Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lista. Imigranci na polskiej granicy: Te (wiele) murów zostało już zbudowanych w Europie

W obliczu kryzysu migracyjnego Zarzucano, że reżim Aleksandra Łukaszenki jest planowanyPolska sama się blokuje. Warszawa rozpocznie budowę muru granicznego w grudniu BiałoruśWielu imigrantów jest obecnie przetrzymywanych i zostanie deportowanych do pierwszej połowy 2022 r. – poinformowało w poniedziałek polskie MSW. Konstrukcja będzie kosztować około 353 mln euro i ma mieć 180 kilometrów, czyli połowę całkowitej długości granicy polsko-białoruskiej.

Na starym kontynencie Wzniesiono kolejne mury Przeciw nielegalnej imigracji w ostatnich latach. Dlatego niektóre kraje europejskie są wymagające Stypendium z Brukseli. Ale temat dzieli się na dwadzieścia siedem. Na początku listopada francuski sekretarz stanu do spraw europejskich Clement Peon zauważył na Twitterze, że „pasja do murów” „powraca na nasz kontynent”. Ze swojej strony przewodniczący rady Charles Michael rozważał w zeszłym tygodniu możliwość pomocy w finansowaniu ogrodzeń, podczas gdy pomysł został odrzucony przez komisję.

Mury antyimigracyjne w Europie.

Mury antyimigracyjne w Europie.

Datawirapper

Jeśli mapa nie jest wyświetlana, Kliknij tutaj.

Oferta limitowana. 1 € do 2 miesięcy bez zobowiązań

  • Ogrodzenia wokół Ciudy i Mellila

Położone na północy Maroka Melilla i Ceuta stanowią jedyną granicę lądową UE z Afryką i przyciągają wielu imigrantów pragnących wrócić do Europy, aby uciec przed ubóstwem. Próby przekraczania kilkumetrowych ogrodzeń w tych dwóch obszarach są częste, czasem śmiertelne. Do końca lipca 238 imigrantom udało się usunąć ogrodzenie.

W połowie maja ponad 10 000 imigrantów, głównie Marokańczyków, złagodziło ograniczenia w Maroku, tym razem mogąc przedostać się do innych części Chuty drogą morską lub przez groblę graniczną. Ta wyjątkowa fala migracji miała miejsce w jednym kontekście Wielki kryzys dyplomatyczny między Madrytem a RabatemPrawdziwym wrogiem Rabatu jest Brahim Khali, przywódca separatystów Sahrawi z Frontu Policario.

  • Miasto Calais graniczy z kilkoma dywizjami

W 2019 r. prowincja Pass-de-Gaulles postanowiła zbudować antyimigracyjny mur wokół stacji obsługi hurtowej w Galilei. Cel: Uniemożliwienie deportowanym osobom potajemnego wejścia na pokład ciężarówek zmierzających do Wielkiej Brytanii. Decyzja ta została podjęta według władz lokalnych w porozumieniu z Komitetem Służb Państwowych i Total (który w pełni sfinansował projekt). Ta nowa ściana uzupełnia i tak już duży arsenał szkła.

READ  Dlaczego Indie i Polska nie zrezygnowały z węgla

W 2016 roku w lesie Kalles faktycznie ustawiono w mieście mur „antyinfiltracyjny”. Budynek, wysoki na 4 metry i długi na kilometr, ma na celu poszerzenie ogrodzeń już zainstalowanych na obwodnicy w pobliżu portu. Książka kosztowała 2,7 miliona euro i została sfinansowana przez Wielką Brytanię. W tym czasie burmistrz Calais Natacha Bouchart, uważając to za niepotrzebne, zaatakowała ścianę przed sądem wykonawczym Lille. Sąd ostatecznie odrzucił wniosek gminy 22 listopada 2016 r. o wstrzymanie budowy.

  • Mury zostały wzniesione na Węgrzech w 2015 roku w czasie kryzysu migracyjnego

W czasie kryzysu migracyjnego 2015 Premier Węgier Wiktor Orban Postanowił wznieść mur przeciwko nielegalnej imigracji. Granica między Węgrami a Serbią ma 175 km długości, a jej ogrodzenie z drutu kolczastego ma do czterech metrów wysokości. Według lokalnych urzędników mur został wybudowany wbrew groźbie „chrześcijańskich korzeni” na Węgrzech. Ale zamykając dostęp do stanowiska Serbii, kandydaci do kolumny przeszli przez Chorwację. Również tutaj Budapeszt zdecydował się na budowę murów z drutu kolczastego na obu odcinkach 38 i 78 km.

Gdyby Węgry nie zbudowały długiego muru z Chorwacją, pozostałą część granicy uznano by za trudną do przekroczenia, ponieważ oznaczyła ją Trova. Po zbudowaniu tego europejskiego muru inne kraje zdecydowały się wzmocnić, tak jak Słowenia. Gdy z ziemi pojawią się nowe przeszkody, Poprawa muru węgierskiego na granicy serbskiej. W 2016 r. Budapeszt zbudował drugą „inteligentną” ścianę z kamerami na podczerwień oraz czujnikami ciepła i ruchu. W działaniach ochronnych wzdłuż granicy zaangażowanych jest łącznie 3000 osób.

  • Mur antyimigracyjny między Grecją a Turcją

W połowie sierpnia rząd grecki ogłosił zakończenie budowy 40-kilometrowego muru wzdłuż jego tureckiej granicy. Separacja rozszerza barierę do blisko 12 kilometrów, która została już ustanowiona w 2016 roku między dwoma krajami. Talibowie powrócili do władzy w Kabulu, grecki premier Griagos Mitsotakis ogłosił latem tego roku, że chce zapobiec „przybywaniu większej liczby uchodźców do Europy”. Grecja obawia się kryzysu migracyjnego podobnego do 2015 roku, kiedy miliony uciekają przed konfliktem na Bliskim Wschodzie indyk.

READ  Uwięziony w Polsce 4-latek niepełnosprawny Mathis czeka na powrót do Ventin-Le-Veil

„Grecja nie poradzi sobie łatwo z potencjalną eskalacją problemu imigracji i uchodźców”, powiedział tego lata rzecznik rządu Yannis Oykonomov, ostrzegając, że „wszystkie siły na granicy są w stanie najwyższej gotowości”. Oprócz granicy greckie władze planują zainstalować nowe drony, kamery i radary, co pozwoli na przejechanie nawet 10 kilometrów po tureckiej stronie. Według greckiej prasy Komitet Straży Granicznej ma zostać wzmocniony kolejnymi 250 członkami.

  • Separacja między Bułgarią a Turcją

Bułgaria, kolejny kraj graniczący z Turcją, również zdecydowała się na blokadę. Pod koniec lata 2014 r. rząd Sofii wzniósł 30-kilometrowy „mur separacyjny”. Decyzja została złożona w listopadzie 2013 r., kiedy kilka deportowanych osób opuściło Syrię. Po stronie bułgarskiej władze nie były gotowe na przyjęcie wielu imigrantów, dlatego postanowiły wybudować mur w pobliżu miejscowości Elhovo, kilka kilometrów od granicy tureckiej. Przypominamy, że Bułgaria jest najbiedniejszym członkiem Unii Europejskiej iw 2013 roku miała trudności z przyjęciem 10 tys. syryjskich uchodźców.

W grudniu 2014 roku Bułgaria podjęła decyzję o przedłużeniu nowego muru o 130 kilometrów (275 kilometrów granicy turecko-węgierskiej). „Płot na pierwszy rzut oka nie jest pozytywnym symbolem, ale ma na celu bezpieczeństwo [de] Bułgaria i [de] Turcja”, uzasadniona przez ówczesną wicepremier Meglenę Kounewę.

  • Ogrodzenie w Słowenii na granicy z Chorwacją

Ogrodzenie z drutu kolczastego na południowej granicy Słowenii istnieje od 2015 roku. Jego celem jest zapobieganie napływowi imigrantów z Chorwacji, państwa członkowskiego Unii Europejskiej, ale nie z Schengen. Z roku na rok ogrodzenie wciąż się wydłuża. Latem 2019 r. na rzece Golpa dodano 40 dodatkowych kilometrów ogrodzeń. „Musimy zapobiegać nielegalnemu przekraczaniu granic” – stwierdziło w oświadczeniu ministerstwo spraw wewnętrznych. W sumie wzdłuż granicy chorwackiej postawiono 116 kilometrów ogrodzeń.

  • Litwa ustawia ogrodzenie antyimigracyjne na granicy z Białorusią

We wrześniu Litwa rozpoczęła budowę ogrodzenia wzdłuż granicy białoruskiej. Rząd litewski liczy na zakończenie 110-kilometrowego odcinka do kwietnia. Pozostałe 400 km powstanie do września 2022 roku. Dlatego ogrodzenie to obejmie ponad 75% długości 670 km granicy.

READ  W Polsce nowe zagrożenia dla wolności prasy


Aplikacja L’Express

Śledź analizę i szyfrowanie, gdziekolwiek jesteś

Pobierz aplikację

Pobierz aplikację

W sumie w tym roku na Litwę wjechało 4100 deportowanych. Tego lata liczba nielegalnych bogów wzrosła w małym kraju Europy Wschodniej i w Brukseli Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko Celowe kierowanie napływu migrantów do tej granicy w odwecie za sankcje nałożone na Mińsk za represje wobec ruchów opozycyjnych.


opinie

Chroniczny

Autor Robin Rivaton jest członkiem Komitetu Naukowego i Ewaluacyjnego Fundacji Fondapol na rzecz Innowacji Politycznych.Autorstwa Robina Rivatona

Pamiętnik liberała

"Jeśli nie ma nic złego w tym, że wielu cennych ekonomistów twierdzi, że dzisiaj jest odpowiednia pora na pożyczanie, to są błędnie interpretowani.", uważa Alain Madeleine.przez Alaina Modela

Chroniczny

"Dewaluacja nie zmniejszyła dalszego wzrostu czołowego krajowego głosowania, które przekształciło się w ogólnokrajowy wiec.", wspominał Abnus Shalmani.Apnos Shalmani

Chroniczny

Nicholas Pouso (P. Sognon / Zdrowy Koktajl)Mikołaj Puso