La Liga – W ciężkim kontekście z powodu wypadku medycznego na trybunach, Barcelona zbiera z Cadiz

Barcelona przejmuje kontrolę. Wielki zwycięzca w Kadyksie (0-4), sobotni wieczór, podczas piątego dnia ligi hiszpańskiej, Barcelona tymczasowo osiąga szczyt mistrzostw Hiszpanii z 13 punktami przez całą dobę. Rozpoczęty w drugiej połowie dwoma golami Frenkie de Jong (54) i nieuniknionego Roberta Lewandowskiego (64), katalońska maszyna uderzyła ponownie pod koniec meczu po długiej przerwie spowodowanej zawałem serca na trybunach przez mediatora . Ansu Fati (86) i Ousmane Dembele (90 + 2).

Spotkanie przerwało się na długi czas po zdenerwowaniu

liga

Barcelona baw się dobrze, Lewandowski też

21.08.2022 o 21:54

Mecz został przerwany na około trzydzieści minut w drugiej połowie z powodu poważnego incydentu medycznego na trybunach. Obecny na stadionie fotograf AFP zauważył, że jeden z kibiców doznał ataku serca przed ewakuacją. . Wieczorem klub Cadiz poinformował w komunikacie prasowym, że osoba została uratowana przez akcję ratunkową. Została przewieziona do szpitala Puerta del Mar w Kadyksie.

Wcześniej argentyński bramkarz Kadyksu, Jeremias Ledesma, był widziany, jak prowadził rozrusznik serca w kierunku pasa startowego, aby uratować ofiarę. Obrońca Blaugrany Ronald Araujo zaczął się modlić na boisku. Mecz wznowiono o 21:05 i udało się bezpiecznie zakończyć.

Zauważ, że fotograf odpowiedzialny za filmowanie meczu również stracił przytomność podczas postoju, a także ogłosił, że jest w dobrym zdrowiu.

Lewandowski, raz za razem

Okazja była bardzo dobra. Złapali ją obiema rękami. Czekając na jutrzejsze spotkanie Realu Madryt z Majorką, FC Barcelona miała okazję ukraść tron ​​​​Ligi Hiszpańskiej swojemu arcywrogowi podczas sobotniej wieczornej wycieczki do Cadiz Park. Chociaż początkowo mocno przerobiono, tylko Marc-Andre ter Stegen i Frenkie de Jong zostali zmienieni w porównaniu ze środowym meczem Ligi Mistrzów, Katalończycy utrzymali swoje pozycje, łatwo eliminując Red Lantern 4:0 w mistrzostwach Hiszpanii. .

Bez odwołania się do końcowego wyniku, sukces Barcelony nabrał kształtu. Wina częściowo wynika z ugruntowanej kadry Cadiz, ale przede wszystkim z głupoty ostatniego „fryzjerskiego” gestu Blaugrany. W ten sposób Rapinha dotknął środkiem Jeremiasa Ledesmy filcem lewą nogą (9), zanim całkowicie zatracił się po dobrym dośrodkowaniu Alexa Baldé (21). Ze swojej strony Memphis Depay nie mógł być bardziej inspirujący. Holenderski napastnik po raz pierwszy zdobył bramkę (34) z dalekiego słupka przez Ronalda Araujo po trzykrotnej kombinacji z rzutu rożnego, po czym spokojnie zakończył podwójne i dwa z Sergio Busquetsem (43).

READ  Premier League | Dzięki hat-trickowi Fodena Manchester City pokonał Brentford (1-3)

Trzymając się przerwy, pomimo posiadania dużej piłki (74,9% vs 25,1% dla graczy Cadiz), Barcelona zdecydowała się przyspieszyć po powrocie z szatni, Frenkie de Jong strzelił pierwszego Pandrella do słabo wspieranego Loeba ( 48), Przed ostatecznym wypuszczeniem piłki do piłki, która została zablokowana przez Ledesmę po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony Gaviego (54, 0-1). Zdeterminowany, by zadowolić się czymś takim, Xavi Hernandez natychmiast załatwił hiszpańskiego przechodnia (a także Ferrana Torresa i Memphisa Depaya), aby zdobyć swoją śmiercionośną broń, Roberta Lewandowskiego.

Barcelona przejmuje władzę

Trzykrotny najlepszy strzelec tygodnia na europejskiej scenie, polski napastnik szybko potwierdził wybór trenera, strzelając drugiego gola Blaugrany w kolejnym wślizgu z dobrze wyregulowanym podaniem Rabinhy (64, 0-2). Lewandowski nie poprzestał jeszcze na swoim szóstym golu w La Liga, który zapewnił mu pierwsze miejsce w tabeli strzelców. Po przerwie napastnik Blaugrany znów był decydujący, asystując Ansu Fati (85, 0-3).

Ousmane Dembele wspaniale otworzył Lewandowskiego w wydarzeniu prowadzącym do bramki Fatiego, przerywając występ Barcelony małym, jednocyfrowym stylem, który tak bardzo kocha. Trójkolorowego skrzydłowego serwował w grupie nieunikniony Lewandowski, który przyprawił andaluzyjską obronę o zawrót głowy, zanim strzałowi z lewej towarzyszył w jego bramkach nieszczęsny Ledesma (90+2, 0-4). Spokój zwycięskiej drużyny Cadiz bez wiosny po otwarciu katalońskiego wyniku FC Barcelona kończy swój piękny tydzień nowym głośnym sukcesem i tymczasowo przyozdabia się mundurem kapitana, który Real Madryt będzie chciał jutro przywrócić. W recepcji na Majorce.