Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Leroux i Lotz Technologies chcą przyspieszyć w Europie

« Od dawna eksportujemy jako podwykonawcy do dużych grup francuskich, ale wraz z historycznym zanikiem naszej branży kotłowej, musieliśmy iść w kierunku dostaw grupy kotłów spalinowych, aby nie zniknąć. I w tym segmencie rynku znajdujemy się obecnie w czołówce dochodowych rynków zagranicznych. ‘” mówi Paul Clemens, dyrektor handlowy SME Leroux and Lotz Technologies (LLT), spółki zależnej Altawest Group. W tym kontekście MŚP zatrudniające 80 pracowników planują w tym roku około piętnastu rekrutacji.

Kierując się na wschód ze wsparciem Bpifrance

Oprócz siedziby głównej w Nantes, Leroux et Lotz Technologies (LLT) znajduje się w Echirolles, niedaleko Grenoble, a od 2011 roku ma filię w Polsce. Co więcej, ta ostatnia została niedawno zreorganizowana w celu zapewnienia lokalnych dostaw i odegrała rolę jako następca komercyjnego rozwoju firmy w regionie. Na początku stycznia LLT utworzyło agencję w Niemczech, aby rozwijać ten ryzykowny rynek. ” Istnieje wiele lokalnych podmiotów, z którymi możemy współpracować, a kraj ten nadal zużywa dużo węgla, który można zastąpić mniej zanieczyszczającymi źródłami energii. Naszym celem jest świadczenie tam usług w celu usprawnienia istniejących instalacji. – potwierdza Paul Clemens.

W tej przygodzie LLT może liczyć na silne wsparcie. ” Bpifrance wspiera nas w rozwoju międzynarodowym. W szczególności korzystamy z poszukiwania ubezpieczeń dla naszej spółki zależnej w Niemczech. Po ustaleniu naszego trzyletniego biznesplanu, Bpifrance przekazało nam kwalifikujące się środki na pokrycie niektórych wydatków, takich jak marketing, wynagrodzenie dla kadry kierowniczej ekspatów, podróże na miejscu… Pod koniec okresu zwrócimy pieniądze, jeśli się powiedzie. W przeciwnym razie ubezpieczenie predyktywne pokryje część strat. ‘” mówi Xavier Forcet, szef działu rozwoju międzynarodowego w LLT. Aby szybciej poruszać się w regionie, firma połączyła misję „Pitch & Partner: Transfer energii” ze wsparciem Bpifrance i Business France, która polega na rozwijaniu działalności w trzech krajach: Polsce, Czechach i Rumunii. ” Bpifrance nakręca bardzo dobrą dynamikę. Kieruj cyfrowe spotkania i spotkania z bieżącymi potencjalnymi perspektywami », ustawia Xavier Forcet. Nie wspominając o innych produktach oferowanych przez Bank Inwestycji Publicznych, takich jak umowy gwarancji bankowych na niektóre duże projekty czy kredyty dostawców.

READ  Na północy zapowiedź bitwy prezydenckiej między Emmanuelem Macronem a Xavierem Bertrandem

Badana strona w Wielkiej Brytanii

Dzięki umowie podwykonawczej na ważny projekt elektrowni w Houghton w Anglii, LLT planuje zlokalizować ją w tym kraju do końca roku. „Istnieją ciekawe perspektywy, biorąc pod uwagę ambitną politykę środowiskową i potencjalny wpływ Brexitu, który nałożyłby ograniczenia eksportowe na niektóre odpady. – wyjaśnia Paul Clemens. Jednocześnie MŚP dążą do osiągnięcia sprzedaży na poziomie 50-60 milionów euro, z czego 50% jest eksportowane, w ciągu trzech do czterech lat. Cele osiągalne, ponieważ LLT jest jedną z firm monitorowanych w ramach France Relance.