Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Led Zeppelin to schody Świątka do nieba w Roland-Garros

Tenis – French Open – Roland Garros, Paryż, Francja – 5 czerwca 2021 Polak Iga Świątek kontratakuje w trzeciej rundzie meczu z Estończykiem Anett Kontaveit Reuters / Gonzalo Fuentes

Guns N’ Roses pomogli Idze Świątkowi zdobyć swój pierwszy tytuł wielkoszlemowy w Roland Garros w zeszłym roku. W tym roku ósme rozstawienie ma wiele miłości do rozdania Zeppelin, ponieważ zamierza zdobyć swój drugi tytuł w ciągu ośmiu miesięcy w Roland Garros.

Przed każdym meczem 20-letnia polska rutyna sprawia, że ​​wychodzi na boisko ze słuchawkami, wyciszając hałas, podczas gdy rockmani przygotowują ją do dominacji nad przeciwnikami.

Od czasu przełożonego turnieju w zeszłym roku Świątek wygrał 20 setów z rzędu nad Rolandem Garrosem, wygrywając w sobotę 7-6 (4), 6-0 w trzeciej rundzie z Anett Kontaveit. Czytaj więcej

Imponująca ścieżka dźwiękowa pomogła jej również wygrać Italian Open w zeszłym miesiącu z oszałamiającym zwycięstwem 6:0 6:0 nad byłą światową liderką Karoliną Pliskovą.

„Mam taką samą playlistę jak w Rzymie, więc teraz jest to Led Zeppelin. W zeszłym roku było to Guns N’ Roses, teraz to Led Zeppelin. Podobny rodzaj muzyki, ale inny zespół” – powiedział Swetic dziennikarzom.

„Poza terenem zacząłem słuchać polskiej muzyki, co jest dla mnie nowością, ponieważ tak naprawdę nie słyszałem polskiej muzyki. Jest naprawdę fajna, polecam.”

Obie grupy były popularne na długo przed swoim czasem, ale Świątek zainteresował się po usłyszeniu popularnej piosenki Led Zeppelin w filmie o superbohaterach Thor: Ragnarok.

„Myślę, że zacząłem ich słyszeć więcej, kiedy zobaczyłem „Thor”. Słyszałem je kilka lat temu i widziałem „Thor” w Australii”.

„Właśnie zacząłem słuchać muzyki rockowej, surfowałem i kocham ich”.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.