Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kraby odpowiedzialne za chorobę neurologiczną?

Możliwe, że neurotoksyczny aminokwas znajdujący się w homarach mógł powodować te zaburzenia.

hWskazówki, przyrost masy ciała, bezsenność? Od kilku tygodni tajemnicza choroba nęka młodych, zdrowych pacjentów bez historii medycznej – donosi brytyjski dziennik Stróż. Epidemia rozprzestrzenia się obecnie w kanadyjskiej prowincji Nowy Brunszwik, gdzie prawdopodobnie zaraziło się nią około 150 osób.

W odpowiedzi na pytanie naszych angielskich kolegów, pracownik sieci zdrowia Vitalité odpowiedzialny za szpitale w tej prowincji jest zaniepokojony, ponieważ te zaburzenia dotyczą coraz większej liczby osób. U niektórych pacjentów pojawiają się niepokojące objawy, takie jak „uczucie, że owady pełzają po skórze” lub utrata zdolności motorycznych. W niektórych przypadkach infekcja ta prowadzi do śmierci zarażonej osoby.

Jaka jest przyczyna tej choroby? Może to być wynikiem intensywnej hodowli homarów na tym obszarze, a zwłaszcza obecności BMAA, neurotoksycznego aminokwasu występującego u tych zwierząt. Ta substancja może być źródłem epidemii.

Choroba Creutzfeldta-Jakoba

Pierwsze ostrzeżenie pojawiło się wiosną ubiegłego roku, kiedy kilka lokalnych mediów doniosło o tych szalejących skażeniach. W tym czasie na tym terenie zidentyfikowano około 43 przypadki. Objawy były podobne do objawów innej choroby znanej jako Creutzfeldt-Jakob. Śmiertelna choroba neurodegeneracyjna, która powoduje między innymi utratę równowagi i demencję […] Czytaj więcej

READ  Po zeszłym tygodniu w Pjongjangu Korea Południowa wystrzeliła swojego pierwszego satelitę szpiegowskiego