La Liga – Barcelona odzyskuje drugie miejsce pokonując Majorkę (2-1)

Barcelona w końcu wróciła, by wygrać na Camp Nou. Po trzech porażkach z rzędu u siebie w lidze iw Lidze Europejskiej, katalońska drużyna odrobiła straty, pokonując Majorkę w niedzielę, w 34. dniu rozgrywek ligi hiszpańskiej (2:1). Memphis Depay (25.) i Sergio Busquets (54.) umocnili wyraźną dominację nad Blaugraną, która przestraszyła się pod koniec meczu zmniejszając wynik Antonio Rilo (79). Podopieczni Xaviego zachowali tym razem i odzyskali drugie miejsce w tabeli na stadionie w Sewilli z 66 punktami do 64.

Chętna do odpowiedzi przed kibicami po niepowodzeniach z Frankfurtem (2-3), Cadiz (0-1) i Rayo Vallecano (0-1), Barcelona szybko postawiła stopę na piłce i zaraz potem dała ogromną szansę. Główka Pierre-Emericka Aubameyanga, świetna obrona przez Sergio Rico (6.). Ostrożny i czekający na kontratak Majorcan wykonał jeden z lewej, strzałem w środek Olivana, którego niezdarny Ver Nino nie wykorzystał przeciwko otwartej bramce (19).

Liga Mistrzów Kobiet

Mimo porażki Barcelona wróciła do finału

Wczoraj o 18:24

Zasubskrybuj Eurosport, aby nadrobić zaległości przez cały rok sportu!

Panowie z Barcelony

Stojący na lewo od ataku Barcelony, Depay został znakomicie postrzelony z daleka przez Jordi Albę i strzałem z prawej strony oszukał bramkarza wypożyczonego z PSG (1:0, 25). Ten jedenasty gol byłego Lyonu w La Liga dał logicznie pewność jego partnerom, ale byli świadkami odejścia kontuzjowanego Gerarda Pique (28). Mimo posiadania 73% w pierwszej połowie i wyraźnej przewagi w meczu, Blaugrana nie zdołała osiągnąć przerwy przed przerwą.

Przeciwko posłusznym Majorkanom udało im się jeszcze bardziej podnieść głos, gdy dochodzili do siebie i zadzwonili do energicznego Gavi do Rico (50. miejsce). Po dośrodkowaniu Jordiego Alby Ferran Torres został obroniony z dalekiego słupka, ale piłka wróciła do Busquetsa, który przy wejściu w pole prawdy uderzył całkowicie w lewą stronę, aby zrobić przerwę (2:0, 54). Bramkarz Barcelony niedawno strzelił swojego drugiego gola przeciwko Frankfurcie i strzelił drugiego gola w ostatnich 5 meczach, co jest równoznaczne z poprzednimi 122 golami.

READ  Gracze zaczynają się bać!

Majorka źle podróżuje

Trener gości Javier Aguirre zwolnił Clementa Greniera i Takefusę Kubo (59. miejsce), ale jego zawodnicy nie byli w stanie zbuntować się przeciwko zbiorowo odciążonym Katalończykom i skierowali się w stronę ataku. Ale dostępny Aubameyang chybił bramki po rzucie karnym (61), podobnie jak Depay po festiwalu dryblingu w oś (65), a następnie podkręconym strzale (68). Ferranowi Torresowi odmówiono również gola spalonego przez Aubameyanga (73), zanim ustąpił miejsca Ansu Fati, po trzech miesiącach nieobecności (75).

Mallorca ponownie wyszedł z obozu na początku ostatniego kwadransa, a Salva Sevilla posłał swój długi decydujący rzut wolny w pole Ter Stegen, gdzie obronił Railo i niespodziewanie obniżył wynik (2-1, 79). Jednak wzrost liczby odwiedzających nie nastąpił. Klub z Balearów poniósł 9 strat z rzędu w lidze hiszpańskiej i pozostaje na 16. miejscu, o jeden punkt za czerwoną strefą. Barcelona powoli się uspokaja i nie jest daleko od ostatecznej weryfikacji ważności swojego biletu do kolejnej Ligi Mistrzów.