Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kryzys zdrowotny odpowiada za wzrost liczby zgonów z powodu malarii w 2020 roku

Organizacja powiedziała jednak, że „kraje endemiczne malarii były w stanie uniknąć najgorszego scenariusza ogłoszonego przez wielu, w tym Światową Organizację Zdrowia”.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

Liczby są niższe niż oczekiwano, ale nadal niepokojące. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w poniedziałek 6 grudnia poinformowała, że ​​pandemia COVID-19 odpowiada za wzrost liczby zgonów z powodu malarii w 2020 roku. Wzrost ten wynika głównie z braku organizacji programów profilaktycznych, wykrywania leczenie itp., według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia. Według organizacji pozarządowej kryzys zdrowotny jest odpowiedzialny za dodatkowe 47 000 z 69 000 zgonów z powodu tej choroby w 2020 roku.

Jednakże, „Pomimo ograniczeń i zakłóceń związanych z epidemią Covid-19, krajom, w których występuje malaria, udało się uniknąć najgorszego scenariusza, który ogłosiło wiele osób, w tym Światowa Organizacja Zdrowia, i jest to bardzo pozytywna wiadomość”.powiedział dr Pedro Alonso, dyrektor Programu Malaria w Światowej Organizacji Zdrowia.

W sumie w zeszłym roku choroba zainfekowała 241 milionów ludzi na całym świecie, o 14 milionów więcej niż w 2019 roku. Zabiła 627 000 osób.

READ  Mapa epidemii Covid-19 w Alpes Maritimes, gmina po gminie, po miesiącu uwięzienia