L’Expression: Sport – z udziałem Mola i Gowand

Mola potwierdza swoją optymalną formę trzy dni po ustanowieniu nowego rekordu życiowego na tym samym dystansie (1:44.19) na międzynarodowym spotkaniu „Złoty Kolec” w Ostrawie.

Algierski pomocnik Slimane Moula zajął drugie miejsce na 800 m podczas spornego, 13. spotkania w Montreux (Francja) na Stade Jean Delbert. 23-letni biegacz z Algierii ukończył sprint z czasem 1:45.58 w parze z Francuzem Benjaminem Robertem (1:45.59). A pierwsze miejsce wywalczył Kenijczyk Collins Kipruto (1:45.22). Pozostali dwaj algierscy kolarze w tym wyścigu: Yacine Hattat i Mohamed Belbachir zajęli czwarte miejsce (1:46,25) i jedenaste (1:47,69). Mola potwierdza swoją optymalną formę, trzy dni po ustanowieniu nowego rekordu życiowego na tym samym dystansie (1:44.19), podczas międzynarodowego spotkania „Złoty Kolec” w Ostrawie, dyskutowanego we wtorek w Czechach. W biegu na 1500 metrów w Montreuil Algierczyk Slim Kadar zajął dziesiąte miejsce z czasem 3:47,22 i wygrał francuski wyścig Azzedine Habez (3:36,27). W ciągu niespełna dziesięciu lat Montreux Meeting stał się jednym z głównych spotkań międzynarodowej lekkoatletyki, regularnie plasując się w pierwszej trzydziestce światowych zawodów. Ze swojej strony wschodząca gwiazda algierskiej lekkiej atletyki, pomocnik Mohamed Ali Guand, podczas spornego międzynarodowego spotkania Bydgoszczy w piątek w Polsce, osiągnął trzy ważne minima. W swoich pierwszych oficjalnych zawodach, od czasu powrotu po kontuzji, dzieciak z Biskiry, który w lipcu będzie obchodził swoje 20. urodziny, mocno go uderzył w piątek, ponieważ jego czas 1:44:76 „kwalifikuje go do trzech ważnych wydarzeń na godzinę Koniec roku To już Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, Igrzyska Śródziemnomorskie w Oranie oraz Mistrzostwa Śródziemnomorskie U-23. Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2022 odbędą się w dniach 15-24 lipca w Stanach Zjednoczonych, natomiast Igrzyska odbędą się w Stanach Zjednoczonych, Mistrzostwa Śródziemnomorskie i Śródziemnomorskie odpowiednio w dniach 1-4 lipca w Oranie oraz 10-11 września w Pescarze (Włochy).