Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kosmiczny Teleskop Hubble’a jest nieczynny od kilku dni

Teleskop Hubble’a, który działa od ponad trzydziestu lat w kosmosie, nie działał od kilku dni, ogłosiła w piątek 18 czerwca NASA, wyjaśniając, że nadal „Praca nad rozwiązaniem problemu”.

„Sam teleskop i instrumenty naukowe są nienaruszone”Amerykańska agencja kosmiczna uspokoiła. Ale komputer, który steruje tymi narzędziami „Zatrzymaj się w niedzielę 13 czerwca” Późnym popołudniem czasu amerykańskiego. Test nie został ponownie uruchomiony następnego dnia.

Przeczytaj także Teleskop Hubble’a powraca na pięć lat

Nowy teleskop na orbicie pod koniec 2021

Problem będzie pochodził z uszkodzonego modułu pamięci, zgodnie z pierwszymi oznakami. Nie powiodła się również próba przełączenia na moduł gotowości. System dla tego komputera został opracowany w latach 80-tych i znajduje się na pokładzie modułu. Wymieniony w 2009 r. Podczas misji konserwacyjnej teleskopu.

Wystrzelony w 1990 roku Hubble zrewolucjonizował astronomię i zrewolucjonizował nasze postrzeganie Wszechświata, kompilując obrazy Układu Słonecznego, Drogi Mlecznej i odległych galaktyk.

za Nowy Teleskop Kosmiczny, James Webb, który ma zostać wyniesiony na orbitę pod koniec 2021 r. Prezentowany jest jako ” Starszy brat „ Z teleskopu Hubble’a będzie musiał umożliwić obserwację odległego wszechświata z niezrównaną dokładnością.

Ten artykuł jest zarezerwowany dla naszych subskrybentów Przeczytaj także Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, przygoda na trzy dekady

Świat z AFP

READ  TikTok umożliwia dziesięciominutowe filmy