Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lot Ryanaira z Polski do Grecji otrzymuje fałszywe ostrzeżenie o bombie

Lot Ryanaira z Polski do Grecji otrzymuje fałszywe ostrzeżenie o bombie

Lot Ryanairem. CHARLY TRIBALLEAU/AFP

Dwa greckie samoloty F-16 eskortowały samolot linii Ryanair z Katowic do Aten po zagrożeniu bombowym w samolocie, ale okazało się, że był to fałszywy alarm – poinformowały w niedzielę greckie władze. Grecka policja wyjaśniła późnym popołudniem, że na pokładzie Boeinga 737 z ponad 190 osobami na pokładzie, który bezpiecznie wylądował na międzynarodowym lotnisku w Atenach, krótko przed godziną 16:00 GMT, nie znaleziono ładunku wybuchowego.

Wyszukiwanie pasażerów i lotówNic podejrzanego nie znalezionoGrecka policja poinformowała w komunikacie prasowym, że dwa myśliwce bombardujące przechwyciły samolot, który wlatywał w grecką przestrzeń powietrzną. Odrzutowce Węgierskie Siły Powietrzne.

Zbliżając się do Aten, jako środek ostrożności skierowano go do przelotu nad oceanem. Został zabrany do odległego miejsca na lotnisku w Atenach w celu zbadania przez zespoły saperów. Kierownik ds. public relations Katowice Airport Piotr Adamczyk powiedział, że otrzymali powiadomienie telefoniczne, gdy samolot przelatywał nad Słowacją.

Po starcie samolotu centrum informacyjne lotniska otrzymało telefon o obecności bomby na pokładzie.– powiedział AFP Piotr Adamczyk.Skontaktowaliśmy się z kontrolą ruchu lotniczego, a następnie z pilotami„, on dodał.


Zobacz więcej – Samolot turystyczny cudownie ląduje na wysokości ponad 2000 metrów we włoskich Dolomitach.

READ  Wojna: strażacy z Ois przybywają na granicę między Polską a Ukrainą