Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Liga 1 – Jak możemy ocenić Bruno Genesio w Rennes?

Liga 1 – Jak możemy ocenić Bruno Genesio w Rennes?

Czego możemy się nauczyć z rekordu Bruno Genesio na ławce rezerwowych w Rennes? Na poziomie księgowym wyszedł z Elle i Villi z 64 zwycięstwami, 24 remisami i 36 porażkami, co oznacza skuteczność na poziomie 51,61%. Po skomplikowanym starcie Geneseo udało się podnieść poziom i narzucić swoją strukturę, aby zbudować zespół, który stał się konkurentem w Europie, a nawet na podium ligi francuskiej, ale ostatnie tygodnie były dla niego fatalne.

Bruno Genesio podpisał kontrakt ze Stade Rennes do czerwca 2023 roku.

Źródło: Getty Images

Wszystko to na pewno wynika z nieudanego zatrudnienia w lecie. Przybycie Enzo Le Fei (23) i Ludovic Blas (25) jest rozczarowujące, a przybycie 35-letniego Nemanji Maticia nie może wystarczyć, aby zrekompensować odejście takiego lidera jak Hamare Traoré. W ciągu miesięcy, na przykład spędzonych na ławce rezerwowych, Bruno Genesio regularnie znajduje się w centrum uwagi „brak doświadczenia” Aby jego zespół uzasadnił swoje powody.

Już w marcu 2023 roku trener Rennes dał do zrozumienia: „Jednym z filarów projektu Stade Rennes powinno być wejście młodych zawodników klubu do profesjonalnego zespołu. Nie twierdzę, że to powinien być jedyny filar projektu, ale jest to jeden z bardzo ważnych filarów. Poza tym musi istnieć druga oś, która pozwoli tym młodym chłopakom szybciej się rozwijać i robić postępy, przy udziale doświadczonych graczy”.

Jego pragnienie pozostanie daremne. Ubiegły sezon charakteryzował się brakiem w drużynie osoby publicznej. Zawodnicy o mentalności wojownika odeszli, a ich miejsce zajęli młodzi ludzie, którzy wciąż są zbyt miękcy i często popełniają oczywiste błędy. Na przykład w defensywie najstarszy zawodnik ma zaledwie 23 lata. Rozsądne wyjaśnienie powtarzających się błędów.

Geneseo Cloaric Morris, potrójnie rozdarty

Oprócz niego menadżer Florian Morris był kilkakrotnie obwiniany za rozczarowujące okna transferowe, mimo że wcześniej omawiał tę kwestię z Bruno Genesio. Odejście trenera Rennes, a także Floriana Maurice’a, według L’Equipe, oznacza złamane serce trio atakującego klubu na ponad dwa sezony.
zdjęcie

Bruno Genesio nie docenił występu swojej „drużyny” Stade Rennes w Clermont, środa (porażka 2:1) – 1.11.2023 w lidze francuskiej

Źródło: Getty Images

Ponieważ na poziomie sportowym były trener Lyonu zawsze szanował swoje gole w rankingach Ligue 1. Szóste, czwarte i znowu czwarte miejsce. Aby osiągnąć prawdziwy kamień milowy, trzeba było jeszcze wspiąć się na jeszcze jeden stopień. Na co ostatecznie Bruno Genesio nie miał czasu ani możliwości.

Najlepszy trener ligi francuskiej z rekordowym sezonem

Po przybyciu do Rennes nowy bretoński trener odcisnął piętno na swoim nowym zespole. Po słabym początku sezonu 2020–2021 drużyna Rennes znakomicie zakończyła turniej i ostatecznie zapewniła sobie kwalifikujące się miejsce w Europejskiej Lidze Konferencyjnej, nowych europejskich rozgrywkach utworzonych jako C4.

Przerwa wakacyjna nie przyniosła oczekiwanych skutków, a Stade Rennes ma trudności z ponownym uruchomieniem maszyny po bardzo dokładnych przygotowaniach fizycznych przeprowadzonych przez załogę Geneseo. SRFC zatrzymało się na 16. miejscu w Ligue 1, po czym nagle odniosło sukces. Prestiżowe zwycięstwo nad Paris Saint-Germain (2:0), następnie kartki z Lyonem (4:1, potem 2:4), Saint-Etienne (0:5), Bordeaux (6:0), Metz (6:1) . Albo nawet Lorienta (5-0). Styl ataku Pepa jest arogancki i diabelnie dobrze skoordynowany. Bretoński klub zajął ostatnie miejsce na podium i w następnym sezonie rywalizował w Lidze Europy.

Bretoński trener swoimi wynikami sportowymi pozostawił ślad w pamięci kibiców, zapisując rekordowy sezon w historii klubu: rekord punktów w mistrzostwach (66), zwycięstwa w sezonie (20), gole strzelonych goli (82 w samej lidze francuskiej) i różnicy bramek (+ 42). Za rok finansowy 2021–2022 Bruno Genesio otrzymuje w ramach nagrody nagrodę dla najlepszego trenera ligi francuskiej podczas rozdania nagród UNFP i dziękuje mu. „Utalentowani gracze„L”Wartości ludzkie są niezbędne do osiągnięcia wyników na bardzo wysokim poziomie.

READ  Carlo Ancelotti wyjaśnia marginalizację Luki Modricia
zdjęcie

Francuski trener drużyny Rennes Bruno Genesio (po lewej) gratuluje chorwackiemu pomocnikowi Rennes Lovo Magerowi podczas meczu piłki nożnej francuskiej klasy L1 pomiędzy Stade de Rennes FC a Montpellier-Hérault SC w Roizon Park w Rennes w północno-zachodniej Francji.

Źródło: Getty Images

Chwalony przez Martina Terriera, Benjamina Bourrigauda i Flaviena Taita, Bruno Genesio wiedział dokładnie, jak wykorzystać bretoński styl i zyskać uznanie zarówno wśród swoich zawodników, jak i kibiców, posuwając się nawet do przywoływania swojego kolejnego stylu w humorystyczny sposób. „Paszport bretoński”. W czerwcu 2022 roku zespół ogłosił przedłużenie kadencji trenera Rennes do 2025 roku.

Idylla kończy się jednak szybciej, niż się spodziewano. Po zajęciu 13. miejsca w mistrzostwach 12 dni później i zdobyciu zaledwie dwóch zwycięstw, Stade Rennes ostatecznie rozstało się z trenerem, który w niecałe 3 lata pozostawił po sobie ślad w bretońskim klubie. Słaba passa The Reds and Blacks w pięciu nieudanych meczach w mistrzostwach przyniosła Bruno Genesio, którego dobrowolne odejście zostało uzgodnione z właścicielem klubu François Pinaultem.