Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Kocham cię i ja też nie

Kocham cię i ja też nie

Samsung Galaxy S22 jest moim codziennym towarzyszem od siedmiu miesięcy. Siedem miesięcy namiętnej miłości, ale także siedem miesięcy irytującej frustracji. Oto moje szczegółowe notatki.

Źródło: Anthony Zwycięzca – Frandroid

W lutym 2022 r. Samsung zaprezentował nową flotę smartfonów z najwyższej półki, a mianowicie Galaktyka S22A Galaxy S22 Plus i inni Galaxy S22 Ultra. Trzy smartfony w różnych formatach – jeśli nie w zestawieniu z Ultra i jego inspiracją z gamy Note – czasami o różnych mocach pomimo przynależności do tej samej rodziny.

W tym czasie podarowałem Note 8/10 Galaxy S22, zapewniając, że sukcesja jest ściśle gwarantowana. Kilka aspektów telefonu szczególnie mnie przyciągnęło, od projektu po uchwyt, w tym ekran, interfejs oprogramowania i wszechstronność fotografowania.

Inni pozostawili mnie niezadowolony z autonomii, stosunkowo wolnego ładowania lub płynności niektórych animacji oprogramowania. Potem wyruszył Test długoterminowy – Który jest kompatybilny z Frandroidem do użytku przez kilka miesięcy. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie wszystkich podniesionych kwestii, a nawet odkrycie nowych przez dłuższy czas.

Oto moje notatki po siedmiu miesiącach z Galaxy S22. Miłość do smartfona, której też nauczyłem się nienawidzić.

Lian na YouTubeSubskrybuj Frandroid

Ostateczny projekt i obsługa

«Galaxy S22 to mała perełka pod ręką: kompaktowy, lekki i świetnie wykończony, sprawia, że ​​nie można mu się oprzećNie trzeba dodawać, że moje serce zostało podbite po odkryciu i oswojeniu Galaxy S22 w lutym zeszłego roku. Tak bardzo, że otrzymał ocenę 10/10 w części projektowej.

Siedem miesięcy później nie żałuję tej oceny. Pod względem obsługi był jednym z moich najlepszych towarzyszy przez ostatnie kilka lat. Jej kompaktowy kształt jest bardzo praktyczny w obsłudze jedną ręką lub schowaniu w małej kieszeni, bez obawy upuszczenia go podczas wchodzenia po schodach czy jazdy na rowerze – co często robię.

Ważnym atutem jest również jego waga 167 gramów. Niewiele zapomina się o telefonie schowanym w spodniach, a przede wszystkim nie powoduje to żadnych niedogodności, jeśli korzysta się z niego kilkadziesiąt minut na kanapie lub leżąc w łóżku.

Zewnętrzne opinie na temat jego wyglądu były również zgodne: Galaxy S22 jest nie tylko piękny, jest po prostu niesamowity. Wizualny efekt, jaki dał mi na początku naszej poetyckiej historii, nie zachwiał się ani na chwilę przez miesiące. To telefon, który wciąż pożeram oczami, bez najmniejszego zmęczenia.

READ  Facebook buduje „metawers”, „święty Graal” Zuckerberga

Nadal musisz o to odpowiednio dbać. Napisałem podczas mojego pierwszego testu, że S22″Jest samowystarczalny, ledwie godny ciała, które można podziwiać w całej okazałościW pomyśle czemu nie, w rzeczywistości upadki były liczne, a tył smartfona nie oparł się kilku upadkom.

Wynik wyścigowy: nawet ochrona Gorilla Glass Victus+ ustąpiła miejsca segmentowemu tyłowi. Z biegiem czasu aluminiowe krawędzie ucierpiały, ponieważ na ekranie pojawiło się wiele rys. Jedna rada, jeśli zależy Ci na S22: chroń ją. Co do reszty, moim zdaniem jest bez zarzutu.

Bardzo ładne zdjęcia optyczne x3 z małą cebulką

Jeśli jest jeden czujnik, z którego chciałbym korzystać w smartfonach z wyższej półki, jest to czujnik optyczny, który oferuje powiększenie x2, x3, x5, a nawet x10 w zależności od modelu. Galaxy S22 to teleobiektyw 10 MP x3, który otwiera się przy f/2,4. Ten czujnik był prawdopodobnie tym, którego najczęściej używałem podczas moich testów.

Dlaczego ? Ponieważ to właśnie za pomocą czujnika wykonuję najpiękniejsze zdjęcia, czy to pejzaże, jedzenie czy portrety, z efektem bokeh lub bez. Ten optyczny x3 zapewnia bardzo dobre osiągi dzięki bardzo dobremu poziomowi zachowanej ostrości i nadal dość nasyconych kolorów, co jest znakiem rozpoznawczym Samsunga.

Wyniki są piękne.

Szeroki kąt 50 MP (f/1,8) i ultraszerokokątny 12 MP (f/2,2) oraz czujnik selfie 10 MP nie boją się i dają mi pełną satysfakcję w zależności od sytuacji. one. W przypadku scen z zachodem słońca czasami musiałem kilkakrotnie poruszać się tam iz powrotem, aby dostosować ostrość i poziom ekspozycji, aby uzyskać pożądany efekt.

Wniosek: Jeśli szukasz dobrych zdjęć z telefonem czasami poniżej 700 euro w niektórych witrynach e-commerce, masz tutaj doskonały filtr, z wszechstronnością fotografii i zdjęć, które sprawią, że twoja siatkówka będzie bardziej płaska. Chociaż w tej małej grze Pixel 6 Pro Oczywiście jego słowa, ale za nieco bardziej elitarną cenę.

Oprogramowanie i wydajność, dobre i złe

Część oprogramowania jest dostarczana przez 4. Pojedynczy interfejs użytkownika, na co nie mamy wiele powodów do narzekań pod względem funkcjonalności, praktyczności, a nawet ogólnego wyglądu. Z drugiej strony płynność niektórych animacji lub przejście z jednej aplikacji do drugiej czasami nie jest płynne, szczególnie podczas sesji wielozadaniowej.

Ogólnie rzecz biorąc, w gardle nadal będzie czubek rozczarowania: na smartfonie sprzedanym początkowo za 800 euro oczekiwałem w 100% płynnego działania, nawet po siedmiu miesiącach użytkowania. Nie do końca tak jest. Postawmy sprawę jasno: przez większość czasu wszystko pozostawało jasne.

Tam, gdzie Galaxy S22 łowi ryby, jest na poziomie procesora. Exynos 2200 to prawdziwy cierń w boku, zwłaszcza jeśli chodzi o ogrzewanie. W lecie telefon graniczył ze spaleniem palców, gdy używałem go do obu grać muzykęOglądaj jazdę mapy Google I poznaj przyjaciół.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 // Źródło: Anthony Winner – Frandroid

Ogólnie S22 zaczął się czasem zbyt szybko nagrzewać do klasycznych jednocześnie wykonywanych zadań. Exynos 2200 SoC tak naprawdę nie pasuje do takiej konfiguracji: mamy szczerą nadzieję, że Samsung skupi się na procesorach Snapdragon dla nowej generacji Galaxy S.

Ponieważ nie jestem graczem mobilnym, nie pchnąłem zjeżdżalni do punktu kulminacyjnego podczas sesji Fortnite na przykład. Jednak zgodnie z testem z lutego 2022 r. Galaxy S22 wyraźnie pozostawał w tyle, szczególnie w części graficznej.

Nie wszystko też trafia do kosza. Tutaj ważne jest, aby pozdrowić monitorowanie oprogramowania Samsunga. Prawie co miesiąc na moim telefonie pojawiała się łatka bezpieczeństwa, co jest dość uspokajające. Ale pod koniec września jeszcze nie otrzymałem 5. pojedynczy interfejs użytkownika Oparte na Androida 13 wersja stabilna,dokładnie odwrotnieZ Niektóre telefony Oppo.

Autonomia i ładowanie, to duża liczba

Jak dotąd moje opinie na temat Galaxy S22 były stosunkowo pozytywne. Nawet biorąc pod uwagę niezależność telefonu i jego ładowanie, istnieją dwie duże czarne plamy, które przyczyniły się do zniekształcenia mojego spojrzenia na rzeczy. Jak powiedzieliśmy w naszych oryginalnych testach, ten model uzyskał jeden z najgorszych wyników strzeleckich w ostatnich latach.

Na co dzień autonomia S22 była prawdziwym problemem. Wiele razy pasek energii zbliżał się niebezpiecznie do 20 lub 15%… kiedy wieczór dopiero się zaczynał. To proste: musieliśmy się przystosować i nabrać nowych refleksów, regularnie przechodząc przez skrzynię ładunkową pod koniec popołudnia, kiedy wychodziliśmy wieczorem.

READ  WhatsApp testuje tryb wielu urządzeń, aby wysyłać wiadomości bez korzystania z telefonu

Pozostałe 10% ma tendencję do rozładowywania się z prędkością światła podczas użytkowania: straciłem od 2 do 3% baterii w ciągu 30 sekund. Krótko mówiąc, najlepiej mieć w pobliżu ładowarkę, aby szybko podłączyć się w takiej sytuacji.

Samsung Galaxy S22
Źródło: Anthony Zwycięzca – Frandroid

Mówiąc o ładowaniu, to nie czas na świętowanie: szkoda, że ​​w 2022 roku i jak na tak wysokiej klasy smartfon ograniczyć się do 25W, kiedy większość konkurentów wspina się na co najmniej 33W, jeśli nie 65 lub 120W nie wspominając o tym, że Samsung nie dostarcza w zestawie żadnej kompatybilnej ładowarki.

Ale nawet z kompatybilnym blokiem czas poświęcony na ładowanie telefonu wydaje się zbyt długi. Jest to fakt, który jest tym bardziej szkodliwy, biorąc pod uwagę głodną autonomię, jaką oferuje tutaj S22. Jeśli żywotność baterii jest niska, możemy przynajmniej oczekiwać, że telefon naładuje się w mgnieniu oka. Oczywiście tak nie jest.

Podsumowując: autonomia i powolne ładowanie Galaxy S22 to dwie główne słabości, które mogą opóźnić niektóre osoby, a inne szukają bardziej wytrzymałych telefonów. Nie wyobrażasz sobie ileAsus Zenfone 9 – jeden z jego konkurentów – dał mi przyjemny, przyjemny powiew świeżego powietrza według tego kryterium.

Jakie są efekty po 7 miesiącach stosowania?

Ogólna ocena jego siedmiu miesięcy z Galaxy S22 jest nadal ogólnie pozytywna, ale została zakłócona przez utrudnioną codzienną autonomię i zbyt niską moc ładowania, aby ponownie uruchomić się w ciągu kilku minut. Te dwa punkty były szczególnie frustrujące, jeśli nie niepokojące na dłuższą metę.

Galaxy S22 zawiódł również pod względem grzania, co jest bardzo zauważalne ze względu na procesor – Exynos 2200 – daleki od spełnienia naszych oczekiwań. Na szczęście doskonała przyczepność telefonu, świetny design, świetny ekran, dobrze wyważone wrażenia z oprogramowania i wszechstronność fotograficzna uspokajają nas.

Samsung Galaxy S22 w końcu był pięknym romansem ze swoimi wzlotami i upadkami. Historia miłosna, która pozostanie wyryta, ale mam nadzieję, że wraz ze swoją następczynią będzie piękniejsza: Galaxy S23 oczekiwany na początku 2023 r..


Do śledzenia nas zapraszamy do Pobierz naszą aplikację na Androida i iOS. Możesz przeczytać nasze artykuły i pliki oraz obejrzeć najnowsze filmy na YouTube.