Lyon wygrywa bez błyskotliwości i bez forsowania

To koniec, OL wygrywa 2:0 bez forsy!

Drugie z rzędu zwycięstwo OL w grupie Ligi Mistrzów UEFA Kobiet. Bez błyskotliwości, ale bez forsy, mistrzowie Francji wygrali 2:0 z austriackim St. Pölten.

Danielle van de Donk otworzyła wynik w czwartej minucie, następnie Leonarda Balog strzelił samobójcę w 47. minucie.

Lyon pozostał na szczycie grupy B, remisując punktowo z Brannem, który wygrał 1:0 ze Slavią Praga.

To bardzo brudne

Atakom OL-a, podobnie jak w pierwszej połowie, brakowało precyzji. Co sprawia, że ​​końcówka meczu nie jest zbyt przyjemna.

Fenotes zatrzymuje ostatnie 25 metrów

Kolejne podania przed polem karnym, dośrodkowania w pole karne… OL wywarł duży nacisk na austriacką obronę, która jednak oparła się bramce na 3:0.

OL ogłasza 6076 widzów

Niski wynik jak na stadion na 59 000 miejsc.

OL wciąż szuka prowadzenia 3:0

Carpenter przecina oś z prawej strony i obsługuje Däbritz z odległości 16 metrów. Niemiec oddaje ciekawy strzał…ale nie jest on zbyt mocny. Schluter podnosi bez trudności.

Mattner wykorzystuje swoją szansę

Mattner z 40-metrową piłką trafia za plecy Paszy. Francuski obrońca pozostaje jednak w kontakcie, zmuszając napastnika do ataku bezpośrednio przy wejściu na pole karne. Strzał jest poza bramką.

St. Pölten ponownie ucieka 3-0!

Jak wynik mógł nie być 3:0? Basha dośrodkował do Carpentera z dalekiego słupka, ale jego strzał minął linię bramkową. Le Sommer rzucił się, aby dokończyć… ale jego noga wpadła pod piłkę, której dotknął Balogh, który omal nie stracił drugiego gola przeciwko swojemu obozowi!

Wchodzą Mebok i Le Sumer

Gil i Igurrola ustępują miejsca.

Główka Hegerberga celna!

Bezpośredni strzał z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z prawej strony. Piłka leci prosto do niemieckiego bramkarza, który stoi pewnie na nogach, aby ją złapać.

READ  Święto Narodowe 2022 – Government.lu // Rząd Luksemburga

Hegerberg umieszcza piłkę w siatce, ale zostaje ona odrzucona!

Ogromna praca Diagne’a na prawym skrzydle, którą następnie umieścił w polu karnym. Horan uderza głową po rzucie karnym. Bramkarz dobrze obronił, ale piłka wróciła do stóp Hegerberga. Piłka wpada… ale sędzia odgwizduje faul, który jest niejasny lub nawet nieistniejący!

2-0 dla OL dzięki CSC!

Niedobrze było Balogowi, który samobójczą bramką dał OL szansę na przejęcie niecelnego strzału Hegerberga! Aby podkreślić bardzo dobrą pracę wykonaną przez Däbritza, który rozpoczął akcję z bardzo wysokim powrotem do zdrowia!

znowu się zaczyna !

Drugą połowę rozpoczynają podopieczni Soni Bombastor.

Koniec pierwszej połowy na stadionie Groupama, OL prowadzi 1:0!

Po 45 nudnych minutach sędzia odsyła zawodników do szatni. Pomimo lekkiego przyspieszenia w końcówce meczu i kumulacji sytuacji (13 strzałów na 2), Lyonowi brakowało rytmu i z trudem przełamało austriacką barierę.

Daniel van de Donk otworzył wynik w czwartej minucie.

Przerwa znów umknęła Diagne!

Nowy środkowy bardzo aktywnego Paszy i nowy szef…tym razem Diagne i piłka leci obok prawego słupka. To, że St. Pölten przegrał zaledwie 1:0, to niewielkie wydarzenie, biorąc pod uwagę ostatnie minuty.

Potężny cios Diagne!

Diagne mocno uderza po rzucie karnym po niewielkim strzale w polu prawdy. Ale on jest powyżej! Schlueter został pobity!

Ton jeszcze bardziej frustruje Hegerberga

Kolejna niewykorzystana szansa Hegerberga, który dośrodkował w dalszy słupek.

St. Pölten wygrał 2:0

Al-Basha dobiega z lewej strony i podaje obok bramki. Van de Donk prawie trafił w najbliższy słupek, Diagne i Hegerberg szybko oddali strzały z bliskiej odległości, ale w pośpiechu piłka wciąż była niecelna!

Hegerberg jest nadal niejasny

Norweżka nie była w stanie dobrze ustawić celownika, ponieważ jej główka po dośrodkowaniu od Däbritza była zbyt miękka i piłka minęła słupek. Jednak presja w regionie austriackim ponownie się nasiliła.

READ  Val d'Isère - „Błąd” Henrika Kristoffersona: Maszyny, źródło niezgody na twarzy Bellevarda

Wreszcie trochę rytmu!

OL w końcu był w stanie przyspieszyć, także w sytuacji sam na sam z Diagne na prawym skrzydle! Niestety jego środek na poziomie gruntu jest niedokładny. Zdecydowanie najciekawsza akcja w meczu w tej chwili

Dabritz próbuje szczęścia

Po słabym wskoczeniu Dabritz oddał wysoki strzał. W ogóle nie jest oprawione.

St. Pölten próbuje przeniknąć!

To mały cud, że Mattner-Trembeau zdołał przekraść się prawą stroną do obrony Lyonu. Nie może jednak nic zrobić z piłką, więc Wendy Renard przechwytuje ją i wybija z bramki.

Wielki cios dla St. Pölten

Mecz słoweńskiego pomocnika Mateji Zvera kończy się z powodu kontuzji mięśnia. Zastępuje ją Rita Schumacher.

Tylko 18 udanych podań do St. Pölten

Za 173 dla OL w 28 minut. Różnica bramek jest jednak tylko jedna.

OL żąda kary

Carpenter – ponownie – wypuszczony przez Diagne’a na prawe skrzydło. Australijski obrońca próbuje od razu dośrodkować, ale zostaje doskonale zablokowany na wejściu w pole karne. Piłka wychodzi na rzut rożny, a sędzia nie widzi żadnego błędu.

Przejęcie Hegerberga!

Nowe podanie Carpentera znalazło się na linii bramkowej, jednak strzał Norwega minął poprzeczkę.

Mur Austriacki jest trudny do obejścia

Lyon dominuje, ale ma trudności z przełamaniem pięcioosobowej obrony przeciwnika, a sam jest chroniony przez agresywną czteroosobową linię obrony. Wydaje się, że Fenotes nie chcą podwajać się po dośrodkowaniach, nawet jeśli dzięki temu mają obecnie najlepsze pozycje.

Kolejna niebezpieczna główka OL!

Tym razem to Gil grozi zdobyciem bramki głową po kolejnym dośrodkowaniu Al Bashy! Zostało to uchwycone przez strażnika Schlütera.

Niewykorzystany wyrównujący strzał dla St. Pölten!

Nieporozumienie z Endlerem skłania Jill do popełnienia błędu w procesie zdrowienia. Mikołajowa znajduje się w przepięknej lokalizacji na skraju okolicy. Piłka zostaje zablokowana w wyniku katastrofy!

READ  Annecy - "krzywoprzysięstwo", "listy"... Sebastian Varglia chce "pokazać oszustwo" w meczu Bordeaux-Rodez

2-0 było blisko

Diagne destabilizuje obronę swoim przyspieszeniem w prawo. Carpenter przejmuje piłkę i w ostatniej minucie próbuje podać dośrodkowanie, które austriacka obrona wybija.

Mecz może być za długi dla Sankt Pölten

Zawodnicy Liese Brancao Ribeiro, ustawieni w bardzo defensywnym ustawieniu 5-4-1, w ogóle nie utrzymują się przy piłce.

Van de Donk wprowadza na rynek OL! 1-0!

Pierwsza szansa i pierwszy gol dla Grecji, dośrodkowanie Salmy Paszy z lewej strony po strzale Daniela van de Donka z sześciu metrów!

Startowy!

Zaczynają Austriacy. Trybuny nie są pełne, ale ludzi jest jeszcze kilka.

Rozpoczęcie jest bliskie

Gracze wchodzący na boisko.

Przypomnijmy, że Lyon swój pierwszy mecz w fazie grupowej wygrał 14 listopada ze Slavią Praga 9:0.

Skład Lyonu

Kobiety w ciąży: Endler – Carpenter, Gilles, Reynard, Pasha – Damaris, Van de Donk, Horan – Diagne, Hegerberg, Dabritz.

Alternatywy: Belhaj, Benkarth, Mbouk, Moroni, Sombat, Magri, Marozsan, Soirot, Picho, Le Sommer.

Paryżanie zagrają w czwartek

Pozostałe dwie francuskie drużyny biorące udział w rozgrywkach swoje mecze rozegrają drugiego dnia w czwartek: Paris Saint-Germain podejmie Bayern Monachium, a Paryż zmierzy się z Chelsea.

Witam wszystkich i witam na Leon-Bölten Live

Drugi dzień Ligi Mistrzów Kobiet w tym tygodniu: OL będzie gospodarzem austriackiego Sankt Pölten, od 18:45 na stadionie Groupama.

Lyon doskonale rozpoczął swoją europejską kampanię 14 listopada miażdżącą porażką ze Slavią Praga: 9:0, co było historycznym wynikiem.

OL-Sankt Pölten, mecz odbędzie się o 18:45, będzie transmitowany w telewizji w DAZN, a następnie będziemy go śledzić w naszym tekście na żywo w RMC Sport.