La Liga – Barcelona się boi, ale wygrywa z Elche (3-2)

W Barcelonie jazda młodzieżowa! Po odrzuceniu przez kilku dyrektorów, Xavi po raz kolejny zaufał kilku młodym zawodnikom z Masii, że podniosą głowy po trzech meczach bez zwycięstwa. Dobrze sobie z tym poradziła, widząc, jak Gavi, Ferran Gutgla i Nico odnieśli zwycięstwo swojej drużynie na Camp Nou przeciwko Elche (3-2). Nie obyło się jednak bez cierpień, ponieważ jego drużyna wróciła z 2:0 do 2:2, zanim odniosła sukces na koniec meczu. Blaugrana ożywiła każdy oddech i wróciła do dwóch długości z szóstego miejsca.

Być może ten sukces jest kamieniem milowym w historii, którą Xavi zaczął na ławce w Barcelonie. Utknięta w serii słabych wyników, eliminacji z Ligi Mistrzów i zdobyciu 18 przejazdów przed rywalami Madrytu przed meczem, Barcelona musiała odbić się podczas osiemnastego dnia La Liga. I udało mu się, dzięki tym chłopakom, którzy przez kilka tygodni byli promowani przez hiszpańskiego mistrza świata. Po pozbawieniu Depay, Pedri, Fati, Dest czy Pique, Xavi postanowił zaufać czystym produktom katalońskiego treningu, tak jak on sam.

liga

Pierwszy od prawie trzech miesięcy: Hazard „rozpoczyna” mecz z Cadiz w niedzielę

6 godzin temu

Początek i pierwszy cel Jutgla

Abdel Zalzouli, a zwłaszcza Jugtla, po raz pierwszy w swojej karierze w lidze hiszpańskiej, wystartowali z góry, kosztem Luca de Jonga, który pozostał na ławce, tworząc w ten sposób atakujące trio z Othmanem Dembele, podczas gdy Gavi był w sojuszu na środku ziemi. Xavi szybko przekonał się, że jego wybory były słuszne, bo jego ekscytująca od początku drużyna otworzyła wynik strzałem głową z… Gotgla z rzutu rożnego (1:0, 16).

Trzy minuty później Jaffe, autor hiperaktywnego (ponad 13-kilometrowego) meczu, wywalczył sobie świetną osobistą pracę, by zrobić sobie przerwę. Busquets służył w pomocy, eliminując pierwszego przeciwnika z ukierunkowaną kontrolą i otwierając drogę do bramki świetnym fizycznym trikiem, przed uszczelnieniem z prawej flanki (2:0, 19).

READ  Na żywo, Francja – Nowa Zelandia: The Blues dominują nad All Blacks w meczu otwarcia

Od 2-0 do 2-2 w minutę

Ale były zawodnik Pep Guardiola był również w stanie ocenić wszystkie postępy w defensywie, które jego drużyna musi jeszcze poczynić. Trener Elche Francisco Rodriguez rozpoczął mecz od dwóch zwycięskich zmian, sprowadzając Tite Morente (46. miejsce), a następnie Pierre’a Milla (60. miejsce). Pierwszy obniżył wynik na oślepiającym kontrze, który zakończył się strzałem muła z prawej strony (2-1,62), zanim drugi minutę później wyrównał uderzeniem głową (2-2,63).

Rozczarowani fani Camp Nou i ich zespół drżeli. Ale Xavi zdecydował się wejść do Nico w 72. minucie, a sukces klucza był kontynuowany. W jednym podwójnym meczu pomiędzy Dembele i Gavim po lewej stronie pola, ten ostatni służył swojemu rodakowi, który był już królem strzelców przeciwko Osasunie w zeszłym tygodniu, który zachwycił trybuny (3-2, 85). Ważny sukces Katalończyków, którzy wracają do wyścigu o Europę, podczas gdy 16-letnia Elche nadal jest zagrożona czerwoną strefą, która ma tylko dwa punkty przewagi.