Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lot astronautów Crew-3 na Międzynarodową Stację Kosmiczną wciąż się spóźnia

Problem zdrowotny został wywołany z jednym z astronautów. Start jest teraz zaplanowany na sobotę o 23:36 czasu lokalnego (0336 GMT Sunday), z Cape Canaveral na Florydzie.

NASA i SpaceX w poniedziałek 1 listopada po raz drugi w ciągu kilku dni przesunęły start rakiety, która przeniesie czterech astronautów na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), z powodu „Prosty problem zdrowotny” Z członkiem załogi. problem „To nie jest nagły przypadek medyczny i nie ma nic wspólnego z Covid-19”NASA powiedziała w oświadczeniu, bez rozwijania. Agencja dodała, że ​​amerykańscy astronauci Raja Chari, Kayla Barron i Tom Marchborn, a także niemiecki astronauta Matthias Maurer, pozostaną na kwarantannie w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego.

Początkowo planowano wystartować w niedzielę rano. Ale z powodu złej pogody lot został już przełożony na środę. Start jest teraz zaplanowany na sobotę o 23:36 czasu lokalnego (0336 GMT Sunday), z Cape Canaveral na Florydzie. NASA nie zidentyfikowała, których astronautów dotyczył ten problem zdrowotny. Ta misja, nazwana Crew-3, jest trzecią regularną misją załogową oferowaną przez SpaceX na zlecenie amerykańskiej agencji kosmicznej. Elon Musk zezwolił NASA na wznowienie lotów z ziemi USA po zamknięciu wahadłowców kosmicznych w 2011 roku.

Oczekuje się, że astronauci spędzą około sześciu miesięcy na orbicie i przeprowadzą liczne eksperymenty na pokładzie tego latającego laboratorium. Mają zastąpić czteroosobową załogę 2 astronautów, w tym Francuza Thomasa Pesqueta, który od kwietnia przebywa na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zwykle planowany jest powrót załogi 2 na Ziemię „początek listopada” Ale NASA wyjaśniła w poniedziałek Kontynuuj ocenę dat Możliwe i nie wykluczam a „środek pośredni” Zamiast bezpośredniego kontaktu między dwoma zespołami.

READ  Historyczny pierwszy! Robot NASA zabrał pierwszy kamienny odłamek z Marsa