Ligue 1: Paris Saint-Germain sprawdzony przez Lorienta, Lens znokautowany przez Brest, Rennes, które poradziło sobie z Metzem… wszystko, co musisz pamiętać od pierwszego dnia

W ten weekend odbędzie się pierwszy dzień Ligue 1. Oto wszystko, o czym musisz pamiętać.

Szczegółowe zestawienie meczów pierwszego dnia mistrzostw Ligue 1. Nicea rozpoczyna sezon od remisu z Lille (1:1).

Nicea – Lille: 1-1

W pierwszym meczu swojego sezonu Nicea gościła prawie 30 000 widzów, pierwszy w swojej historii. W meczu otwarcia sezonu 2023-24 Ligue 1 Nicea i Lille zremisowały 1:1 w piątek na Allianz Riviera. Paphod Diakite wyrównał w dogrywce dla Lille (90 + 4), a Gaetan Laborde strzelił pierwszego gola w sezonie w 19. Warto zwrócić uwagę na bardzo mocną grę pomocnika Nicei, Ndayishimiye, który niestety nie był w stanie zapobiec wyrównującej bramce Lille w końcowych momentach meczu.

Marsylia Reims: 2-1

Olimpijczycy dobrze rozpoczęli turniej. 63 000 kibiców odpowiedziało na apel w Orange Vélodrome pierwszego dnia Ligue 1 Uber Eats League. Podopieczni Marcelino, wybrani w dziesiątej minucie przez Japończyka Junyę Ito, zdołali odwrócić ten trend dzięki wspaniałemu strzale Ezzedine’a Unahiego (23) i Vitiny (73), po podaniu Ismaila Sarra. Drugi najlepszy strzelec OM, Vitinha, był bardzo widoczny w tym spotkaniu.

Paris Saint-Germain – Lorient: 0-0

Paris Saint-Germain, bez Kyliana Mbappe, w konflikcie z jego zarządzaniem i wydaleniem, ani Neymara, ofiary zespołu wirusowego w ciągu tygodnia i być może w drodze do wyjścia, był przetrzymywany przez Lorient (0-0), w sobotę na Parc des Princes. Podczas pierwszego meczu trenera Luisa Enrique we francuskiej ekstraklasie. Pod nieobecność Mbappe, Mbappe odmówiono treningów z pierwszą drużyną od czasu ogłoszenia zamiaru pozostania w Paryżu do końca kontraktu w czerwcu 2024 roku bez chęci jego przedłużenia. nieszkodliwy.

Soczewka kapłana: 3-2

Wygrywając 2:0 po niespełna pół godzinie gry, dzięki Sotoce i Machado, Lensois, który w Ligue 1 odniósł trzy zwycięstwa na wyjeździe, zdawał się doskonale rozpocząć sezon. Ale Brest był w stanie podnieść głowy, aby wyrównać, a następnie wygrać. Del Castillo był pierwszym, który zredukował stratę z rzutu karnego, zanim Lala wyrównała. Del Castillo, ponownie z rzutami karnymi, ostatecznie pozwolił Al Bretoniemu ukraść trzy punkty na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry.

READ  „Wielkość sankcji nałożonych na rosyjski sport pokazuje satysfakcję, która panowała wcześniej”

Montpellier – Hawr: 2-2

Nowicjusz otworzył wynik w szóstej minucie po bramce Gautiera Llorisa, ale Montpellirand odwrócił sytuację po godzinie, dzięki dwupunktowej bramce nowego rekruta Accor Adams (58′, 60′). W doliczonym czasie gry Samuel Grandeur wyrównał dla Le Havre po pięknej penetracji lewym skrzydłem.

Clermont Monako: 2-4

Po stracie gola od początku meczu z powodu błędu piłki ręcznej bramkarza Monako Kohna, koledzy Wissama Bena Yeddera wyrównali przez Fendersona (26 minut), zanim kapitan podwyższył wynik, strzelając dwukrotnie (43′, 70′). Tymczasem Muhammed Saracevic wyrównał drużynie Clermontois (53 minuty). A młody Akliush zakończył mecz finałowy na korzyść klubu Emirate w doliczonym czasie gry.

Nantes Tuluza: 1-2

Nantes otworzyło wynik rzutem karnym dzięki Mostafie Mohamedowi w 13. minucie.Zwycięzcy ostatniego Pucharu Francji mogli odpowiedzieć po godzinie, dzięki marokańskiemu międzynarodowemu mediatorowi Zakarii Abu Khalilowi, zanim obrońca Nikolaisen dał swojej drużynie zwycięstwo , w czasie postoju.

Rennes – Metz: 5-1

Czwarty w minionym roku budżetowym i ogłaszający swoją kandydaturę do miejsca w Lidze Mistrzów w maju 2024 roku, Stade Rennes nie stracił z oczu początku sezonu przeciwko wschodzącemu Metzowi. Prowadzeni przez napastników Arnauda Kalimuendo (20.), Amine Gouiri (51.), Jérémy Doku (67.) i Brahima Salaha (87., 90+4), dobrze wspierani przez łatwość techniczną debiutanta Le Fée, który bardzo dobrze czuje się w swoich Oficjalny debiut Rennais obejmuje pozycję ich wpisu.

Strasburg – Lyon: 2-1

Strasburg pokonał Lyon 2:1 w finale Ligue 1 pierwszego dnia w niedzielny wieczór w Alzacji. Po raz pierwszy dla trenera Patricka Vieiry Strasburg zdobył bramkę Jean Rickner Bellegaard z rzutu wolnego (63. miejsce), a następnie Lipu Motheba z RPA, na skrajnym spalonym, otrzymując serce Bellegaarda (75. miejsce). Lyon zmniejszył różnicę na koniec meczu dzięki Nicolasowi Tagliafico (88).