Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Luka umożliwia kontrolę urządzeń iPhone, iPad i Mac

jabłko Polecany właścicielom niektórych modeliIphoneoraz iPad i Mac, aby zaktualizować oprogramowanie sterownika naruszenie bezpieczeństwa do sterowania tymi urządzeniami.

iPhone 6s i nowsze, wszystkie iPady Pro, iPady 5. generacji i nowsze oraz komputery Mac są zagrożone, zgodnie z ogłoszeniami opublikowanymi na stronie internetowej Apple. Według Apple w starej wersji sterownika „aplikacja może używać dowolnego kodu” z niepotrzebnym dostępem do urządzenia, co oznacza, że ​​haker może wykonywać działania bez pozwolenia.

Imponujący błąd

„Ta możliwość mogła zostać aktywnie wykorzystana” przez piraci, mówi Apple, bez dalszych szczegółów. Grupa z Cupertino w Kalifornii dodaje, że tę lukę można również wykorzystać za pomocą „złośliwych treści internetowych”.

Aby naprawić te niedociągnięcia, Apple zachęca użytkowników do pobrania wersji sterownika iOS 15.6.1 dla iPhone’a, wersji sterownika iPadOS 15.6.1 dla iPada i macOS Monterey 12.5.1 dla komputerów Mac. Według Apple błędy zostały zgłoszone przez anonimowych badaczy.

podważanie ochrony danych

Gigant technologiczny uczynił z ochrony danych osobowych i cyberbezpieczeństwa tematem dominującym. W kwietniu 2021 r. zakłócił ekosystem iPhone’a, zmuszając aplikacje do pytania użytkownika, czy wyraża zgodę na zbieranie danych na temat korzystania przez niego z innych aplikacji i Internetu.

To ulepszenie iOS pozbawiło aplikacje, które w dużej mierze opierają się na reklamach, w szczególności Facebook lub Snapchat, cennych narzędzi, które straciły przychody z reklam.

READ  Apple, Google i Microsoft łączą siły, aby przyspieszyć usuwanie haseł