Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekkoatletyka: Armand Duplantis w Polsce 6,10m

Nie szalony, ale nowy hit. Dwa tygodnie po zdobyciu tytułu mistrza świata szwedzki tyczkarz Armand Duplantis wygrał w sobotę dziewiąty etap Diamentowej Ligi w Sorso (Polska) pokonując 6,10m. Po przekroczeniu tej poprzeczki w trzeciej próbie rekordzista świata (6,21 m) postanowił przerwać rywalizację. Pokonał Norwega Sondre Guttormsena (5,73 m) i Filipińczyka Ernesta Johna Opiana (5,73 m).

22-letni „Mondo” pobił rekord francuskiego mistrza olimpijskiego Renauda Lavilleniego (5,91 m) z 2017 roku, ale nie był w stanie pokonać żadnych przeszkód w spotkaniu. 35-letni Lavillenie spudłował wszystkie trzy próby z odległości 5,63 m, a mistrz Francji Thibaut Collet nie zdołał pokonać 5,53 m.

Pomijając spotkania w Doha, Eugene, Oslo i Rzymie, Duplantis ma już pewność, że wygra drugą Diamentową Ligę. Status Chorzowa nie liczy się do końcowej klasyfikacji. Duplantis zdobył swój pierwszy tytuł mistrza świata na świeżym powietrzu w Eugene (USA) pod koniec lipca, co jest jego piątym międzynarodowym tytułem seniorów od 2018 roku.

lekkoatletyka

10″ MPM przy 66 dla rakiety Fraser-Pryce

6 godzin temu

lekkoatletyka

Po Eugene, Duplantis dąży do nowego rekordu świata w Sorso

Wczoraj o 21:47

lekkoatletyka

„Niesamowite uczucie”: Greg Rutherford wspomina brytyjską „Super Sobotę” w 2012 roku

Wczoraj o 07:48

READ  „Ten kryzys między Polską a Brukselą będzie miał decydujące znaczenie dla przyszłości Europy”.