Les Blues zdominował Polskę w pierwszym meczu rundy głównej mistrzostw świata

Francuzi dobrze wystartowali po ukończeniu rundy otwarcia z trzema zwycięstwami w kilku meczach z Angolą (30-20), Słowenią (29-18) i Czarnogórą (24-19). Czwartek przeciwko Polsce (26-16).

Trener Olivier Krumbolz chciał się dowiedzieć „Poszukiwacze złota” Po ostatnim mieszanym występie swoich piłkarzy przeciwko Czarnogórze we wtorek. Timors, mniej udany niż zwykle, walczył z Tricolorami o zwycięstwo. W czwartek szybko odzyskali agresję, aby wyraźnie wykorzystać pierwszą tercję, zwłaszcza dzięki dobrej obronie, która irytowała polskich snajperów (32% zwycięstwa).

Paletta Foppa jest najwyżej strzelcem

Ale mimo dobrych dołków Alicii Duplank (4 gole), Paletty Foppy (5 goli) czy Grace Jodie (3 gole), wszystko nie pasowało Francuzkom, a front bramkowy (50% na 14/28) nie był zbyt dobry. wydajny. ) W drodze powrotnej do szatni, aby zobaczyć sfrustrowany wygląd tego ostatniego, zdaliśmy sobie sprawę, że pomimo obecności wyniku (14-9) niebieski wciąż jest u ich stóp.

Gdy Polacy wymknęli się spod kontroli, podopieczni Olivera Crumpolsa wcisnęli akcelerator, by zwiększyć przewagę, prowadząc dziewięcioma bramkami w samym sercu drugiej tercji (21-12, 42.). Bez geniuszu, ale z zastosowaniem, francuski zespół był w stanie zwiększyć swoją obecność nie tracąc nadziei przeciwnikowi i jest to czwarte z rzędu zwycięstwo w hiszpańskim mundialu.