Łatwe zwycięstwo nad Niemcami z Włochami i Brazylią nad Polską

Opublikowano przez Mathieu Warniera, Media365 w sobotę, 30 grudnia 2023 r. o 16:10.

Podczas gdy Niemcy Alexandra Zvereva i Angelique Gerber nie mieli ostatniego słowa w sprawie Włoch, Polska pokonała Brazylię dzięki Ice Świdkowi i Hubertowi Hurcoxowi.

Niemcy dobrze rozpoczynają United Cup 2024. Przeciwko Włochom na Ken Rosewall Arena w Sydney Alexander Zverev i Angelique Gerber powiedzieli ostatnie słowo przeciwko Włochom, ale stoczyli zaciętą walkę. Nie mogła jednak pokonać byłej liderki świata, Jasmine Paulini, gdy wróciła na tor po sześciu miesiącach przerwy spowodowanej macierzyństwem. Pomimo przełamania i silnego oporu na początku pierwszego seta, Niemiec poddał się (6-4, 7-5 w 1h48), zanim pod koniec drugiego seta wypracował sobie wystarczająco mocne prowadzenie w serwisie. Alexander Zverev nie miał wówczas miejsca na błędy w meczu z Lorenzo Sonenką, a przegrana w pierwszym secie w decydującym secie nie poprawiła sytuacji. Jednak przełamanie w każdym z dwóch kolejnych setów pozwoliło ożyć numer 7 na świecie Niemcom (6-7, 6-3, 6-4 w 2:53'). Niemiec, który dołączył wówczas do Angelique Gerber, dał niewielkie szanse Angelice Moratelli i Lorenzo Sonemu. Jeśli w pierwszej rundzie stworzyli iluzję, Włosi następnie zatonęli (6-3, 6-0 1h04'), co dało Niemcom ważne zwycięstwo w drodze do ćwierćfinału.

Świątek i Hurkacz są już w dobrej formie

Polska ze swojej strony ledwo się wzdrygnęła podczas starcia z Brazylią na RAC Arena w Perth. Numer 1 na świecie, Ika Svitek, nadaje ton starciu z Beatriz Haddad Mia. Brazylijczyk rozegrał swój pierwszy mecz białym serwisem, pięć kolejnych przegrał, po czym wziął przerwę na żądanie, po czym stracił seta. Druga runda przebiegała w porównywalnych warunkach, chociaż drużyna nr 11 na świecie dobrze poradziła sobie z odrobieniem jednego z dwóch przełamań pod koniec drugiej rundy. Dzięki temu szybkiemu zwycięstwu (6-2, 6-2 w 1h18') Iga Świątek w najlepszej sytuacji oddała pałeczkę Hubertowi Hurkaczowi. Jednak numer 9 na świecie, Thiago Seyboth Wild, stawił mu czoła i wygrał decydujący pierwszy set. Polak został przełamany na początku drugiego seta, podwajając prowadzenie na początku i wyrównawszy po jednym secie. Ostatni mecz był już formalnością, ponownie z dwiema przerwami na rozstrzygnięcie meczu z Brazylijczykiem (6-7, 6-2, 6-3 w 2:24 minuty). Partnerzy Ika Sviatek i Hubert Hurcox zakończyli dzień zwycięstwem w prostych setach (6-4, 6-3' 1h13') nad Beatrice Haddad Maia i Marcelo Melo w grze mieszanej.