Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kolonizacja kosmosu może prowadzić do kanibalizmu

Podbój kosmosu to marzenie wielu ludzi, a postęp naukowy co roku przybliża nas do tej sagi. Ale może to być bardziej niebezpieczne, niż nam się wydaje. Przyszli osadnicy kosmiczni mogą już mieć trudności z dostarczaniem żywności, co może skłonić ich do korzystania z niej Kanibalizm. Na taką możliwość wskazał profesor astrobiologii na Uniwersytecie w Edynburgu, Charles Cockell, w: wywiad z metro.

Zawiera listę wyzwań, z jakimi musieliby się zmierzyć astronauci, gdyby ludzie próbowali skolonizować takie miejsca, jak księżyc Jowisza, Kallisto i księżyc Saturna, Tytan. Charles Cokele zwraca uwagę, że jeśli wyimaginowane narzędzia rolnicze zawiodą, dostarczanie jedzenie Zależy to tylko od żywności z planety Ziemia. Ale jeśli koloniści są zbyt daleko – lub ziemia całkowicie się zawali – taki scenariusz nie wchodzi w rachubę.

Testy na Księżycu i Marsie

Charles jako agent nie próbuje nikogo panikować, a jego ostrzeżenie opiera się na historii z 1845 roku. Załoga Sir Johna Franklina Wyjeżdża z misją zbadania Bieguna Północnego i próbuje tego „Poszukaj drogi na północny zachód globu, [naviguant] Na łodziach z końca XIX wiekumi wiek – który okazał się zawierać najbardziej zaawansowaną technologię tamtych czasówAstronom wyjaśnia. Mieli konserwy? [une innovation en 1845] Ale zgubili się, utknęli i zaangażowali się w kanibalizm ” między nimi, aby przetrwać.

Zapisz się do naszego newslettera

W swoim mrocznym oczekiwaniu Charles jako agent chce wysłać wiadomość ostrzegawczą. Systemy uprawowe muszą być testowane i udoskonalane miejsca jak księżyc Albo Mars przed rozpoczęciem kolonizacji kosmosu. „Jeśli wrzucisz dwadzieścia osób setki milionów mil od Ziemi do śmiertelnego środowiska natychmiast na powierzchni Księżyca, lepiej bądź pewien, że to zadziała” On poleca, Bo jeśli tak się nie stanie, bardzo szybko się zawali”.