Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Lekarz ostrzega, że ​​ten znak skórny może wskazywać na obecność raka

Lekarz ostrzega, że ​​ten znak skórny może wskazywać na obecność raka

Czy wiesz o włosach welusowych nabytych w wyniku nadmiernego owłosienia (HLA)? W Przesyłaj strumieniowo wideo na TikTokuDermatolog dr Scott Walter zaleca, aby internauci zwracali uwagę na specyficzny znak ostrzegający o występowaniu tej rzadkiej choroby skóry.

Ten stan skóry charakteryzuje się:Nadmierna obecność włosów typu welusowego na skórze płaskiej twarzy, szyi, tułowia i kończyn, która może wiązać się z dodatkowymi objawami klinicznymi, takimi jak bolesne zapalenie języka, przerost brodawek językowych, biegunka, zaburzenia smaku i/lub utrata masy ciała.„, Detale stronie internetowej Al-Yateem.

Dermatolog na swoim filmie potwierdza, że ​​wzrost tych delikatnych, pozbawionych pigmentu włosków przypomina wzrost dziecka w pierwszych dniach po urodzeniu.Oznacza to, że jest to zaburzenie, które powoduje, że nasz organizm reaguje w określony sposób na nowotwór wewnętrzny„Orphan precyzuje, że często wiąże się to z rozwojem chłoniaka lub raka układu pokarmowego, moczowego, płucnego, piersi, macicy lub jajników. Włosy te zazwyczaj rosną na uszach, policzkach i nosie.

Szalone jest to, że ten objaw może poprzedzać rozpoznanie raka o dwa i pół roku, co oznacza, że ​​może to być pierwszy znak, że masz raka.„, ujawnia dr Walter. Kontynuuje: „Powtórzę: zdarza się to bardzo rzadko i nie chcę Cię straszyć, ale myślę, że to ciekawy sposób, w jaki nasza skóra mówi nam, że coś dzieje się wewnętrznie.„.

Poczta nowojorska Weźmy na przykład 68-letnią kobietę, która zauważyła pieczenie w języku i cienkie włosy na całej twarzy. Lekarze szybko zdiagnozowali raka odbytnicy.

Przeczytaj także

READ  Księżyc Super Thunder. Jak jesteśmy świadkami tego zjawiska w nocy 13 lipca?