Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kometa Leonard: Jak obserwujemy, która „świąteczna kometa” będzie najbliżej Ziemi w niedzielę?

Kometa Leonardo została odkryta rok temu i nazwana „Bożonarodzeniową Kometą” i 12 grudnia znajdzie się jak najbliżej Ziemi, dając fanom niebiańskich widowisk możliwość jej obserwowania.

Chwila, której nie można przegapić. Kometa Leonard będzie widoczna gołym okiem, zwłaszcza w niedzielę 12 grudnia. I nie bez powodu w tym dniu kometa dotrze do swojego najbliższego punktu Ziemi, w odległości 35 mln km, Raporty Futura Sciences.

Z drugiej strony trzeba będzie uważać przy jej obserwowaniu, ponieważ, jak wskazali nasi specjaliści w pytaniu, jest to gwiazda rozproszona, a nie pojedyncza gwiazda, jak gwiazda. Wskazane jest posiadanie teleskopu do obserwacji lub, w przypadku jego braku, Lornetka, która poradzi sobie z obserwacją komety.

Gdzie i kiedy oglądasz?

Teraz chodzi o to, gdzie go zobaczyć. Na szczęście wielu astronomów-amatorów bacznie obserwuje kometę. Dobrą wiadomością jest to, że powinno być widoczne W drugą noc do świtu dla pionów.

Byłby to więc najlepszy czas na obserwację komety Tuż przed siódmą rano w najbliższą niedzielę 12 grudnia. Będziesz musiał znaleźć konstelację Bouvier i skierować lornetkę w tym kierunku, aby spróbować zobaczyć kometę, Wskazując na niebo i przestrzeń, który udostępnił mapę pokazującą punkty obserwacyjne komety z Ziemi.

Innym razem, aby go oglądać

Dla tych, którym trudno jest ustawić alarm tak wcześnie w niedzielny poranek, nie martw się. We Francji kometa powinna być widoczna przez jakiś czas.

Według raportu Futura Science od 14 grudnia wzniesie się w wieczorne niebo. „Będzie wtedy przed Drogą Mleczną. Ale trzeba będzie szukać jej w świetle zmierzchnad południowo-zachodnim horyzontem. Następnie od 16 grudnia po stronie łukuże będziemy musieli szukać winowajcy, Następnie można go zobaczyć od strony Wenus 17 i 18 grudnia.

READ  Pierwsze „niesamowite” zdjęcia z Euklidesa Europejskiego Teleskopu Kosmicznego – 8.11.2023 o 19:18