Ligue 1 – Bayeux przywołuje miłe wspomnienia z Clermont

Wynik otworzył Angel Gomez, wykorzystując rzut karny przyznany za faul na sobie samego Paula Mateusza Witiski w 68. minucie.W końcówce meczu Mohamed Bayo, były król strzelców Clermont, podwyższył wynik na 2:0 (90+ 4). To jego pierwszy gol w Ligue 1 dla klubu z północy, do którego został przeniesiony tego lata za 14 milionów euro. Lusc, który odniósł drugie z rzędu zwycięstwo po pokonaniu Angers (1:0) tuż przed przerwą, zajmuje szóste miejsce w tabeli, dwa punkty za Rennes (trzecie) i długość za Monako (piąte) i Marsylią. (Czwarty z jednym meczem mniej do rozegrania w czwartek) i kolejny lepszy niż Lorient (siódmy), który również zagra w czwartek. W ciągu ostatnich siedmiu dni Lille wygrało cztery razy, pokonując Lyon (1:0) i remisując z Rennes (1:1).

Ze swojej strony CF63 pozostaje na dziesiątym miejscu. Jednak od zwycięstwa nad Auxerre (2:1) 9 października Clermont zostało zawieszone i nie wygrało od sześciu dni (trzy remisy i trzy porażki). Ogólnie rzecz biorąc, Lille zasłużyło na zwycięstwo, podczas gdy Auvernate brakowało rytmu w ataku. Północy mogli już na tym skorzystać w pierwszym okresie, w którym byli najgroźniejsi, z szansami podpisanymi przez Kosowa Eduna Zegrovę (18., 45.) czy Alana Virginiusa (35.). Clermont nie wykorzystał szansy na wyrównanie w końcówce meczu, za sprawą Mohameda Chama, w którym Thiago Dagalo uratował swój zespół (88).