Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolorem, światem, Francją, Europą i podróżami

Corona Virus Card – Od 30 czerwca wskaźnik infekcji we Francji ponownie zaczął wzrastać. Istnieje niebezpieczeństwo czwartej fali, zauważa Gabriel Attal, rzecznik rządu. Spadek według regionu, miasta, departamentu, Europy, na świecie, czerwona strefa, kolor krajów podróży (zielony, pomarańczowy, czerwony) … zdjęcia.

[Mise à jour le mercredi 7 juillet à 15h00] „Po kilku miesiącach wycofywania sięEpidemia po raz kolejny przybiera na sile w naszym kraju. Odwrócenie trendu potwierdza gwałtowny wzrost częstości występowania od 30 czerwca, która z każdym dniem nieco przyspiesza. Od tygodnia liczba nowych przypadków rośnie, ze wzrostem o ponad 20% w ciągu 7 dni”. ostrzec Rzecznik rządu Gabriel Atal opuszcza gabinet ي. Mapy pokazują ten trend. Ogólnokrajowy wskaźnik infekcji, który wynosił Mniej niż 20 przypadków na 100 000 mieszkańców do 28 czerwca (18,9), powrócił powyżej od 20 lipca do 4 lipca (24,1). Mapa wskaźnika obłożenia łóżek, który 6 lipca wyniósł 20,4%, potwierdza niską presję w szpitalach, ponieważ tylko obszar Hauts-de-France w stolicy Francji ma kolor pomarańczowy. Mapa wskaźnika dodatniości testu RT-PCR jest pokazana na zielono, z wyjątkiem Gujany i Martyniki, które są pokazane na pomarańczowo. równolegle, Szczepienia we Francji postępują I mapę pokazującą jej rozwój według regionów. Aby pomóc Ci w przygotowaniach do podróży, m.in Mapa zdrowia krajów świata Ich stan epidemiologiczny jest już dostępny. jaka jest sytuacja Według gminy i regionu we Francji? Na Europa i w Globalizm ? do karty Pokaż wskaźniki infekcji, hospitalizacji, śmierćpozytywne przypadki, Zmienne Opracowano na podstawie danych epidemiologicznych z zdrowie publiczne Francja, Dyrekcja Generalna Zdrowia i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) dla danych europejskich i światowych. Kino.

Klasyfikacja krajów została ustalona na podstawie wskaźników zdrowotnych. Listy krajów będą prawdopodobnie dostosowywane do ewolucji ich sytuacji epidemiologicznej. To oni ustalają zasady podróżowania. 1 lipca:

  • kraj “zielony” : Nie ma aktywnego krążenia wirusa i nie zidentyfikowano żadnych niepokojących zmiennych. Państwa członkowskie UE oraz Andora, Islandia, Liechtenstein, Monako, Norwegia, San Marino, Szwajcaria i Watykan. Ponadto istnieją następujące kraje: Albania, Australia, Arabia Saudyjska, Bośnia, Kanada, Korea Południowa, Stany Zjednoczone, Hongkong, Izrael, Japonia, Kosowo, Liban, Macedonia Północna, Czarnogóra, Nowa Zelandia, Serbia, Singapur, Tajwan i Vanuatu.
  • kraj “pomarańczowy” : Aktywny obieg wirusa w kontrolowanych proporcjach, bez rozpowszechniania niepokojących zmiennych: Alarmujący: Wszystkie kraje z wyjątkiem krajów „zielonych” i „czerwonych”.
  • „czerwone” kraje : Aktywny obieg wirusa i obecność niepokojących zmiennych. Afganistan, Argentyna, Bahrajn, Bangladesz, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Indie, Malediwy, Namibia, Nepal, Oman, Pakistan, Paragwaj, Demokratyczna Republika Konga, Rosja, Seszele, Sri Lanka, Surinam, Urugwaj i Zambia.
Francuska klasyfikacja krajów na podstawie wskaźników zdrowotnych Covid-19 z 1 lipca July © rząd

Korzystając z danych z Public Health France, Géodes opublikował 22 października 2020 r. mapę pokazującą występowanie epidemii Covid-19 przez gminy.

READ  Ogół społeczeństwa w kosmosie „do 2022 roku”?

Liczba osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa Covid-19 na 100 000 populacji w ciągu ostatnich siedmiu dni (wskaźnik infekcji) jest dobrym wskaźnikiem do zrozumienia ewolucji epidemii. Rząd uważnie go śledzi.

Karta zakażenia Covid-19 – Francja
Mapa wskaźnika infekcji Covid we Francji 4 lipca 2021 r. © Tablica rozdzielcza rządu

Poniżej znajduje się mapa Francji pokazująca współczynnik infekcji (liczba osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 na 100 000 ludności) tygodniowo, we Francji łącznie w każdym wieku.

Zmniejsza się wskaźnik infekcji W regionie Ile-de-France: tak jest. 35,6 Za okres od 27 czerwca do 3 lipca 2021 r. w porównaniu do 640 w tygodniu od 19 marca do 25 marca 2021 r. Ogólnokrajowy wskaźnik infekcji wynosi 24,1 w tym samym okresie.

Wskaźnik infekcji wirusem koronowym
Częstość występowania Covid-19 w Ile-de-France © Geodezy

Wskaźnik dodatniości odpowiada liczbie osób, które uzyskały wynik dodatni (RT-PCR i test antygenowy) po raz pierwszy ponad 60 dni temu w porównaniu do całkowitej liczby osób, które w danym okresie uzyskały wynik dodatni lub ujemny; Ci, którzy nie uzyskali pozytywnego wyniku w ciągu ostatnich 60 dni Wskaźnik pozytywności wynosi 0,89% na dzień 3 lipca 2021 r.

Dla tego wskaźnika zidentyfikowano trzy poziomy:

  • Zielony: wskaźnik dodatni od 0 do 5%;
  • Pomarańczowy: wskaźnik dodatniości od 5 do 10%;
  • Czerwony: wskaźnik pozytywności jest większy niż 10%.
Covid-Card-France-Test-Częstotliwość-dodatnia
Mapa wskaźnika dodatniości testów RT-PCR we Francji na dzień 3 lipca © Tablica rozdzielcza rządu

Mapa wskaźnika zajętości łóżek na OIT z powodu Covid-19 odpowiada odsetkowi pacjentów z Covid obecnie przebywających na OIOM-ie, OIOM lub CMU w porównaniu z całkowitą liczbą łóżek w początkowej pojemności, tj. przed zwiększeniem pojemności szpitalnych łóżek pooperacyjnych. 6 lipca, Średnia 20,4%.

Dla tego wskaźnika zidentyfikowano trzy poziomy:

  • Zielony: obłożenie od 0 do 30%;
  • Pomarańczowy: obłożenie od 30 do 60%;
  • Czerwony: obłożenie jest większe niż 60%.
Covid-Card-France-Współczynnik-odzyskiwania
Mapa pokazująca obłożenie łóżek intensywnej opieki we Francji w dniu 6 lipca © Tablica rozdzielcza rządu

Ponad 111 000 osób zmarło na Covid-19 we Francji, czyli około 0,16% całkowitej populacji kraju. Śmiertelność we Francji utrzymuje się na wysokim poziomie. Oto mapa zgonów szpitalnych we Francji.

READ  Międzynarodowa Stacja Kosmiczna: Astronauta Thomas Bisquet staje się fryzjerem w kosmosie

Szczepienia przeciwko Covid-19 we Francji nadal przyspieszają. Firma GEODES udostępniła mapę z listą osób zaszczepionych w każdym regionie.

Region Europy nadal zgłaszał duża liczba przypadków ciążowych.

Rozkład geograficzny łącznej liczby zgłoszonych przypadków COVID-19 na 100 000 mieszkańców Europy

Od 13 do 27 czerwca 2021 r.

Ewolucja Karti-Covid-Europa
Rozkład geograficzny łącznej liczby zgłoszonych przypadków Covid-19 na 100 000 mieszkańców Europy w ciągu ostatnich 14 dni, 13-27 czerwca © Ecdc.europa.eu

Mapa ewolucji przypadków Covid-19 i pozytywnych testów PCR w Europie od trzynastego roku Do 27 czerwca 2021

mapa europy covid
Rozkład geograficzny skumulowanej liczby przypadków COVID-19 i pozytywnych wyników testów PCR zgłoszonych na 100 000 mieszkańców w Europie od 13 do 27 czerwca 2021 r. © Ecdc.europa.eu
covid-world-ewolucja-mapa
Mapa epidemii Covid-19 na świecie dla 24. i 25. tygodnia: od 13 do 27 czerwca © Ecdc.europa.eu

► Obejrzyj na żywo rozprzestrzenianie się wirusa Corona na całym świecie

Zasoby

– W przypadku danych francuskich: Pulpit jest dostępny pod adresem gouvernement.fr i obserwatorium kartograficzne geody Zdrowie publiczne Francja.

– W przypadku danych międzynarodowych: mapy Europejskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).