Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Ludzie nie potrafią już nawet wymówić mojego imienia”: Szkotka zmuszona zmienić nazwisko ze względu na najnowszą aktualizację iPhone’a

„Ludzie nie potrafią już nawet wymówić mojego imienia”: Szkotka zmuszona zmienić nazwisko ze względu na najnowszą aktualizację iPhone’a

Podstawowy
26-letnia Szkotka Ceri Price została zmuszona do zmiany imienia w związku z najnowszą aktualizacją iPhone’a: ​​urządzenia aktywowały się za każdym razem, gdy ktoś do niej zadzwonił.

Według doniesień Ciri Price jest w trudnej sytuacji: 26-latka, trenerka sportowa mieszkająca w Szkocji, została zmuszona do zmiany nazwiska w związku z najnowszą aktualizacją Apple. słońce. Bo Siri, dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą, to nazwa asystenta głosowego Apple’a, którego tradycyjnie aktywuje się wypowiadając formułę „Hej Siri” („Tej serii”).

Do tego czasu noszenie tego samego nazwiska, co markowy asystent głosowy Apple, nie stanowiło dla młodej kobiety dużego problemu, która wyjaśnia, że ​​znajomi nie dzwonili do niej, wymawiając słynną formułę. To było „bolesne, ale możliwe do opanowania” – wyjaśnia Szkotka. Ale od ostatniej aktualizacji Apple wszystko się zmieniło: teraz użytkownicy nie muszą już mówić „Witam”, aby aktywować Siri.

„Jestem całkowicie wkurzony”.

„Teraz ludzie nie potrafią nawet wymówić mojego imienia. Jestem taki zły. […] Jestem pewien, że Apple mógł zamiast tego wybrać coś innego. „Jest wiele osób o imieniu Siri i ich życie stało się z tego powodu nie do zniesienia” – wściekła się młoda kobieta.

Aby zaradzić tej sytuacji, Siri Price zaatakowała byka za rogi. „Moi koledzy musieli usiąść i pomyśleć o alternatywie, ponieważ w pokoju ciągle dzwoniły telefony”. Postanowiła więc zmienić swoje imię na „Siz”.

Jak zauważono paryskiWypadek Siri nie jest pierwszym tego rodzaju: w Wielkiej Brytanii rodzice zostali prawnie zmuszeni do zmiany imienia swojego dziecka Alexa, które jest tym samym imieniem, co asystent głosowy Amazona.