Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lumibal oskarżony o gwałt: Cabaret Vert Festival odwołuje wizytę rapera

Lumibal oskarżony o gwałt: Cabaret Vert Festival odwołuje wizytę rapera

Podczas gdy Lumibal był przedmiotem wstępnego śledztwa w sprawie gwałtu, wszczętego przez paryską prokuraturę w ubiegły czwartek, 3 sierpnia, w poszukiwaniu faktów sięgających 2017 roku, Cabaret Vert Festival w Charleville-Mézières (Ardeny) odwołał koncert rapera zaplanowano na 17 sierpnia. .

Festiwal Cabaret Vert w Charleville-Mézières (Ardeny) ogłosił w środę, że odwołał zaplanowany na 17 sierpnia koncert rapera L’OMIBAL, wobec którego toczy się śledztwo w sprawie gwałtu.

„Cabaret Vert nie może pozostać obojętny na uczucia, jakie budzi ta skarga i to zgodnie z jej wartościami” – czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez organizatorów festiwalu, który w tym roku odbywa się od 16 do 20 sierpnia.

Chociaż domniemanie niewinności jest „fundamentalną zasadą”, „organizacja festiwalu uważa, że ​​czas odosobnienia i ciszy jest konieczny” – czytamy w komunikacie prasowym. „Priorytetem jest umożliwienie sprawiedliwości wykonywania swojej pracy”.

Według paryskiej prokuratury 31-letni raper – naprawdę nazywa się Antoine Valentinelli – jest objęty wstępnym dochodzeniem w sprawie gwałtu po złożeniu skargi w 2020 roku w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w 2017 roku za granicą.

Koncert odbył się w Cannes

Po potwierdzeniu w czwartek wszczęcia śledztwa Lumibal zaprzeczył stawianym mu oskarżeniom i powiedział, że jest gotów „odpowiedzieć sprawiedliwości”.

Raper wystąpił w niedzielę na scenie Electronic Beaches Festival w Cannes (Alpes Maritimes), mimo wezwań do odwołania tego koncertu, pierwszego od czasu potwierdzenia wszczęcia śledztwa.

Łącząc muzykę, komiks, kino i konferencje, Festiwal Le Cabaret Vert w Charleville-Mézières podwoił swoją frekwencję od czasu swojego otwarcia w 2005 roku, przekraczając 100 000 widzów. W tym roku gości m.in. Damso, Hamzę, Calvina Harrisa, Kristen Queens czy Juliette Armani.

READ  Linie lotnicze zmuszają skrzypka do wstrzymania Stradivariusa... autobusem