Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kompletny przewodnik po różnicach między smartfonami Apple

Czy powinieneś kupić iPhone’a 12 (mini) czy iPhone’a 13 (mini)? To trudny wybór. Oto wszystkie przedmioty, które mamy do dyspozycji, aby pomóc Ci wybrać.

iPhone 12 i iPhone 13: najlepszy przewodnik po różnicach między smartfonami Apple

Apple nigdy nie miał tak szerokiej oferty iPhone’ów. iPhone 11, iPhone SE, iPhone 12… są nadal w sprzedaży iPhone 13 I 13 Pro Przybył. Różnice między ostatnimi dwiema generacjami iPhone’ów nie są tak duże, jak można by się spodziewać, więc wydaje się logiczne, że wahałbyś się między iPhonem 12 (mini) a iPhonem 13 (mini). Oto wszystko, co musisz wiedzieć, zanim się zepsujesz.

Jeśli tęsknisz za Apple Keynote, możesz znaleźć wszystkie nowe funkcje w naszym podsumowaniu.

Lian na YouTubeSubskrybuj Frandroid

Duże zmiany dla kamer

Nie marzysz, jeśli porównamy dane z oficjalnych kart technicznych tylnych aparatów iPhone’a 12 i 13… to te same liczby.

iPhone 13 iPhone 12
czujnik szerokokątny 12 megapikseli 12 megapikseli
obiektyw szerokokątny Przysłona ƒ / 1,6 Przysłona ƒ / 1,6
Ultraszerokokątny czujnik 12 megapikseli 12 megapikseli
Obiektyw ultraszerokokątny Przysłona ƒ/2,4 Przysłona ƒ/2,4

Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej poniższym wizualizacjom, zauważysz, że te kamery są teraz ustawione po przekątnej w wygięcie modułu kamery. Ta zmiana nie jest trywialna.

iPhone 12 po lewej i iPhone 13 po prawej

iPhone 12 po lewej i iPhone 13 po prawej

Kamery nadal mają czujnik 12MP, ale mają je teraz Kino 1,7 µm w aparacie głównym (1,9 µm w wersji Pro). Krótko mówiąc, Apple zwiększył rozmiar czujnika. Rozmiar matrycy jest głównym czynnikiem wpływającym na jakość obrazu, ponieważ wraz z przysłoną określa, ile światła jest w stanie przechwycić kamera. Im więcej światła, tym mniej szumu i rozmycia. Dla porównania iPhone 12 wykorzystuje główny sensor 1/1,76 cala o rozdzielczości 12 megapikseli Kino Średnica 1,4 µm.

READ  Microsoft stawia na marketing syntezy jądrowej w ciągu 5 lat!

Zwróć uwagę, że w przypadku iPhone’a 13 Apple nie ujawnił rozmiaru czujnika. Apple określa czujnik jako „o 47% większy” – bez ujawniania rzeczywistego rozmiaru czujnika.

Ponadto Apple dodał optyczną stabilizację obrazu z przesunięciem czujnika (IBIS), funkcję po raz pierwszy zauważoną w 12 Pro Max. Ta technologia, zapożyczona z cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych, zapewnia lepszą stabilność szerokokątnemu czujnikowi iPhone’a 13 i 13 mini, skuteczniej kompensując szerokie i nagłe ruchy użytkownika. Dzięki temu możliwa jest eksploatacja przez dłuższy czas z równoważną czułością, innymi słowy, przechwytywanie większej ilości światła bez zwiększania hałasu.

Przykład zdjęcia nocnego za pomocą iPhone'a 13

Przykład zdjęcia nocnego za pomocą iPhone’a 13

Nie jest jasne, jakie dokładnie zmiany wprowadził Apple w ultraszerokokątnym aparacie iPhone’a 13. Apple po prostu stwierdza, że ​​tak szybszy czujnik Kim jest Ujawnia więcej szczegółów w ciemniejszych obszarach zdjęć.

Apple wprowadził czwartą generację swojego systemu Smart HDR. Te ostatnie powinny oferować wierniejsze odwzorowanie kolorów i kontrastów, nawet przy mocnej dynamice. Na koniec pojawiła się nowa funkcja o nazwie Style fotografowania. Nadal masz wiele podstawowych wzorów (standardowe, żywe, o wysokim kontraście, ciepłe kolory), ale możesz następnie dostosować te różne wzory. Ustawienia, które możesz zapisać na później.

Tryb portretowy w wideo

Tryb portretowy, nazwany przez Apple trybem kinowym, dotyczy teraz wideo: HDR Dolby Vision, do 4K przy 60 klatkach na sekundę. Podobnie jak w przypadku portretu na zdjęciu, możesz teraz ustawić obszar ostrości automatycznie lub ręcznie, w locie lub później, aby nadać większą wagę obiektowi (człowiekowi, zwierzęciu lub przedmiotowi). Jest to sytuacja wymagająca dużo energii i wykorzystująca skomputeryzowaną fotografię.

stopień wzrostu prędkości i jasności

Apple nadal nie wykorzystał technologii do zastąpienia wycięcia, w którym znajdują się czujniki potrzebne do Face ID, technologii rozpoznawania twarzy. Tymczasem po raz pierwszy od iPhone’a X notch przeszedł mini dietę. Ekran zajmuje więc większą część interfejsu, dzięki temu, że notch jest o 20% mniejszy.

Wcięcie jest węższe, ale wyższe

Wcięcie jest węższe, ale wyższe

Jeśli chodzi o wydajność tego wyświetlacza, zauważ, że maksymalna wartość wynosi teraz 800 nitów w trybie standardowym (w porównaniu do 625 nitów w iPhone 12) z maksymalną jasnością 1200 nitów w HDR (niezmieniona w porównaniu z iPhonem 12). Co do reszty, wyświetlacz Oled jest nadal blokowany przy 60 Hz, podczas gdy Pro korzysta z ProMotion, który pozwala na regulację częstotliwości odświeżania przy amplitudzie od 10 do 120 Hz.

READ  18 000 euro za leżenie przez 60 dni: ten absurdalny eksperyment przeprowadzony przez Klinikę Kosmiczną w Tuluzie

Podwójna przestrzeń do przechowywania najtańszego modelu

Apple podwoiło przestrzeń dyskową iPhone’a 13, oferując podstawową konfigurację 128 GB.Różnica w cenie między iPhonem 12128 GB a iPhonem 13128 GB wynosi tylko 40 euro …

64 go 128 go 256 512 go
iPhone 12 809€ 859€ 979 €
iPhone 12 mini 689 EUR 739€ 859€
iPhone 13 909 € 1029 EUR 1259 EUR
iPhone 13 mini 809€ 929€ 1159 EUR

Zapraszam do konsultowania się z porównywarkami cen (najniższa w pliku), handlowcy online mogą zaoszczędzić kilka euro.

poprawić autonomię

Bez zmiany szybkiego ładowania przewodowego (nadal 20 W), ładowania bezprzewodowego MagSafe (15 W/7,5 W) nadal… Na szczęście Apple poprawił żywotność baterii. iPhone 13 mini zapewni dodatkową 1 godzinę 30 autonomii w porównaniu do 12 mini, podczas gdy iPhone 13 doda 2 godziny 30 więcej autonomii w porównaniu do iPhone 12. Jak zwykle Apple nie podłącza mocy sprzętowej. Ale baterie… większe niż stare.

W rzeczywistości nowy iPhone 13 jest znacznie grubszy i cięższy niż iPhone 12.

Wymiary i waga iPhone'a 13 mini i iPhone'a 13

Wymiary i waga iPhone’a 13 mini i iPhone’a 13

Wymiary i waga iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12

Wymiary i waga iPhone’a 12 mini i iPhone’a 12

nowy kolor

iPhone 13s jest dostępny w kolorze czerwonym, białym (światło gwiazd), granatowym i różowym. Nowy kolor to różowy, który zastępuje zieleń poprzedniej generacji. Zwróć też uwagę na brak fioletu, który później został wydany.

Oto wszystkie kolory iPhone'a 13

Oto wszystkie kolory iPhone’a 13

Przypominamy, że iPhone 12 jest dostępny w kolorze czarnym, białym, czerwonym, zielonym, niebieskim i fioletowym.

iPhone 12 i 12 mini kolory

iPhone 12 i 12 mini kolory

Nie oczekuje się znaczącej luki w wydajności

Nic dziwnego, że iPhone 13 korzysta z nowego Apple A15 Bionic SoC. Ale… Apple nie dokonało porównania ze swoim poprzednikiem, A14 Bionic. Jest jasne, że Obie slajdy powinny być bardzo podobne.

READ  Microsoft udaremnił największy atak DDoS w swojej historii

Aby uzyskać więcej szczegółów, A15 Bionic zawiera 15 miliardów tranzystorów i 16-rdzeniowy silnik neuronowy zdolny do wykonywania 15 800 miliardów operacji na sekundę. W A14 liczba tranzystorów wynosi 11,8 miliarda, z tym samym 16-rdzeniowym silnikiem neuronowym wykonującym tym razem 11 bilionów operacji na sekundę.

Czy powinieneś kupić iPhone’a 12 czy iPhone’a 13?

iPhone 13 mini kontra iPhone 12 mini

Jeśli planujesz kupić model mini, radzimy skierować Cię doiPhone 13 mini. czemu ? Żywotność baterii jest główną wadą iPhone’a 12 mini i dla wielu z was może być kosztowna. Na co dzień przy 12 miniach jest naprawdę za ciasno.

iPhone 13 kontra iPhone 12

Jeśli wahasz się międzyiPhone 13 i 12…różnice nie są znaczące między dwiema generacjami iPhone’a. Ostatecznie Twój wybór będzie w dużej mierze zależał od ceny, jaką chcesz umieścić w swoim nowym telefonie. Kilkadziesiąt euro różnicy nie waży tak samo dla wszystkich. Z iPhone 11 za 589 euro W regionie czeka cię trudny dylemat.