność w PAF, kiedy zaczynałem, była naprawdę bardzo polityczna… Ciągle to widzę Kiedy wchodzę na krzesło The Voice I zobaczyć komentarze na Twitterze. Przed nami jeszcze długa droga! Nie wszyscy są gotowi, by postawić Rebeu na krześle. Powiedziano mi: „Idź do dźwięk „Nie wszyscy. Ale jest część populacji, która nie jest gotowa i się boi”.

„Moje dzieci chcą, żeby nosiły imiona z książki”

Jednak wzrost znaczenia skrajnej prawicy i rasizm, jaki niektórzy ludzie mogą okazywać, nie wpłyną na sposób, w jaki uczy swoje dzieci. W ciąży z trzecim dzieckiem, odmawia nadania imiona z francuskiego kalendarza swojemu przyszłemu dziecku, ponieważ odmówiła w przeszłości ze względu na swoje córki. „Dla mnie bardzo ważne jest, aby moje dzieci miały spadek i jest to również kwestia religijna.Chcę nadać im imiona z księgi. Hana, Sophia, to są pierwsze imiona z nieśmiertelnością. Są obecni na całym świecie, we wszystkich religiach, na wszystkich kontynentach. To dla mnie ważne, że mają imiona, które niosą to dziedzictwo, ale to także otwarcie na świat. Wychowałem ich w islamie, który został we mnie wpojony: bardzo umiarkowany, każdy z własnym stopniem wiary i praktyk. W mojej rodzinie wszyscy są muzułmanami i nikt nie stosuje tej samej miary. I widzimy się, wymieniamy się i uważam, że miło jest widzieć ludzi żyjących taką religią”.

READ  Współczynnik zapadalności według departamentów we Francji

„Wychowuję swoje córki w zaszczepionym we mnie islamie”.

Jej córki i jej nienarodzone dziecko, Amal Bint, chcą im przekazać bardzo konkretne rzeczy: „To, co staram się wpoić moim córkom, to granice i wartości. Na przykład szacunek dla dorosłych i dorosłych. Ponieważ moja mama tak mnie wychowała Być może edukacja była trochę trudna, ponieważ zdecydowanie mnie uratowała. Tyle rzeczy. Ewolucja, miałam twarz mojej matki. Dlatego nie robiłam wielu bzdur. Dzięki mojej edukacji unikałam tak wielu rozrywek. : „Moje córki opowiadały im o wszystkich religiach. Powiedziałem im, że najważniejszą rzeczą jest wierzyć w Boga i rozmawiać z innymi dziećmi, które nie wierzą w Boga, lub rozmawiać o tym lub innym proroku, Bóg powiedział wszystkim mężczyznom i kobietom którzy wierzą w Niego, aby byli życzliwi. Musisz być życzliwy dla każdego: tego, który wierzy, i tego, który nie wierzy. Staram się okazywać im łaskę. Wyjaśniam im, że wszyscy nie wierzą, a my nie mają prawa ich osądzać. Najważniejszą rzeczą jest ich związek z Bogiem.” Po prostu.

Znajdź pełny wywiad tutaj:

Szukaj także La Face Katché w wersji podcastowej!

Chcesz znaleźć Manu Katché i jego gości w dłuższym i bardziej intymnym wydaniu? Teraz jest to możliwe w wersji audio. Podcast jest już dostępny na spotifyI Muzyka Apple I amazonka muzyka.

Tytuł artykułu: Laetitia Rebollo

Wywiad: Manu Kachi

Znajdź wszystkie odcinki La Face Katché na Yahoo

zobaczyć też

>> La Face Katché – Yannick Noah (odcinek 1): „Moim pierwszym pseudonimem był Bamboul. Moim marzeniem jest to, że pewnego dnia zapomnimy o Bamboul”

>> La Face Katché – Patrick Bruel: „Jesteśmy Żydami od chwili, gdy mnie obwiniasz. Jeśli mi nie powiesz, nie powinno się tego brać pod uwagę. Nie powinno istnieć”

>> La Face Katché – Anggun: „Poradzono mi, abym nie mówił o mojej religii, kiedy zaczynałem karierę”