Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Sony widziało, jak Komisja Europejska przejęła Microsoft |  Na Activision Xbox One

Sony widziało, jak Komisja Europejska przejęła Microsoft | Na Activision Xbox One

Kiedy Microsoft ogłosił w styczniu zeszłego roku, że zamierza kupić Activision Blizzard za 68,7 miliarda dolarówWyobrażaliśmy sobie, że nie będzie to łatwa akwizycja i nieuchronnie spowoduje reakcję głównych konkurentów. Wśród nich oczywiście znaleźliśmy Sony, które miało spotkać się z Komisją Europejską, aby spróbować interweniować.

Sony się nie poddaje

Można go również czytać w kolumnach jinglvaWedług źródeł Dealreporter, Sony miało spotkać się z Komisją Europejską 8 września.

To Jim Ryan osobiście udał się do Brukseli, aby wyrazić swoje obawy związane z przejęciem Activision Blizzard przez Microsoft.

Dla przypomnienia jest to w szczególności franczyza Call of Duty, która jest bardzo opłacalna dla Sony, na którą to ma wpływ Obawy. Microsoft twierdził już, że pozwoli na wydanie kolejnych trzech gier Call of Duty na konsolach PlayStation, honorując umowę, którą Sony zawarła z Activision przed zamiarem przejęcia.

Phil Spencer zasugerował następnie, aby Call of Duty pozostało na PlayStation przez kolejne trzy lata po wygaśnięciu umowy, sugestię, którą Jim Ryan uznał za „niewłaściwą”, jak stwierdził w ostatni wrzesieńnajprawdopodobniej przed wyjazdem do Belgii.

Wojna GAFAM

Ponadto, według Lookingalpha, Sony nie będzie jedyną osobą, która będzie się martwić o dominującą pozycję, jaką może mieć Microsoft, jeśli to przejęcie zostanie zatwierdzone. Mówi się również, że Google jest zaniepokojony transakcją i zgłosił swoje obawy regulatorom.

Google ogłosił wczoraj, że przestanie stadiony google. 18 stycznia 2023 r. zakończy się gigantyczna usługa przesyłania strumieniowego gier, która określiła również, że zwróci wszystkie gry i sprzęt zakupiony przez graczy.

Nie ma wątpliwości, że przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft budzi obawy poza grami, a przywództwo, jakie Xbox przejął w przestrzeni gier w chmurze, wzmocnione przez Xbox Game Pass, mogło również skłonić Google do podjęcia tej decyzji.

READ  Test Devialeta Mania: dobry, nieco ambitny głośnik przenośny

Przypominamy, że Komisja Europejska nawet 8 listopada Wydać decyzję w sprawie transakcji. Do zobaczenia za nieco ponad miesiąc.