Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kovit: Czechy, Polska, Węgry… epidemia rośnie w tych krajach europejskich

Wysłane przez Caroline J 28 października 2021 o 13:00.

Podczas gdy liczba nowych infekcji Govt-19 we Francji nieznacznie rośnie, epidemia koronawirusa ponownie rośnie w wielu krajach europejskich, takich jak Czechy i Polska. Oto przegląd tych krajów stojących w obliczu wybuchu epidemii Govt-19 tej jesieni.

Czy powinniśmy się martwić znaczącym wzrostem liczby nowych przypadków Covit-19 w wielu krajach europejskich? Podczas konferencji prasowej 27 października Gabriel Attal Potwierdzony „Wydaje się, że epidemie nasilają się w całej Europie, na Wschodzie i w Wielkiej BrytaniiRosja Szczególnie dotknięty tą nową falą. 28 października 2021 r. w mieście uchwalono nowe przepisy (zamknięto szkoły i restauracje). Moskwa.

Wszędzie sytuacja jest niepokojąca. Tak jest szczególnie w przypadku Republika Czeska Zauważamy wzrost o około 120% w codziennych przypadkach w ciągu tygodnia, ale nadal Węgry (+ 103%), w Belgia (+ 75%) lub wewnątrz Niemcy (Prawie 50% wzrost).

ten Kraje Europy Wschodniej i Środkowej Są szczególnie zaniepokojeni tą nową falą. I tak dalej Bułgaria Odnotowuje dzienną liczbę infekcji, z ponad 6800 nowymi przypadkami zgłoszonymi do 6 milionów ludzi. w Polska, Sytuacja nie jest tak dobra. Kraj zgłosił 8361 nowych przypadków w ciągu 24 godzin, o 2000 więcej niż poprzedniego dnia.

Kraje bałtyckie i Europa Środkowa przeżywają największą epidemię i jest to dla nich najważniejsza fala od początku epidemii.”, zgodził się epidemiolog Antoine Floholt 21 października w felietonach Zachodnia Francja.

Jeśli Francja, Szwajcaria, Włochy czy nawet Hiszpania pojawią się w momencie wychodzenia z tej epidemii, to niestety tak nie jest. Wielka Brytania, który wymienia około 45 000 nowych zanieczyszczeń dziennie.

Więc jak to wytłumaczysz? Wzrost epidemii Govit-19 W niektórych krajach europejskich? Według Pr Antoine Flahault, Niski wskaźnik szczepień „Może wyjaśnić program” W większości tych krajów nie brakuje szczepioneks ”wyjaśnił w Ouest-France.

READ  Szczepionki przeciwko Govt-19: Polska kończy umowy z Pfizerem, czy powinniśmy się martwić?

Jak wspomniano LCI, Zasięg szczepień jest w rzeczywistości mniej ważny w krajach dotkniętych tą epidemią. w Polska, Tylko 53% z nich otrzymało przynajmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Govit-19. Są 61% Węgry I 57% en Republika Czeska. Przypominamy, że we Francji jest to 76,3%.